zelvonik zelvonik komentáře u knih

Templářská relikvie Templářská relikvie Chloe Palov

Zatímco předchozí dvě knihy byly s přimhouřením všech očí ještě relativně uvěřitelné, toto je naprostý úlet. Vlastně jsem ani nebyl schopen vysvětlit manželce, o čem kniha byla, protože jsem ji nepochopil a v ději jsem se dost ztrácel. Navíc u thrilleru mám rád, když dočtu kapitolu a nemůžu se dočkat co bude dál, a to se mi zde prostě nestalo. Poslední díl v sérii dočtu, tak jsem zvědavý, jaký bude.

13.03.2023 1 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Je málo autorů sérií, kteří si i v sedmém pokračování nejen kvalitu udrží, ale dokonce ji pořád stupňují. Carter je důkazem, že to jde. Šestkrát jsem psal superlativy a posedmé to nebude jinak. Kniha je prostě skvělá, odsýpá, a má opět překvapivý a zároveň uvěřitelný závěr. Radost číst a těším se na další díl.

21.02.2023 5 z 5

Červený pokoj Červený pokoj Kerstin Signe Danielsson

Po minulém dílu, který byl lehkým úkrokem stranou a zakončením dějové linky vinoucí se od začátku série, jsem nevěděl, co mám očekávat. Potěšilo mě, že se autoři vrátili ke klasické detektivce s dvěma hlavními dějovými linkami a jejich lehkým provázáním a s překvapivým koncem. Styl psaní mi prostě sedí, obecně mám rád severské detektivky, a tak jsem si knihu užil. Obecně na celé sérii oceňuji uvěřitelnost a zároveň i jakousi "suchost", kdy rozuzlení není nijak bombastické. Budu se těšit na další díl, jestli nějaký bude.

13.02.2023 5 z 5

Skrýš Skrýš Dean Koontz

Po dlouhých letech jsem se vrátil ke Koontzovi, kterého jsem si oblíbil jako teenager. Kniha je spíš průměrná, začátek poměrně volný, potom nabere spád. Konec přitažený za vlasy. Proto hodnotím za 3*, běžně bych dal 4*, ale za ten konec jde jedna dolů.

01.02.2023 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Šestý díl série nabízí trochu jiný koncept než ty předchozí, ale neméně zábavný. Cesta do hlubin duše sériového vraha, velké zaměření na psychologii, flashbacky, odhalení dávno skrytých tajemství a úvodní zvrat dělají knihu svým způsobem brutálnější než jakýkoliv detailnější popis vražd v předchozích dílech. Za mě naprosto skvělá kniha, kterou jsem opět přečetl jedním dechem a možná nadstandard i na Cartera. Pokaždé si říkám, že aktuální knihu bude Carter dalším dílem těžko překonávat, a už poněkolikáté jsem se zmýlil - těším se tedy, co přinese další díl.

17.12.2022 5 z 5

Templářská šifra Templářská šifra Chloe Palov

Autorka rozvíjí teorii, která je sice přitažená za vlasy a historikům asi bude připadat naprosto šílená, ale jako podklad pro dobrodružnou knihu mi přijde v pořádku. Občas byl dej sice až moc ezoterický a trochu nesrozumitelný, ale nakonec to nevadilo a u knihy jsem si příjemně odpočal a rád jsem ji dočetl. Možná je to i tím, že mám rád žánr na pomezí detektivky a thrilleru s historickým podtextem, což kniha vlastně naprosto splňuje. Chápu ale, že nemusí sedět každému.

07.12.2022 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Přijde mi neuvěřitelné, že i v pátek díle série je autor schopen stupňovat morbiditu a vymyslet neotřelé způsoby nejen vražd, ale i motivů vrahů. Tento díl je ze série zatím zdaleka nejsilnější, nejuvěřitelnější a nejbrutálnější a zároveň velice napínavý a čtivý. Závěr s odrazem náhledu na stav společnosti je opravdu mrazivý. Jestliže jsem u předchozích dílů dával 5/5 tak u tohoto je to 6/5.

21.11.2022 5 z 5

Ohnivé kameny Ohnivé kameny Chloe Palov

Výborný historický román, docela uvěřitelná zápletka, zároveň nijak zvlášť komplikovaná. Děj odsýpal a dobře se četlo. Hvězda dolů za pár drobností a hlavně za nelogický vývoj jedné z hlavních postav.

13.11.2022 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Zatím nejlepší díl v sérii, opět brutální a zároveň uvěřitelné, stupňované napětí a překvapující závěr. Už prostě klasický Carter se vším všudy.

31.10.2022 5 z 5

Ztracení vojáci Ztracení vojáci James Webb

O Vietnamské válce toho moc nevím a přijde mi, že je o dost větším tématem v USA než v ČR. Proto bylo zajímavé se do knihy začíst, a i když se neodehrává přímo za války, je vidět, jak moc můžeme být rádi, že žijeme kde žijeme. Příběh samotný je docela jednoduchý, plynulost čtení trochu komplikovalo využívání vietnamštiny a dlouhé kapitoly, ale jinak se kniha četla příjemně.

22.10.2022 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Po třetí knížce se Carter stává mým oblíbeným autorem - opět rychlý spád, zajímavá zápletka, dobře se to čte a baví mě to.

01.10.2022 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Příjemné překvapení! Námět zajímavý a rozhodně pěkně zpracovaný, knížce pomohlo vyprávění v první osobě a 90 % jsem přečetl jedním dechem a bylo super. Hvězdu dolů dávám za konec, ten už byl naprosto nezajímavý a bez nápadu, zasloužil by si něco víc. Celkově ale kniha pobavila a jsem rád, že jsem ji přečetl.

29.09.2022 4 z 5