Zdeničkačteráda Zdeničkačteráda komentáře u knih

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Dan Brown je prostě skvělej! Nejlepší! Toto je jeho první kniha, no trošičku naivnější, pan učitel je tak trochu superman, ale nic to nemění na tom, že kniha je to opět neuvěřitelně napínavá. Mě to jeho vykecávání a podrobné popisování hodně baví, otevře Vám to i témata, o kterých nemáte páru. Přiblíží Vám je to. A toto je mi opravdu hodně vzdálené, svět počítačů, hackerů... Bála jsem se, že to nebudu chápat, i kolegyně se mi divila, myslela, že ji kupuju pro bratra... ale musím říct, že jsem se do toho ponořila a nemohla se odtrhnout. A jeho postavy jsou prostě vždy super, symaťáci. Já chci dalšího Browna. Počátek mám již objednaný. Dane, pište rychle a ne jen Langdona. Pavučina lží nejlepší, toto v těsném závěsu.

17.04.2018 5 z 5

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Od této knihy jsem tedy čekala víc. Nějakou motivaci při rozhodování, že chcete změnu. Že je toho už moc. Ale toto bylo tak trochu o ničem. S hlavní hrdinkou bych snad i soucítila, fandila jí, ale...celé to byla docela nuda. A tedy moc mi nepřišlo, že by našla sama sebe. Jen si odpočinula, nepřišlo mi, že by svůj život přehodnotila. Dobrý, pustila se do hledání biologické matky, ok, ale trochu málo na to, že opustila malé děti. Z jejího rozhodnutí jsem byla vlastně nakonec zklamaná, protože mi nepřišlo, že by jí to nějak moc dalo... čekala jsem zrození silné ženy, ne návrat odpočaté matky...

17.04.2018 2 z 5

Infernum: Každé zlo má svou příčinu Infernum: Každé zlo má svou příčinu Mark Maria Kraft

Tak u této knihy jsem trochu na rozpacích. Nejdříve mě to dost bavilo. Pak už mi to přišlo dost překombinované. Zmatené. A pak tedy taky dost úchylné. Působilo to na mě, že autor chce šokovat za každou cenu, pořádná kontroverze... a závěrečná porno scéna, no tak to už jsem se jen smála a kroutila hlavou. Za mě fakt dost průměr, i když se to ze začátku tvářilo dobře... a stejně jak tu všichni píšou, hlavní hrdinka nebyla moc můj šálek kávy, ale to by nevadilo... spíš už to potom bylo dost k neuvěření.

17.04.2018 2 z 5

Krvavé právo Krvavé právo Phillip Margolin

Tato kniha mě velice mile překvapila. Detektivka z pohledu právníka byl zase jiný náhled, což bylo velice zajímavé. Právní termíny mě hodně bavily, tento svět je mi lehce vzdálený, tak bylo příjemné si ho přiblížit, a ještě takto napínavou formou. Opravdu jsem byla překvapena, četlo se to samo a fakt jsem do poslední chvíle netušila, jak to tedy celé je. Doporučuji, je to zas trochu něco jiného.

17.04.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tento 3-tí díl Bryndzy a jeho Eriky Fosterové byl opět jasná volba - už se těším na Do posledního dechu...
Erika je super, člověk nemůže jinak, než jí fandit a tento díl mi přijde zatím úplně nejlepší ze všech. Nemohla jsem se od toho odtrhnout, hltala jsem další a další stránky, byla jsem neustále napnutá a zvědavá, co bude dál. A spojení Anglie a Slovenska mě taky moc baví, člověku je to pak takové blízké. Potřebuju víc Bryndzy. Fakt hodně Bryndzy.

17.04.2018 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Ani další ze série s panem Robertem Langdonem nezklamala. Tuto mám v obrázkové edici, takže zážitek ještě umocněn vizuálně. A křivka růstu počtu populace mě straší ze sna ještě dnes. Brown umí.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Další Brown, snad ještě lepší než Šifra mistra Leonarda. Brown se stává pomalu ale jistě mým nejoblíbenějším autorem.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Já toho Browna prostě žeru. Ostatní Roberty Langdony jsem napřed četla, pak až viděla, ať si knižní zážitek vychutnám s každým jeho překvapením. Jedna velká honička a to mě baví, nenechat čtenáře vydechnout.

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Čtvrtá kniha od pana Browna a musím říct, že opět nezklamala. Autora začínám mít velice ráda, vše od něj se čte samo, tohle bylo hodně napínavé, nemohla jsem se odtrhnout a pořád jsem chtěla jen číst a číst. Další knihy už objednány u Ježíška.

Koule Koule Michael Crichton

Ač jsem si myslela, že toto mě bavit nebude, opak byl pravdou. Kniha má spád, i jsem se u ní bála.
Plno informací z vojenského prostředí, ze začátku jsem měla obavy, že se neprokoušu vší tou technikou, ale když jsem si zvykla, nemohla jsem se odpoutat. Perfektní, napínavé, vtáhlo mě to do děje neskutečně. Pak jsem se těšila na film s Sharon Stone a to byla naprostá katastrofa. Nekoukat, přečíst. Doporučuju.

Zpackaný únos Zpackaný únos Donald E. Westlake

Vtipná knížka plná vtipných situací, aneb "to nevymyslíš". Já byla spokojená, docela oddychová literatura, která neurazí. Spíš nadchne.

07.11.2017 4 z 5

Řez Řez Vicki Pettersson

Kniha je čtivá, ale docela dost brutální, až trochu prvoplánově. Je dobře napsaná, ale čekala jsem od ní víc.
Zápletka a děj jednoduchý, spíš celé postaveno na tom co nejvíce šokovat. Ale za mě dobrý. Rozhodně jsem ji neodložila. Přeci jen jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne.

07.11.2017 3 z 5

Charles Manson: Život a doba Charles Manson: Život a doba Jeff Guinn

Knihy jsem se trochu bála, nemám moc zkušeností s takovouto literaturou, ale nakonec se mi moc líbí. Brutální vraždy nejsou popsané se senzacechtivostí, ale s respektem k obětem. Člověk se až diví, jak tento magor dokázal zmanipulovat lidi. Knihu doporučuji, neuvěřitelně vykresluje dobu hippies, o které jsem měla asi lehce romantičtější představy...

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další skvělá kniha, kterou pan Bryndza napsal. Je jiná, než Dívka v ledu, což mě velmi mile překvapilo, autor se neopakuje. Už se těším na další. Jeho knihy jsou napínavé a nápadité. A instektorku Fosterovou už fakt žeru. Autor prostě baví.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha je skvělá, čtivá, napínavá, přečetla jsem ji jedním dechem! Autor mě moc baví.