zapina zapina komentáře u knih

Ze života české společnosti Ze života české společnosti Josef Škvorecký

Tak to bylo hodně dobrý! :) Určitě doporučuji k přečtení. Člověk se pobaví a dá si příjemnou pauzu od vážných témat, ač politické pozadí této knihy z jedné strany úsměvné není, kniha jistě velmi pobaví.

08.05.2019 5 z 5

Oheň na vodě : Povídky Oheň na vodě : Povídky Arnošt Lustig

Povídky jsou spíše takovými úvahami. Kniha může být svou hloubkou obtížnější ke čtení než předchozí knihy pana Lustiga, ale pro člověka, který se o toho téma zajímá, stojí za přečtení.

01.05.2019 4 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Kniha byla zvláštní a napínavá. Četla se téměř skoro sama. Ale ta přilepená "povídka" jak to bylo dál... to si autorka mohla odpustit. Naprosto zbytečná a trochu nechutná motanice. Původní konec byl odpovídající celému příběhu a tam se kruh skutečně uzavřel. Ale autorka ho opět otevřela a ještě víc zamotala. Škoda, jinak bych dala 5 hvězdiček. Jak se říká, pokračování vždy stojí za.. prd :D

07.04.2019 4 z 5

Nahý vikomt Nahý vikomt Sally MacKenzie

Kniha nebyla špatná. Četla se dobře a děj byl zajímavý. Ale asi tento žánr pro mě není. Chtěla jsem něco romantického, což tato kniha byla a na odpočinkové čtení je ideální.

20.03.2019 3 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Po dočtení této knihy jsem musela hodně dlouho přemýšlet, co o ní do komentáře vlastně napíšu. A asi nemám slov... něco tak strhujícího a mystického jsem snad ještě nikdy nečetla.. Kniha má mnoho rozměrů a mnoho pohledů, kterými se na ní můžeme dívat. Ukazuje politické dění v Rusku, ale zároveň ke každému čtenáři promlouvá určitými tématy života. Jistě si tam každý najde kousek ze svého života. Knihu jsem četla ve správný čas, kdy jsem byla schopna ocenit její hodnotu a vřele doporučuji ostatním. Podle mého názoru by si jí měl každý přečíst, ale jde o správné načasování.

16.03.2019 5 z 5

Židovka Židovka Andrea Coddington

Nejprve jsem se do knihy nedokázala začíst, protože je psaná po slovensky. Knihu jsem na nějakou dobu dala stranou a asi to měla svůj důvod, protože když jsem se k ní vrátila, tak jsem se od ní již nemohla odtrhnout. Naprosto mě pohltila. Je to velmi dojemný příběh, který ukazuje jak se nám za vlády komunismu žilo. Hlavní hrdinku velmi obdivuji za to, co vše dokázala a i přes všechny strasti života stále dokáže jít dál vzpřímeně a s pozitivním myšlením. Někdy nás život velmi zkouší a myslím, že každý se v něčem v této knize najde. Moc děkuji za tuto knihu, protože mi dodala naději a zároveň otevřela oči.

07.10.2018 5 z 5

Jóga v denním životě a diabetes Jóga v denním životě a diabetes Paramahansa svámí Maheshwarananda

Super kniha, v které jsou i k dispozici ilustrace jednotlivých cviků.

07.10.2018 5 z 5

František Palacký: život, dílo, mýtus František Palacký: život, dílo, mýtus Jiří Štaif

Kniha se mi hůře četla a četla jsem jí na přestávky. Je napsaná hodně odborně.

07.10.2018 2 z 5

Management & Controlling malé a střední firmy Management & Controlling malé a střední firmy Karel Havlíček

Kniha je velice zajímavá a celkem srozumitelně napsaná, ale autor předpokládá, že čtenář má jisté základy ve financích, účetnictví, marketingu apod.

14.01.2017 5 z 5

Marketing při utváření podnikové strategie Marketing při utváření podnikové strategie Karel Havlíček

Pokud se člověk zajímá o marketing, tak knihu doporučuji. Je zajímavá a srozumitelně napsaná.

09.01.2017 4 z 5

Účetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacích Účetní a daňové souvislosti zákona o obchodních korporacích Jana Skálová

Základní pojmy a souvislosti jsou srozumitelně vysvětlené a ukázané na příkladech.

07.01.2017 5 z 5

Milenec ze snů Milenec ze snů Sandra Brown

Chtěla jsem milostnou knihu, kde hlavní hrdinka nebude pubertální, naivní a uťáplá "panna". Bohužel jsem nečekala, že žena ve 29 letech a matka dvou dětí taková může být. Knihu bych zařadila spíše do knih pro dospívající dívky. Hlavní hrdinka, která porodila dvě děti, se stydí říct slovo sex, penis apod? A nevím, zda je chyba v překladu nebo zda takto autorka píše, ale některá slova byla použita nevhodně a působilo to na mě amatérsky.

21.11.2016 1 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Já nemám prostě slov!! Zas mě dostal... naprosto neuvěřitelná kniha. Dostala jsem ji do ruky ve správný čas. Číst jí v jiné životní etapě než teď jsem, asi bych v ní nenašla co teď. Kniha mě naprosto pohltila. Je smutná a dojemná, ale takový je život... Ukázala mi také trochu pohled na to jak jít dál, když člověku v životě umírá několik lidí najednou či v krátké době po sobě... Vždy jsem byla více než tolerantní k homosexualitě a pan Irving mi tuto problematiku ukázal z té vnitřní stránky, kterou jsem neznala. Určitě doporučuji.

15.11.2016 5 z 5

Zákon o dani z príjmov Zákon o dani z príjmov Peter Horniaček

Některé pasáže jsou trošku složitěji vysvětlené, ale to je asi kvůli komplikovanosti zákonu.

15.11.2016 3 z 5

Dvanáct let po Hitlerově boku Dvanáct let po Hitlerově boku Christa Schröder

Hitler z jiné stránky než ho známe. Zajímavá kniha. Čte se snadno.

Mučedník Mučedník Rory Clements

Výborná kniha!! Je to moje první kniha od tohoto spisovatele a určitě přečtu i další. Ponurá a smutná atmosféra koresponduje s dobou, ve které se odehrává. Moc se mi líbila. Autor i dobře vylíčil dobu a život v této době.

10.11.2016 5 z 5

Daně z příjmů 2016 Daně z příjmů 2016 Jiří Dušek

Jsou zde jen přehledy a tabulky. Je tu zde předpoklad, že čtenář o dané problematice má aspoň minimální znalosti.

10.11.2016 4 z 5

Jídlo a pití v pravěku a ve středověku Jídlo a pití v pravěku a ve středověku Magdalena Beranová

Je psaná trošku jiným stylem než většina knih. Někomu to může přijít náročné, ale mě se četla dobře a pro mě tento styl měl smysl. Kdyby to nebylo jinak napsané byl by v tom chaos. Kniha je velmi zajímavá a bohatá na spoustu informací.

10.11.2016 4 z 5

Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2016 Zdaňování příjmů fyzických a právnických osob 2016 kolektiv autorů

Přehledné a srozumitelné.

10.11.2016 4 z 5

Účetní a daňové souvislosti přeměn obchodních společností Účetní a daňové souvislosti přeměn obchodních společností Jana Skálová

Srozumitelně vysvětlená problematika.

10.11.2016 5 z 5