Židovka

Židovka https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58478/bmid_zidovka-plH-58478.jpeg 4 50 8

Sofia Maniševičová je dcéra Židovky odvlečenej nacistami do Osvienčimu počas druhej svetovej vojny. Detstvo a mladosť prežíva v Československu, v rodine, kde sa dodržiavajú židovské sviatky a zvyky. Pod vplyvom spoločnosti, ale aj rodiny, ktorá nalieha, aby sa vydala len za Žida, sa Sofia rozhodne pre útek. Chce byť slobodnou Židovkou a dúfa, že vo vysnívanej Amerike stretne aj osudovú lásku. Podarí sa jej to? Bude mať Sofia bohatstvo, lásku, slávu, vieru alebo príde o to najdôležitejšie – rodinu a milovaných? Židovka je sugestívny, emocionálny príbeh o snoch, náboženstve, láske, komunistickom Československu, slobodnej židovskej Amerike, o strate, neúnavnom boji, hľadaní podstaty, trpkosti života, o šťastí a vrtkavosti osudu.... celý text

RADIN
14.02.2019 2 z 5

V príbehu je veľa nejasností,,,je nepravdepodobné,že sa to tak stalo.

zapina
07.10.2018 5 z 5

Nejprve jsem se do knihy nedokázala začíst, protože je psaná po slovensky. Knihu jsem na nějakou dobu dala stranou a asi to měla svůj důvod, protože když jsem se k ní vrátila, tak jsem se od ní již nemohla odtrhnout. Naprosto mě pohltila. Je to velmi dojemný příběh, který ukazuje jak se nám za vlády komunismu žilo. Hlavní hrdinku velmi obdivuji za to, co vše dokázala a i přes všechny strasti života stále dokáže jít dál vzpřímeně a s pozitivním myšlením. Někdy nás život velmi zkouší a myslím, že každý se v něčem v této knize najde. Moc děkuji za tuto knihu, protože mi dodala naději a zároveň otevřela oči.

monsuel
08.06.2017 5 z 5

Kniha, pri ktorej sa slzy smútku striedajú so slzami šťastia. Celej rozrastajúcej sa rodine želám veľa zdravia a hlavne lásky, pretože práve o láske a statočnosti je tento krásny príbeh...

Lucka11
30.04.2017 5 z 5

Na príbehu sa mi páčilo, že nie je tragicko-smutným výlevom zo života židovskej dievčiny. Ukazuje nie len to zlé, ale aj to dobré, lásku, nádej, rodinné šťastie. Pre mňa ide o skvele vyrozprávaný príbeh.

Nicky.ca
06.01.2016 5 z 5

Tato kniha patri k mojim naj . Precitala som ju uz asi 5krat. Vrelo odporucam. :)

adelinka
12.01.2014 5 z 5

veľmi pekný príbeh Sofie, ktorá je židovka, jej matka bola odvlečená do koncentračného tábora, o ktorom sa nerada vyjadruje. Deti spolu s manželom vychováva v židovských tradíciach, dodržujú zvyky a tradície a takisto si želajú, aby si ich dcéry našli aj manželov židovského vyznania. Sofia má svoje ideály a ciele a sníva o Amerike. Nakoniec sa jej sny plnia, nájde svoju lásku a ako táto láska skončí???? (nebudem prezrádzať)

inngrid
30.09.2013 4 z 5

krásna kniha moc ma potešíla fakt a ešte ked človek vie, ze je to podla skutočnej udalosti je to super!!! doporučujem

Renava
12.07.2011 5 z 5

Židovská tématika ma z nejakého neznámeho dôvodu niečím priťahuje a preto som siahla aj po tomto titule od slovenskej autorky. Napriek mnohým negatívnym ohlasom, za seba môžem povedať, že kniha ma nielen zaujala, ale mimoriadne sa mi páčila a dokonca sa k nej veľmi rada vrátim. Výborný príbeh, sprostredkúvajúci hodnoty, zvyky, tradície židovskej rodiny, s veľmi zvláštnou a nesmierne zaujímavou atmosférou.

Židé Košice

Andrea Coddington