zapálenýčtenář zapálenýčtenář komentáře u knih

Moje kniha Vinnetou Moje kniha Vinnetou Toy_box (p)

Výborný komiks,
skvělé vyprávění i výtvarné zpracování.
Linie příběhů se doplňují.
Pro mně velmi silné - takové niterné.
Hmatatelné strachy, úzkosti,odpor, láska, vášeň, naděje
Obyčejné lidské bytí..
a ze všeho nejvíc závan svobody.
Toho si cením
Doufám mí rudí bratři že se všichni sejdem na Prériji až Vinetů zavolá: tak a je to tadi!
:o)))))

14.08.2018 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Cílovou skupinu jsem nepochopila. Sama jsem si odnesla z knihy pouze velké rozpaky a naději, že takoví lidé se vyskytují jen na potištěných stránkách. Taky doufám že se neuchytí vzorce myšlení = Čím víc lidí to přečte, tím víc tak začne myslet.
Noční můra.. moje

28.02.2018 1 z 5

Sladká vůně smrti Sladká vůně smrti Guillermo Arriaga

Pokud má někdo rád nesmyslné činy je to kniha pro něj.
Takových "akcí" je plná. Kdesi jsem četla že člověk zvítězil nad jinými bytostmi tím že má nevypočitatelné chování a dělá i co nechce.
Patřím mezi takové lidi = dočetla jsem to i když jsem fakt nechtěla číst.
Omluvila jsem si to tím že chci vědět jak to dopadne...

28.02.2018 odpad!

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Na prvních pár stranách jsem zajásala že nebudu psát o propadáku.
Chyba.
Autorka se v "našem světě" pohybuje jistěji než v těch co si vymýšlí- což je super. Ale...
Hirka se stejně vrátí ke svému původnímu chování, plus přidá: do tohoto světa nepatřím tak se mně netýkají ani jeho pravidla.
Mimo obvyklé nevím co dělám ale spolehněte se na mě= já vás zachráním.
Miluji ho, nemiluji ho, miluji ho a neřeknu mu to.
On mě nemiluje, asi mně miluje a možná mě miluje a neříká mi to.
Přibylo ještě: on neví co dělá ale možná top ví.
A jestli to neví tak dělá to co umí.
To mi nestačí, to mi stačí a je super že něco dělá. Když tak to opravím.
I když nevím co dělám a co on tím myslel..
Bůh nakonec je. Navíc asi příbuzný a i když je to blb - tak to jasně dokazuje proč jsem výjimečná.
Z nepřátel se stávají přátelé, kdo je přítel netuším ale lepší je se nebavit s nikým, stejně umřou- a pak si to budu vyčítat.
Já totiž otáčím celým Světem, jsem hybatelkou vesmíru.
Ani nevím jak se to dělá, tak nějak se mi to děje.
Zřejmě se Země točí díky mé nejistotě, mým pochybám.
Hurá. Už tedy vím proč je náctiletí tak prožívají.
Ať žijí pochybnosti, nejistota a stud.
Jestli náhodou autorka chtěla ukázat že náctiletí bez zkušenosti nemají velet.
Ani řídit společnost, tak dobré:o)))).

11.01.2018 odpad!

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Jsem tak nicotná, cokoli udělám nemá význam, jsem tak slabá, tak malá, tak ubohá, nikoho nezajímám a všichni na mně civí, všichni se o mně zajímají a všichni čekají co udělám a já je všechny musím zachránit protože jsem TO zavinila - nevím sice co, ale určitě něco ano.
... to jako fakt?
A abych nezapomněla bůh mě za to zatratí, bůh se na mě dívá, bůh mě vidí, bůh vidí že jsem jiná, to není můj bůh, to je váš bůh a já mu lžu a to se nedělá a vlastně můžu obelhat boha? Vlastně bůh neexistuje, vlastně pokud existuje není všemocný a vlastně jestli náhodou je tak ho nechápu a vlastně ani nemusím, a vlastně za tohle mě zatratí stoprocentně.. Ach bože a navíc jsem tak malá a bezvýznamná...a všichni na mně civí....
Toto na více než pěti stech stranách.
Chce to pevné nervy, číst, sebezapření a vůbec :o)))
Každý bohužel není geniální jako Havlíček. " Bože milý, jsi-li, chraň duši mou, mám- li jakou,"
Za mně propadák, totální.

04.01.2018 odpad!

Tání Tání Lize Spit

Bolest, zrada , strach z opuštěnosti.. brilantně napsáno. Jen si kladu otázku proč autoři knih nechávají své postavy tolik trpět. Co je to za druh sadismu, ubližovat někomu koho tvořím, někomu kdo se nemůže vůbec bránit.

14.12.2017 3 z 5

Lstí a klamem - znepokojivý pohled do nitra Mosadu Lstí a klamem - znepokojivý pohled do nitra Mosadu Victor Ostrovsky

Mosad dobrý:o)
Jen by mě zajímalo jak velké je procento lidí co nevydrží výcvik a jak velké těch co odpadnou, protože jsou odejíti nebo mají " morální" problém.
Knihu nehvězduji.
Jde to těžce, akce si pán asi nevymyslel. Za ně by bylo pět hvězd.
Stejně tak za výcvik. :o)
Ale autorův morální nesouhlas s organizací mu fakt nevěřím.
No a napsané děsně.
Pokud, někoho zajímá jak Mosad pracoval - možná:o), doporučuji.
Jistě se získané vědomosti mohou hodit, např. při nenápadném konfrontování- ve své hlavě- názorů rodiny. Kdo s kým, kde a proč - aniž se na vás kdokoli naštve:o)))))

30.10.2017

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Červená knihovna. Naštěstí se tam neobjevuje : sykla, špitla, pevně stiskla.
Slastně se protáhla a zdrobněliny.
Kniha se čte dobře, protože děj je velmi předvidatelný.
Pozor spoiler.
Ta Kostnice ??? Proč jako? Malá vycházka přes hory a zase zpět? Aby se hlavní hrdina nenudil? Pochopil - co ?
Jan Hus má jistě přesah, do této knihy přesahovat nemusel. Trumbero.

10.10.2017 1 z 5

Trapný konec rytíře Bartoloměje Trapný konec rytíře Bartoloměje Václav Erben

První mnou čtená kniha, od Václava Erbena, co není detektivka. Mám radost a potvrzeno že píše opravdu skvěle. Přečteno jedním dechem, za pár hodin a to i přes popisy- možná právě pro ně :o), výroby mincí.
Napínavé, plné zvratů /i když v duchu jsem si od samého začátku přála aby to tak dopadlo.:o) /. Šlechetný rytíř Bartoloměj a jeho trapný konec, který mohl být mnohem mnohem trapnější kdyby - ale to už by byl spoiler:o))))))))

06.10.2017 4 z 5

Špión, jemuž nevěřili Špión, jemuž nevěřili František Moravec

Kniha je perfektně napsaná, respektive perfektně je popsáno pozadí událostí směřujících k Mnichovu, Druhé světové válce i doba poválečná.
Velmi jasně je popsáno jak vznikalo československé zpravodajství, vyhledávání agentů, výcvik, jak probíhala/ neprobíhala spolupráce mezi státy na zpravodajské bázi.
Doporučuji k přečtení každému, koho zajímají české dějiny.
Že se budete vztekat, nevěřícně kroutit hlavou, odkládat knihu a zase jí brát zpět aby jste zjistili co, kdo, kdy .. je téměř jisté.
Víme jak to dopadlo - s námi s Československem, víme kdo k tomu přispěl a kdo se snažil změnit běh událostí.
Vidíme - protože zpětně, všechny možné chyby, úchylky, strachy, mocenské choutky.
Stejně to bolí, kam nás úchylky "mocných" dostaly.
Mně rozhodně.
Jsem ráda že se rodí muži jako pan Moravec, Mašín. Je jich ale žalostně málo
A Benešové si poradit nenechají nikdy, vždy se rozhodnou nás prodat, protože jsou nadřazený druh. Asi..
Jejich životy jsou cennější než naše , proto nám můžou velet, strkat nám hlavu do oprátky, zbavit nás občanských práv i práva na odpor. Oficiálně.
Neoficiálně pak mohou požadovat odboj a oběti aby mohli vystoupat výš.
Doufám že pak padají hloub, do horoucích pekel.

06.10.2017 5 z 5

Cesta Cesta Jack London

Ze začátku mě kniha nadchla. Lidé kteří se rozhodli cestovat tímto způsobem si zasloužili být zdarma svezeni. Byl to výkon. Oni hodní odivu. Touha po dálkách a po poznání je omámila natolik, že byli ochotní riskovat svůj život.
Až popis pobytu ve vězení a líčení plavby po řece mi ukázalo, kdo ti lidé byli. Bezohlední, amorální. Nebo jen ta parta co se k ní "vyfouknutý ze skla" vždy rád přidal - protože "musel".
Chápu, v první řadě můj život a v druhé životy ostatních.
Je ale nutné drtit cizí ruce pendrekem, abych měla s čím šmelit? Pro výstrahu shazovat lidi ze schodů? Okrádat v době krize důvěřivce a naivky kvůli pití smetany a vaření kávy v mléce? Londonovi se příčila nesvoboda s jakou byl odsouzen, za to že si prohlédl vodopády. Mně se příčí arogance s jakou jedná s " hloupějšími, pomalejšími," protože může.
Po přečtení celé knihy mám na ty co naskakují za jízdy na vlak i na pana Londona zcela jiný názor. Třeba je to ale jen dobře vylhané. V tom případě knihu doporučuji.
Dobře napsaná a ten slang..
Nebýt obsahu, seženu si vícero překladů a budu se jimi bavit. Prý se překlad měnil dle kulturního kontextu.

03.10.2017 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

V knize je pár odstavců, které oceňuji. Pár vět co dávají smysl..Mně:o). Jako třeba:"To, že se dříve nekopalo do někoho, kdo leží na zemi, je výmysl."
Násilí, násilí,násilí, zlo obyčejných lidí.
Oběti a viníci. Kruh závislostí, slabostí.
Žádný únik.
Tohle se vážně děje? "tam na severu".
Mám čím dál větší pocit , že knihy jsou psány na zakázku vlády- abychom k nim náhodou nechtěli emigrovat:o)))))).

01.09.2017 1 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Bez spoilerů? :o) Těžko...
Pejsek s kočičkou pekli dort, dali tam vše co mají rádi. A velkému zlému psovi nebylo zle:o).
Opravdu čtivá kniha- dělala to sama..
Já jsem obracela stránky, ležela a hltala.. Jako velký pes. A po zhltnutí, žádný břichabol. Klidně si dám znovu.. Nějakou podobnou. MŇAM.
Hvězdička ale šetřím ...

25.08.2017 3 z 5

Čtyřka na zabití Čtyřka na zabití Janet Evanovich

... zábavné, oddychovka pro letní dny.
Vlastně pro každý den, kdy si přejeme číst a odpočívat :o)

29.06.2017 3 z 5

Šestá hlídka Šestá hlídka Sergej Lukjaněnko

Dala bych pět hvězd, kdyby se hodnotil jen závěr knihy.
Chápu, že Anton G. je vymyšlená postava. Přesto mě ten šovinistický idiot točil..
Předchozím knihám o Hlídce se tato nevyrovná.

08.06.2017 1 z 5