Yoh Yoh komentáře u knih

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Nádhernej jazyk. Myšlenka neodvratitelnýho osudu v řeckých tragédiích je fakt tíživá.

15.05.2019 4 z 5

Ve skříni Ve skříni Tereza Semotamová

Po delší době česká knížka, která mě fakt upřímně bavila. Hravá, chytrá, hluboká. Už se těším na další autorčinu knížku :)

04.04.2019 5 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

Srdcová záležitost. Neviděl jsem seriál, o to víc si užívám čtení mangy :)

Barakuda Barakuda Christos Tsiolkas

Hrozně bolestivý čtení, ale zároveň dechberoucí příběh i zpracování. Tsiolkas píše skvěle, to je bez debat. A jeho psychologie hlavní postavy je snad nejpropracovanější, jakou jsem četl. Někde jsem se setkal s pojmem "špinavý realismus" a možná to i sedí. Tsiolkas bourá konvence. Myslím, že v současný literatuře patří k tomu nejlepšímu.:)

25.06.2015 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Padesát odstínů růžové :D A bohužel taky jedno klišé za druhým. Na to, abych to označil za úplnou katastrofu, je to ale napsaný čtivě a vtipně. Škoda jen, že to klouže tak po povrchu.

29.08.2020 1 z 5

Ílias Ílias Homér

Epický čtení a spousta úžasných přirovnání, co zaberou klidně stránku. Akční boje plný vyhřezlejch střev hrdinů střídaj skoro až romanticky poetický pasáže. Skvělá kniha :) (Četl jsem Šrámkův překlad, který mi přišel čtivější)

26.03.2019 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Málokterá knížka mě oslovila tak jako tahle. Nadhled, humor, originální způsob vyprávění... někomu možná Holden může přijít jako sičák, co všechny kritizuje, ale naopak je v něm ...nevim, jak to přesně nazvat... asi nezkaženost okolního světa. Dokáže si udržet ten zvláštní druh pohledu na svoje okolí, která většina lidí během dospívání ztratí a nakonec stejně přijme všechny "zvyklosti" a všechny "normálnosti" , prostě tak nějak zapadne. Někdo si tím vzdorem možná ani neprojde, jestli je od malička se vším spokojenej, ale to mi přijde divný. A tomu kdo Holdena považuje za sympaťáka a ztotožňuje se s ním, tomu ta schopnost vidět svět z vlastního pohledu a jakoby vždycky nově nejspíš nechybí ani teď. To ztotožnění nemyslim doslova, že by Holden musel bejt nutně největší sympaťák ze všech, ale spíš celkovym viděnim světa. Pro mě jedna z nejzajímavějších knížek.

10.01.2015 5 z 5

Kolébka všech světů Kolébka všech světů Jeremy Lachlan

Sympatická hlavní hrdinka a dobrodružnej příběh plnej akce. O něco horší je to s motivací vedlejších postav a s hlavním záporákem. Ten mi moc nesedl. Část v Bluehavenu se mi líbila víc než v labyrintu.
Další díl by mohl být ještě zajímavější :).

28.11.2019 3 z 5

Útok titánů 1 Útok titánů 1 Hadžime Isajama

Anime jsem neviděl, ale manga je skvělá, japonsky dojemná a zároveň drsná.
Titáni jsou někdy celkem divně nakreslený, každopádně se těším, co se z nich v dalších dílech vyklube

07.10.2019 4 z 5

Revoluce hrůzy Revoluce hrůzy Nick Abadzis

Moje první setkání s doktorem (seriál jsem ještě neviděl) a musím říct, že komiks byl super. Určitě si koupím pokračování.

10.07.2019 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Autor skvěle vykresluje hlavní hrdiny, jejich pocity, myšlenky. Je to čtivý a napínavý. Jen škoda, že pořádně nevysvětlil fungování Hodiny smrti. Takhle tomu občas malinko chybí logika, jinak by to bylo ještě o * navíc.

10.05.2019 4 z 5

Beatles Beatles Lars Saabye Christensen

Kniha, která neuvěřitelně plyne - podobně jako písničky Beatles. Autor si do detailu pamatuje svoje dospívání, všechny dobrý i špatný stránky. Hlavní hrdinové jsou fajn. Hned jsem si po přečtení běžel koupit Rubby soul.