yettojedno yettojedno komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Pro mě nejslabší autorčina kniha, i přesto nebyla špatná. Nechci moc kritizovat, protože z Hany a Slepé mapy jsem byl nadšený, takže jsem měl laťku vysoko. Tahla sága prostě neměla něco navíc, jen plynula ...

28.03.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu vynikající kniha, jeden z vrcholů aktuální české tvorby. Sice je to velká deprese, ale ten příběh je odehraný famózně.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Výborná Mornštajnová. Velmi čtivé, vytkl bych snad jen to, že si autorka libuje v nepříjemných věcech a smrti. Chápu, že je to život a na spoustu čtenářů to působí efektně, ale není nutné se v tom tolik hrabat. Jinak vzhledem k celé její tvorbě usuzuji, že autorka bude trošku depresivní typ. Hana byla o chlup lepší, ale Slepá mapa mě bavila a byla o parník lepší než Hotýlek.

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Dahl je fenomén. Skvělý vypravěč, který uměl vyprávět dospělým i dětem.

Bumerang Bumerang Michael Lewis

Lewisovi knihy jsou skvělé a tato možná vůbec nejlepší.

28.03.2019 5 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Čtivá relativní pravda. Dříve jsem byl jeho fandou, ale už jsem z toho trochu vyrostl. Jakmile přijde závažnější onemocnění, pomůže jenom západní medicína nebo nic, i když zázraky se občas taky dějí... Navíc placebo má dle výzkumů účinnost v řádech desítek procent, hlava je tudíž základ. Kniha je nicméně fajn.

28.03.2019 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Vynikající autobiografie, která se čte i přes svůj rozsah sama.

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Nebavilo mě to, Hajíček píše hezky, ale nemá tah na branku.

28.03.2019 2 z 5