yelcin yelcin komentáře u knih

Pstruholov v Amerike Pstruholov v Amerike Richard Brautigan

Ked toto dielo amerického hippika patri do klasickej americkej literatury ,tak potom co spisovatelia ako E.A.Poe, J.London, alebo E.Hemingway. Nechcem byt moc kriticky , ale toto dielo je cisty blabol bez hlavy a paty ,bez myslienky ,akoby ho napisal riadne zhuleny slnieckar. Az zivotopis autora v ktorom je uvedene , ze v mladosti trpel paranoidnou schizofréniou a liecili ho sokovou terapiou ozrejmuje vznik tohto diela a pravdepodobne liecba nebolo uspesna.

28.06.2016 1 z 5

Kolotoče nad mestom Kolotoče nad mestom Jurij Gennaďjevič Tomin (p)

Mila,vtipna sci-fi kniha pre deti. V case vydania u nas som si ju asi 3 krat pozical s kniznice az mi ju nakoniec rodicia kupili.Buhuzial som ju niekomu pozical a uz mi ju nevratil a preto som rad , ze som ju skoro po 30-tich rokoch nasiel v dobrom stave v antikvariate a doplnil som ju do zbierky mojich knih.

28.02.2016 4 z 5

Tri mínus alebo Príhoda v piatej A Tri mínus alebo Príhoda v piatej A Irina Pivovarova

Cely obsah knihy sa da popisat na 3 stranach a bola by to poucna poviedka pre deti , ale naco z to robit knihu ??

28.02.2016 2 z 5

Hľadači pokladov Hľadači pokladov Wojciech Žukrowski

Aj keby som tuto knihu cital v detstve nehodnotil by som ju lepsie. Edicia priatelia ma niektore pre deti vyborne knihy , ale bohuzial tato medzi ne nepatri.

28.02.2016 2 z 5

Trnava na starých pohľadniciach Trnava na starých pohľadniciach Milan Kazimír

Kniha je velmi dobre topograficky zostavena s vynikajucimi komentarmi k danym historickym objektom.
V mnohych ohladoch bola pre mna poucna aj napriek tomu , ze som rodeny Trnavcan a denne sa pohybujem po historickom centre mesta o niektorych architektonickych zaujimavostiach som ani netusil.
/napr. socha mytnika na Stefanikovej ulici na budove terajsej CSOB./ Skoda , ze mnohe architektonicke skvosti neprezili normalizacnu dobu.

19.10.2015 5 z 5

Trnava a okolie na starých pohľadniciach Trnava a okolie na starých pohľadniciach Daniel Kollár

Dakujem autorom za prijemne prenesenie v case do dob davno minulych .
Nadherna prechadzka historickou Trnavou a okolia.

19.10.2015 5 z 5

Záhada futbalovej horúčky Záhada futbalovej horúčky Marco Sonnleitner

Moje hodnotenie je len z nostalgie a aj keď futbal je u mňa športom číslo 1, konšpirácie v tomto príbehu sú pritiahnuté za vlasy.M.Sonnleitner by už nemal napísať žiadny príbeh troch pátračov aj jeho ,,Zahada čierneho škorpióna ,, bola dosť infaltilná.

23.05.2015 3 z 5

Záhada zlovestného strašiaka Záhada zlovestného strašiaka Mary Virginia Carey

Traja pátrači to je klasika,stále je tam Jupiter,Peter a Bob , ale už to nie je to čo bývalo.Príbehy ,ktoré písal Robert Aarthur jr. bývali zaujímavejšie a napínavejšie a ostatní spisovatelia sa ho snažia len napodobniť a nie vždy sa to vydarí. Na tomto príbehu je zaujímavé,že tam vystupuje málo postáv a všetci sú podozriví.Záverečné vyvrcholenie je zaujímavé.

23.05.2015 3 z 5

Nie na ústa Nie na ústa Maxim E. Matkin

Prečítal so si aj druhú knihu od populárneho slovenského hermafrodita , ale stále nepatrím k jeho fanúšikom. Netvrdím , že sa to zle číta , ale zdá sa mi to celé také povrchné. Nevadí ,dám mu ešte šancu.

31.07.2014 3 z 5

Polnočný denník Polnočný denník Maxim E. Matkin

Veľmi dlho so odolával prečítať si niečo od anonymného, ale ospevovaného slovenského spisovateľa/ky až som našiel v antikvariáte dve knihy tak som to riskol.
Nechápem prečo si niekto myslí , že ak v knihe popíše milovanie/sex/ a použije pár vulgárnych slov sa kniha bude považovať za autentický obraz doby a bude sa lepšie predávať./ ja viem , že popularitu týchto poviedok preveril internetový časopis inZine/

31.07.2014 3 z 5

Viking sa vráti Viking sa vráti Péter Zsoldos

V mladosti ma kniha akosi minula a prečítal som si ju až teraz v dospelosti. Priznám sa , že ma ohromne prekvapil zaujímavý námet , ale aj spisovateľov štýl písania.
Ľutujem , že som sa k nej nedostal skôr , pretože ako detský nadšenec sci-fi literatúry by som tú knihu doslova žral.

31.07.2014 5 z 5

Gérardove dobrodružstvá Gérardove dobrodružstvá Arthur Conan Doyle

Príbehy francúzkeho brigadiera predchodcu dnes slávneho Chuck Norissa sa v dnešnej dobe nedajú ani nazvať ako úsmevné . Aj keď príbehy Sherlocka Holmesa milujem na brigadiera Gerarda chcem čo najskôr zabudnúť.

31.07.2014 2 z 5

Tajomstvá troch strelených Tajomstvá troch strelených Jozef Repko

Pán Repko ma aj po rokoch presvedčil , že patril k najlepším spisovateľom detskej sci-fi literatúry na Slovensku. Neviem či príbehy troch detských matematických géniov by zaujali dnešné deti v našej pretechnizovanej digitálnej dobe , ale pre mňa ako nostalgia to stačí.

31.07.2014 5 z 5

Kód 1: Tajomstvo zázraku Kód 1: Tajomstvo zázraku Jozef Banáš

Banášove mystifikácie a fikcie sú veľmi zaujímavé, ale hlavná myšlienka zbúrať náboženské dogmy je interesantná. Takto si predstavujem pravé kresťanské učenie –učenie pre ľudí a medzi ľuďmi nie za múrmi kláštorov a chrámov. Nebuďme pokrytci a priznajme si, že v dnešnej konzumnej dobe myšlienka dobra a duchovna je absolútne nereálna, kedže ju nedodržujú ani tí ,ktorí ju hlásajú. Každopádne každý z nás je strojca svojho šťastia.

19.02.2014 5 z 5

Pancierové srdce Pancierové srdce Jo Nesbø

Mám rád knihy od Jo Nesba a aj detektíva Harry Hola som si obľúbil , ale radšej mám keď sa pohybujú a vyšetrujú v Nórsku. Honkong, ale hlavne africké Kongo s vybuchujúcou sopkou a domyselným vraždiacim zariadením sú pre mňa prespríliž. A myslím si , že ten kto nečítal ,,Snehuliaka,, nepochopí niektoré súvislosti v knihe.

25.05.2013 4 z 5

Theodore Boone: Detský právnik Theodore Boone: Detský právnik John Grisham

Neviem ako hodnotiť knihu pre deti od môjho obľúbeného autora , keďže z detských nohavíc som už dávno vyrástol .Každopádne si myslím , že s tejto priemernej knihy mohla byť vynikajúca 10stranová poviedka. Keby chcel J.Grisham z tohto napísať perfektnú knihu , tak by musel rozvinúť charakter postáv v knihe ako napr. : Ika Boona, pána Mounta, April či obvineného pána Duffyho. Toto je len môj dospelácky subjektívny názor , táto kniha je napísaná pre novú generáciu čitateľov a ja pevne verím , že ich spisovateľský štýl J.Grishama zaujal.

25.05.2013 3 z 5

Calico Joe Calico Joe John Grisham

Pre mňa ako Slováka je baseball a americký futbal ,,španielska dedina,, a aj keď sa mi to J.Grisham snaží v knihe vysvetliť u mňa ignoranta neuspeje.
Ale treba priznať , že ako aj v knihách ,, Hra o pizzu ,,a ,,Tréner,, tak aj v tejto je príbeh a vykreslenie charakteru postáv to hlavné a zápletka – zranenie začínajúcej športovej hviezdy by sa dala zaradiť do každého športového odvetvia. Napriek tomu , že som sa na začiatku trocha nudil , tak dojímavý záver zmierenia mi všetko vynahradil.

25.05.2013 5 z 5

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Najvtipnejšia postava série robot Marvin je v knihe len na 1 /slovom jednej !! / strane – prečo??? Jediná vtipná epizódka s Macom Príčetným v Los Angeles.
A túto charakteristiku : ,, Musíme mu dať meno, ktoré je naše ,nie vaše , a potom sa pustiť do hľadania spôsobu , akým by sme to dokázali, že to nie je to, čo ste vraveli vy , ale niečo , čo tvrdíme my. Ak sa napokon ukáže , že ste od začiatku mali pravdu vy, aj tak ju nebudete mať , lebo ho jednoducho nazveme ,, extranormálny " nie ,, paranormálny ", alebo ,,nadprirodzený" , pretože pri týchto termínoch si môžete myslieť , že viete čo znamenajú , takže – extranormálny inkrementálny induktor precipitácie."- keby mi chcel niekto vysvetliť tak s určitosťou skončí minimálne jeden z nás / možno obaja/ na psychiatrickej klinike docenta Chocholouška.

06.04.2013 2 z 5

Život, vesmír a všetko Život, vesmír a všetko Douglas Adams

Jediné čo mi s tejto knihy nedá spávať:,,Lietanie je priam umenie, či skôr umelecká finta. Hlavný trik spočíva v tom, že sa musíte naučiť hodiť na zem tak, aby ste ju minuli ,,.
Pár krát sa mi zdalo , že už viem lietať , ale vždy som dopadol na zem –sviňa gravitácia.

05.03.2013 2 z 5

Reštaurácia na konci vesmíru Reštaurácia na konci vesmíru Douglas Adams

Aj keď sa mi nepáčila prvá časť série dal som D.Adamsovi šancu a prečítal som si aj túto knihu. Stále zostáva len jediná zábavná postava a to robot Marvin , ktorého postoj a hlášky ma bavia.
Tento citát :,, Väčšina čitateľov sa dostane maximálne po budúce semikondicionálne modifikované subinvertované intencionálum , pri ktorom to vzdajú.,, je síce vytrhnutý z konceptu, ale rozumie mu vôbec niekto? Alebo si niekto myslí , že komplikované vymyslené slová sú vtipné?
Aby som bol objektívny tak aj so sebazaprením dočítam celú sériu.

05.03.2013 3 z 5