Viking sa vráti

Viking sa vráti https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89227/viking-sa-vrati-89227.jpg 4 11 3

Kozmická loď Viking s dvanástimi mužmi na palube ako prvá v dejinách ľudstva podniká výpravu za hranice našej slnečnej sústavy, do súhvezdia Veľryba, vzdialeného vyše jedenásť svetelných rokov. Dlhú cestu nekonečnými diaľavami vesmíru strávia kozmonauti v hibernátoroch a po prebudení z umelého spánku majú dojem, že pristáli na Zemi. Sú však v inej slnečnej sústave, na neznámej planéte, ktorá sa na nerozoznanie podobá nasej. Žijú tu obrovské prehistorické zvieratá a ľudia na úrovni doby kamennej. Jedného z kozmonautov, Gregora Maňa, odnesie povodeň ďaleko od jeho druhov a ocitne sa celkom sám uprostred drsnej pravekej prírody… Toto dramatické stretnutie človeka budúcnosti so svojím pravekom, človeka holého, ozbrojeného len vlastnou odvahou, stalo sa pre maďarského spisovateľa P. Zsoldosa vďačnou témou na pútavý dobrodružný román o novodobom Robinsonovi. Príbeh o boji odvážneho, zdanlivo slabého, ale duševne silného a vytrvalého človeka s prírodou i krutosťou praľudí je vzrušujúcim a príťažlivým čítaním, učiacim človeka vážiť si svoju vlastnú vnútornú silu a ľudské hodnoty.... celý text

Dobrodružné Romány Sci-fi
Vydáno: , Mladé letá

A Viking visszatér , 1963

former3980
22.02.2021 5 z 5

Toto je tá kniha, pri ktorej si poviete: škoda, že už skončila alebo že 100 percent je maximum. Jedna z najlepších, ak nie najlepšia v edícii STOPY, akú som čítal. Otec maďarského sci - fi bol pán spisovateľ. Anotačky bývajú občas lákavé, ale potom je človek často sklamaný. Pri Vikingovi naopak - bolo to oveľa lepšie ako som očakával. Výborný námet, naturalistické opisy pravekých príšer, ich zápasov, priam famózne vykreslenie prostredia, najmä prírody. Možno záver mohol byť dramatickejší, ale v každom prípade vrele odporúčam - je to proste Meisterstück!

Babu23
24.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha .. Dostala jsem se k ní na doporučení mého švagra a teď už čtu druhý díl ..

yelcin
31.07.2014 5 z 5

V mladosti ma kniha akosi minula a prečítal som si ju až teraz v dospelosti. Priznám sa , že ma ohromne prekvapil zaujímavý námet , ale aj spisovateľov štýl písania.
Ľutujem , že som sa k nej nedostal skôr , pretože ako detský nadšenec sci-fi literatúry by som tú knihu doslova žral.

Péter Zsoldos
maďarská, 1930 - 1997
1989  89%Viking sa vráti
1989  80%Oheň v diaľke

Kniha Viking sa vráti je v