Záhada zlovestného strašiaka

Záhada zlovestného strašiaka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230718/bmid_zahada-zlovestneho-strasiaka-230718.jpg 4 11 2

Traja pátrači náhodne natrafia na niekoľko záhad, ktoré spočiatku nevyzerajú veľmi dôležité. Vo vyprahnutej oblasti nájdu nezvyčajne svieže kukuričné pole, stodolu zariadenú ako laboratórium na výskum mravcov a pohybujúceho sa strašiaka. Kto sa skrýva v jeho prestrojení a prečo sa snaží na smrť vystrašiť krásnu Letíciu Radfordovú, majiteľku panskej usadlosti? Súvisí to nejako so vzácnymi zbierkami v neďalekom múzeu umenia? A môžu byť mäsožravé mravce nebezpečné aj pre ľudí? Tieto otázky nedajú pokoj Jupiterovi a Traja pátrači na ne získajú odpovede až za cenu život ohrozujúceho dobrodružstva.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

The Mystery of the Sinister Scarecrow , 1979

Marian27
10.09.2015 4 z 5

Zo začiatku ma táto záhada príliš nebavila a až v druhej polovici sa dej poriadne rozbehol a už som ju nedokázal pustiť z rúk. Zakončenie je naozaj skvelé a Jupiter zas exceluje svojimi dedukciami. Tie moje vyšli len tak z polovice:).
Oceňujem prostredie, nápad so strašiakom a povahu Letície Radfordovej. Mínus je trošku zdĺhavý začiatok a občasná zmätočnosť a chaotičnosť. Táto záhada sa však celkom podarila a ja dávam svoje štandardné hodnotenie.

yelcin
23.05.2015 3 z 5

Traja pátrači to je klasika,stále je tam Jupiter,Peter a Bob , ale už to nie je to čo bývalo.Príbehy ,ktoré písal Robert Aarthur jr. bývali zaujímavejšie a napínavejšie a ostatní spisovatelia sa ho snažia len napodobniť a nie vždy sa to vydarí. Na tomto príbehu je zaujímavé,že tam vystupuje málo postáv a všetci sú podozriví.Záverečné vyvrcholenie je zaujímavé.