Záhada bane smrti / Záhada dvojprstého holuba / Záhada smrtiaceho dvojníka

Záhada bane smrti / Záhada dvojprstého holuba / Záhada smrtiaceho dvojníka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230719/bmid_zahada-bane-smrti-zahada-dvojprsteh-Ev2-230719.jpg 4 8 1

V tejto trilógii (64, 65, 66) sa stretli traja výnimoční autori pôvodných anglických titulov, ktoré neboli dosiaľ preložené: Mary V. Careyová, Marc Brandel a Wiliam Arden. Čitatelia si môžu vychutnať napínavé pátranie Jupitera, Petra a Boba v neuveriteľných a strhujúcich príbehoch, ktoré miestami až vyrážajú dych. Baňa smrti nepustí čitateľa „z pazúrov“, kým sa nedozvie rozuzlenie, Dvojprstý holub ho udržiava priam v neznesiteľnom napätí až do chvíle, keď „sa prevalí“, že zločinec okrádal zločinca, a Smrtiaci dvojník príde na scénu v dramatickom momente, keď náhle unesú jedného z Troch pátračov. Záhada bane smrti - The Mystery of Death Trap Mine (1976) Záhada dvojprstého holuba - The Mystery of the Two-Toed Pigeon (1984) Záhada smrtiaceho dvojníka - The Mystery of the Deadly Double (1978)... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

The Mystery of Death Trap Mine / The Mystery of the Two-Toed Pigeon / The Mystery of the Deadly Double

Marian27
21.05.2015 4 z 5

Konečne sa splnil môj sen z detstva vlastniť knihu v ktorej je viac záhad a ktorú ešte nikto v okolí nemá. :) Traja pátrači sú pre mňa osobne kultový hrdinovia, ktorích príbehy čítam hádam už vyše dvadsať rokov. Je zaujímavé sledovať ich príbehy, doba sa mení ale oni sú stále iba chlapci. Pamätám si že keď brat priniesol z tábora prvú "štvorzáhadu" u nás doma, v škole ale aj vonku na ihriskách a parkoch vypukla úplná pátračská mánia! Každý chcel byť pátrač, súťažili sme kto prečíta viac záhad lebo sme zistili že sú aj iné, chodili sme do "strašidelného" opusteného domu v susedstve a snažili sa rozlúštit jeho tajomstvo, niektorí dokonca mali v notesoch odlačky prstov spolužiakov. Ale hlavne sme čítali Troch pátračov a z nich sa stali legendy ktoré nestarnú a ich dobrodružstvá sú bezkonkurenčné aj po rokoch.
Teraz ku samostatnej knižke. Čo ma trošku sklamalo bolo že záhady sú skôr dobrodružné a detektívne ako strašidelné. Aspoň jednu takú by som uvítal.:) Preklad bol trošku zvláštny ale nie úpne zlý, tlačové chyby som nenašiel.
Zahada bane smrti - Prvý príbeh ma bohužial príliš nezaujal. Myslím že námet nebol zlý ale dalo sa z neho vyťažiť viac. Táto záhada mohla byť krásne strašidelná. Nečítala sa zle a každou ukončenou kapitolou bola napínavejšia ale od slávnej autorky som mal väčšie očakávania.
Záhada dvojprstého holuba- Milá a príjemná oddychovka. Ako milovník operencov som si prišiel celkom na svoje. Niekedy sa mi zdalo že dej viazne ale vzápätí sa zas skvele rozbehol. Ak si raz zostavím rebríček svojich oblúbených záhad táto záhada bude určite v prvej desiatke.
Záhada smrtiaceho dvojníka- Najlepšie sa mi čítala a najviac ma bavila. Niečo som dokázal vydedukovať, niečo ma prekvapilo. Veľmi chytlavé a napínavé.
Vždy som si myslel že som ako Jupiter ale po prečítaní tejto knižky som zistil že mám najviac spoločné s Bobom. A veľmi ma tešilo že som sa na chvíľu mohol vrátiť do svojej mladosti a prežívať nádherné dobrodružstvá spolu s mojimi mladými kamarátmi. Už sa teším na ďalšie záhady a tajomstvá ktoré spolu odhalíme...

únosy pátrající amatér detektivky pro děti

Autoři knihy

Mary Virginia Carey
americká, 1925 - 1994
William Arden
americká, 1924 - 2005
Marc Brandel
americká, 1919 - 1994

Kniha Záhada bane smrti / Záhada dvojprstého holuba / Záhada smrtiaceho dvojníka je v