Nie na ústa

Chceli by ste nájsť lásku na internete? Alebo sa cez esemesky dostať k niekomu do postele? Potrebujete napísať list s prosbou o odpustenie? Vymyslieť žiadosť o ruku? Oslniť originálnymi prípitkami či duchaplnými statusmi na Facebooku? Neviete ako? Je tu človek, ktorý to urobí za vás. Väčšinu času trávi v obnosenom župane v dokonalo upratanom byte, má kávu, whisky a dobré pripojenie na internet. Má talent a depresie. Má aj sex a peniaze, ale nie toľko, koľko by si zaslúžil. Na lásku už nečaká a nenávisťou nestráca čas. A nie vždy otvára, keď mu zazvoníte. Ak sa chcete dostať do jeho divného sveta, otvorte novú knihu Maxima E. Matkina. Vraj žiadna predtým nebola tak veľmi zo života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73552/nie-na-usta-pJt-73552.jpg 3.670
Romány, Literatura slovenská
Vydáno, Slovart (SK)

Kniha Nie na ústa

Dada077
29.07.2019

Redaktor na voľnej nohe? Písmenkový génius? Internetový dohadzovač, rozhadzovač, rozvedený otec, brat, syn a dosť veľké množstvo akurátnych komentov, ktoré majú hlavu, pätu a niekedy aj hĺbku.
"Filmy a knihy nám umožňujú nežiť chvíľku svoj život a to je blahodarná šanca zotaviť aspoň na chvíľu svoje doráňané vnútro."

indyka
02.12.2018

Narozdíl od ostatních čtenářů si nemyslím, že Matkina lze jen milovat či nenávidět. Já byla z Půlnočního deníku a Miluj ma ironicky unešená, Mexická vlna mě vůbec nebavila a Nie na ústa je v obdobném duchu jako první dvě jmenované, ale ten "wow efekt" už tu prostě není. Po prvních pár stránkách víte, v jakém duchu bude celá kniha.

A v jakém tedy? Je to cynické, někdy až moc pravdivé, občas trochu zvrhlé, často vtipné, semtam vážné - na odpočinkové čtení pro zlodcery mého charakteru jako dělané :-D Ale zároveň nic, na co bych po přečtení dlouho vzpomínala.

lacola
24.11.2018

Taková lehčí pornografie s filosofickým podtextem... Jinak souhlasím s komentářem od Ninashe - knihy od Matkina jsou v podstatě všechny stejné, a buďto je milujete nebo nesnášíte. Čteno ve slovenštině.

Janule164
09.11.2018

Když čtu Matkina, mám chuť hovoriť po slovensky ;)
Bavila jsem se.

- Nejedz ten sopeľ, prosím ťa.
- Ale ja ho mám v nose.
- Vyber si ho do vreckovky.
- Ale ty ho chceš zahodiť?
- Mám si ho odložiť?
- Ale mohol by si si založiť zbierku sopľov.
- Budem o tom uvažovať.
- Ale, tati?
- Áno?
- Tati, ale ten sopeľ mi vážne chutí.
Na to som nemal čo povedať.

Ninash
22.10.2018

Príbeh dobrý, dej priemerný, súčasný, trošku psychológie, trochu sexu, trochu z nudnostie tejto doby. Moja recenzia je univerzálna pre všetky knihy autora Matkina sú totiž všetky rovnaké. Buď ich miluješ alebo nenávidíš...

zbt81
09.10.2015

Už sú to asi tri roky, čo som čítala túto knihu. Prišla som asi do polovice a už sa k nej nikdy nevrátila. Knihy tohto typu nie sú asi pre mňa.

+kora+
06.12.2014

no čo ,mne sa pán matkin páči s každou prečítanou knihou viac a viac...závery kníh má fakt skvelé.

yelcin
31.07.2014

Prečítal so si aj druhú knihu od populárneho slovenského hermafrodita , ale stále nepatrím k jeho fanúšikom. Netvrdím , že sa to zle číta , ale zdá sa mi to celé také povrchné. Nevadí ,dám mu ešte šancu.