xena2711 xena2711 komentáře u knih

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Zdařilá česká detektivka. Jako prvotina to nebylo špatné. Dám šanci určitě další knize.

11.02.2023 3 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Potřebovala jsem odpočinkové čtení a to kniha bez problémů splnila. Autorka píše velmi čtivě, jen ta zápletka byla taková jak z romantického filmu.

06.02.2023 3 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Další psychologický román se spoustou postav žijících v jednom sousedství. Pěkně vykreslené osoby, trochu předvídatelný závěr, ale autorku mám moc ráda a těším se na další dílo.

06.02.2023 4 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Tak podle hodnocení jsem se těšila na pořádný románový bum a on se bohužel nekonal. Musím říct, že jsem knihu přečetla s vypětím sil až do konce, ale fakt mi to dalo zabrat. Těžká doba pro ženy samoživitelky v 60. letech 20.století. Za mě to bylo tak nějak nemastné neslané....

27.01.2023 3 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Opravdu dokonale napsaný thriller, který Vás nepustí a drží v permanentním napětí. Autorka umí parádně zaujmout a prostě píše skvěle, jak už předvedla v prvním díle. Oba dva díly stojí za přečtení a ve druhém se prolínají postavy z Temného vábení. Doporučuji.

01.01.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Mrazivý thriller, který Vás dostane hned od první stránky. Jdu na druhý díl a autorku přidávám do oblíbených. Super.

28.12.2022 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Tsunami není jen přírodní živelná katastrofa, ale i příběh jedné velké rodiny, kde jsou mezilidské vztahy pěkně zamotané. Postupně se odmotávají a na konci přijde rozřešení.. Zajímavý román, doporučuji.

22.12.2022 4 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Další kniha Kristin Hannah, na kterou nikdy nezapomenu. Právě jsem dočetla a ještě dlouho budu o knize přemýšlet. Silný a velmi těžký příběh z období hospodářské krize a velkého sucha v Americe. Slavík, Velká samota a Čtyři vichry patří mezi moje srdcové záležitosti.

18.12.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Těžké a smutné téma, které se hl. postava snaží léčit prací na zahradě. Petra Dvořáková má ráda depresivní témata a ani nyní neudělala výjímku...

15.12.2022 4 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Tak to zas byla jízda.. Parádní psychothriller, který nemá moc reálnou zápletku, ale je dokonale napsaný a nenechá Vás knihu odložit. Napínavé, prostě geniální.

12.12.2022 5 z 5

V první linii: Armádní generál Petr Pavel V první linii: Armádní generál Petr Pavel Vladimír Mertlík

Zajímavý životní příběh a moc pěkně psaný životopis.

08.12.2022 4 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Opět nádherný příběh. Kathryn je sázka na jistotu. Dvě časové roviny, spousta vyprávění a vzpomínek a ten konec... Těším se na další knihu.

08.12.2022 5 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Pěkně zamotaný thriller, který určitě stojí za přečtení.

29.11.2022 5 z 5

Co oči nevidí, to manžela nebolí Co oči nevidí, to manžela nebolí Alena Jakoubková

Červená knihovna s recepty - čtení na jeden podzimní večer. Ach jo stále jede...

28.10.2022 3 z 5

Nový život Nový život Katharina Fuchs

Volné pokračování knihy Dvě hrsti života. Román vypráví o životě po 2.světové válce, přesněji rok 1950-54. Berlín je rozdělen na dvě části a rodiny díky tomu také. A pak je tu móda, která je pro hrdinky obou knih na prvním místě. Stojí za přečtení.

09.10.2022 4 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Krásný román z válečné Paříže. Moje oblíbené téma. Autorčina prvotina a určitě povedená. Přidávám do oblíbených a těším se na další knihy.

05.10.2022 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Slušný psychologický thriller. Trochu pomalejší rozjezd, ale pak se příběh pěkně rozjel.
Zajímavá obálka a spravedlivý konec. Doporučuji.

21.09.2022 5 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Skvělý napínavý thriller. Název sice trochu odrazuje, ale na to, že je to autorova první knížka, tak to stojí za to. Určitě doporučuji.

11.09.2022 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Od autorky jsem četla zatím všechny knihy přeložené do češtiny a nedá se vybrat ta nejlepší. Všechny jsou skvělé. Tento román je psán ve dvou časových rovinách, a to za druhé světové války a zároveň v roce 2015. Krásný příběh lásky, obrovské odvahy, ale i ztráty rodiny a utrpení.
Nádherná obálka.

06.09.2022 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Psychologický román o kamarádkách od dětství, které si procházejí životní tragédií. Tragédie ovlivnila nejen jejich životy, ale i rodiny, přátel a celého ostrova. Začátek se pomalu rozjížděl a konec byl opravdu zamotaný.

21.08.2022 4 z 5