wlado wlado komentáře u knih

Ochránce Ochránce Dean Koontz

"Klasický" Koontz - napätie, svižné tempo. Záver trochu pritiahnutý za vlasy, no každý nech si urobí záver sám. Určite stojí za prečítanie.

18.03.2024 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Dobré čítanie, aj keď miestami prehnané, no to nechám na každého čitateľa. Určite stojí za prečítanie.

10.03.2024 4 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Dobré čítanie, ako celá séria. Odporúčam. Záver oznamuje ďalší diel. Čo ma šokuje je, že anglickí detektívi naháňajú ozbrojených zločincov holými rukami !

25.02.2024 3 z 5

Bílí lidé Bílí lidé Arthur Machen

Lovecraft je môj obľúbenec, no táto kniha ma vyslovene nudila. Je zrejmé, že čitateľská obec je rozdelená na 2 skupiny - nadšenci a tí, ktorým sa to vôbec nepáči. Nech si každý urobí úsudok sám.

18.02.2024 2 z 5

Temnejšia než noc Temnejšia než noc Michael Connelly

Klasický Connelly, výborný popis deja, striedanie dvoch dejových rovín a trilerový záver. Výborné čítanie, aj keď trochu dlhé.

18.02.2024 3 z 5

Nadranc Nadranc Dean Koontz

Skvelý Koontz. Jeho knihy delím na 2 skupiny - knihy, ktoré si ešte raz prečítam a knihy, ktoré čítať znovu určite nebudem. Táto krátka novela patrí do prvej skupiny.

03.02.2024 4 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Lucy Foley

Dobré čítanie, aj keď trilerom by som to nenazval, skôr ide o psychologickú sondu do myslenia viacerých postáv. Záver som čakal viac napínavý, preto len 3 hviezdičky.

02.02.2024 3 z 5

Zimná voda Zimná voda Susanne Jansson

Zaujímavá kniha. Žiadny triler, plynulý dej a dobrý popis deja a postáv robia z knihy zaujímavé čítanie. Napätie, ktoré sa ťahá celou knihou nakoniec negraduje, no kniha stojí za prečítanie.

21.01.2024 3 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Skvelé. Miestami trochu zamotané, pomerne veľa postáv. Odporúčam všetky 3 knihy čítať hneď po sebe, diely sú dosť naviazané.

12.01.2024 4 z 5

Hlbina Hlbina Jozef Karika

Kniha na mňa pôsobila dosť rozporuplne. Prvá časť bola "klasická" Karikova mrazivá a ponurá atmosféra, no druhá časť v štýle Lovecrafta mi moc nesedela. Každopádne odporúčam a 4 hviezdy pre mňa znamenajú, že si knihu ešte raz prečítam.

08.01.2024 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Skvelé čítanie, až na deti detektíva Ketta, ktoré mi pijú krv. Našťastie sú to len stručné pasáže. Kniha má spád, popis situácií a postáv je zvládnutý perfektne.

29.12.2023 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Spokojnosť. Autor píše pútavo, dej je plynulý. Trochu ma vytáčali rozmaznané dcéry, ale kniha nie je o tom...

24.12.2023 4 z 5

Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

Nebolo to zlé. podľa hodnotení som čakal väčšie sklamanie. Každopádne štýl Simmonsa mi pripomína Kinga, kniha sa číta dobre, plynulo. Štyri hbiezdičky však dávam len preto, že sa chcem k celej sérii vrátiť a prečítať ju celú za sebou.

19.12.2023 4 z 5

Exorcistův dům Exorcistův dům Nick Roberts

Kniha pre mládež, mali to vydať Mladé letá. Čakal som hororovú, mrazivú atmosféru a miesto toho kniha síce s rýchlym dejom, no miestami až úsmevná.

03.12.2023 2 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Spokojnosť. Darcy sa zlepšuje v popise prostredia a postáv. V knihe bežia paralelne dva príbehy, čo pridáva knihe na pútavosti. Záver trochu nadsadený, viac sa mi páčila prvá časť knihy. Odporúčam.

25.10.2023 4 z 5

Opeřený had Opeřený had Clive Cussler

Trochu moc rozťahané. Akčné scény sa striedajú s miestami nudným a dlhým popisom bežných dní.

13.10.2023 3 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Nečakajte horor, ide skôr o humorný, miestami bizarný príbeh. Určite som sa nenudil, no knihu už znova čítať nebudem.

22.09.2023 3 z 5

Smrt před úsvitem Smrt před úsvitem Robert R. McCammon

Výborný román pripomínajúci štýl Kinga. Trochu mi vadili dlhšie odbočenia od hlavného príbehu, no ako píše autor v závere knihy - je to jeho dielo a jeho rozhodnutie. Klobúk dolu...

17.09.2023 4 z 5

Dům zrcadel Dům zrcadel Ben Cheetham

Asi čítanie pre pubertálny vek, no s hororom to nemá nič spoločné. Miestami až nechutné scény a záver podobne ako v prvom diele otvorený. Autor asi bude pokračovať, no už nemám záujem...

01.09.2023 2 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Autor určite píše dobre a pútavo, no hororom by som túto knihu nenazval. Kto hľadá mrazivý duchársky horor, asi bude sklamaný. Autor nevyťažil z pútavej témy takmer nič. No skúste...

01.09.2023 3 z 5