Temnejšia než noc

Temnejšia než noc

Známy vyšetrovateľ Terry McCaleb, ktorý sa po transplantácii srdca uchýlil na invalidný dôchodok, dostane nečakanú návštevu: Jaye Winstonová, bývalá kolegyňa, ho požiada o pomoc pri vyšetrovaní nezvyčajne surovej vraždy, s ktorou si nevie rady. Terry zistí, že scéna vraždy, ktorej jediným nemým svedkom bola keramická socha sovy, je naaranžovaná podľa obrazov Hieronyma Boscha, holandského maliara ktorý žil v rokoch 1450-1516. Hlavným podozrivým je detektív losangeleskej polície Hieronymus Bosch....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29026/harry-bosch-temnejsi-29026.jpg 4.482

Harry Bosch (7.)

A Darkness More Than Night (2000)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Slovart (SK)

moudivlacek

Velice podivný a záhadný příběh, i když musím říci, že mě konec trošku zklamal. Je tu skvělý detektiv Bosch a objeví se tu i bývalý agent FBI McCaleb. Zločinců je tolik na světě a neustále mají lepší podmínky pro své nekalé zločiny a praktiky, než detektivové, kteří je chytají. A tady jde vlastně Terry Harrymu po krku. A na závěr musím stranit víc Harrymu, on ví, že je život zlej, on ví, že někdy prostě nemůže jednat fér a když chce chytit lumpa, musí občas mu nastavit důmyslnou past. On ví, že každý zločin na něm zanechá stopu. To si Terry dlouho nechce připustit, on si myslí, že vždy jednal i zde férově. A Harry mu řekne své. Proto jejich vztah dopadl, jak dopadl.
To mě trošku rozladilo. Ale rozhodně pokračuji v sérii Harryho dále.

ivoiro

Dle mého názoru výborný příběh zpracovaný jaksi z iné strany.

Demonlover

Moje čtvrtá knížka od Connellyho ze série Harry Bosch, stejně jako tři předchozí, které jsem četl.
Je to napsáno v takovém výpravném, rozvláčném duchu,což se ne každému líbí.
Čekal jsem sice více profilování, když tam bude Terry McCaleb, ale mně osobně Michael Connelly opět nezklamal. A Harry Bosch podezřelý z vraždy ? To nemá chybu! Dávám 5 hvězdiček :-)

Finn69
09.11.2017

Tak tohle mě vyloženě zklamalo. Je to celé za vlasy přitažené a nepravděpodobné, jako by to snad psal někdo jiný než předchozí díly. Pokud jste se pustili do téhle jinak dobré detektivní série, sedmý díl vynechte.

Lolila
02.11.2017

Trošku slabší príbeh.... a menovec na obraze a už je podozrivý?...Rýchle obvinenie...Ale aj napriek nejakým výhradám patrí Connelly k výborným autorom. Určite prečítam ďalšiu jeho knihu:-).

KaiShun
06.06.2017

Slaba 3ka, uplne mimo misu HB

konicekbily
29.11.2016

Některé věci jsou k neuvěření, navíc kniha nezapadá do celé serie - připadá i, že je tu "omylem".

DickBach
18.07.2016

Nebylo to špatné, ale nebyla to Harryho série, Harryho kniha ani Harryho vražda.
Propojení více policajtů z jednoho okrsku se mi velmi líbilo, bylo by zajímavé mít další knihu třeba o Tafferovi, ale...
Terror není špatný hrdina, jen je trochu moc neuvěřitelný. Trochu moc "navzdory všem a všemu". Trochu moc šťastných náhod v pravou chvíli.
Takže za mně dobré, čtivé, ale na plný počet to nemá.

Mako123123
05.08.2015

Connelly a jeho knihy najmä o Boschovi sú naozaj skvelé... táto zrovna bola tak ako aj jeho iné (drvivá vačšina) fantastická... ako inak opísať pocity pri dočítaní tejto knihy? Super, strašne sa mi páčilo ako Terry- chlapík s ktorým sme sa mohli zoznámiť už v predchádzajúcich častiach a ktorý nám stihol prirásť k srdcu (symbolika) je v tej istej knihe spolu s Harrym Boschom... milujem takéto ,,crossovery,, V rámci môjho tohtoročného letného Connellyovského čitateľského maratónu idem na dalšiu časť. :)

kalache
03.05.2015

..Cave Cave Dus Videt...

dikobraz
11.12.2014

No, som sklamany. Ten s tym novym srdcom ma tam riadne vytacal a Harry mu mal nalozit viac. Ach jo, uz asi kader starne. Opustila ho zena, isli po nom, no dobre teda, tak to beriem, ze si vybral oddychovy cas. Ale pozor! Nabuduce ti takuto slabostku, mily moj Harry, neodpustim! Nech sa rychlo vrati ten zatrpkly polis, co prehadzuje sefa cez sklo! A v tejto casti si nezbalil ziadnu novu kost. Fakt starnes?

Jitulka
01.08.2011

První kniha od Connellyho, co jsem četla. Je to napínavé, zajímavé čtení. Bavila mě.