Temnejšia než noc

Temnejšia než noc https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29026/bmid_temnejsia-nez-noc-ovq-29026.jpg 4 179 179

Harry Bosch / Prípady Harryho Boscha série

Terry McCaleb série

2. díl

Známy vyšetrovateľ Terry McCaleb, ktorý sa po transplantácii srdca uchýlil na invalidný dôchodok, dostane nečakanú návštevu: Jaye Winstonová, bývalá kolegyňa, ho požiada o pomoc pri vyšetrovaní nezvyčajne surovej vraždy, s ktorou si nevie rady. Terry zistí, že scéna vraždy, ktorej jediným nemým svedkom bola keramická socha sovy, je naaranžovaná podľa obrazov Hieronyma Boscha, holandského maliara ktorý žil v rokoch 1450-1516. Hlavným podozrivým je detektív losangeleskej polície Hieronymus Bosch.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

A Darkness More Than Night , 2001

Demonlover
06.03.2018 5 z 5

Moje čtvrtá knížka od Connellyho ze série Harry Bosch, stejně jako tři předchozí, které jsem četl.
Je to napsáno v takovém výpravném, rozvláčném duchu,což se ne každému líbí.
Čekal jsem sice více profilování, když tam bude Terry McCaleb, ale mně osobně Michael Connelly opět nezklamal. A Harry Bosch podezřelý z vraždy ? To nemá chybu! Dávám 5 hvězdiček :-)

Finn69
09.11.2017 2 z 5

Tak tohle mě vyloženě zklamalo. Je to celé za vlasy přitažené a nepravděpodobné, jako by to snad psal někdo jiný než předchozí díly. Pokud jste se pustili do téhle jinak dobré detektivní série, sedmý díl vynechte.

Lolila
02.11.2017 4 z 5

Trošku slabší príbeh.... a menovec na obraze a už je podozrivý?...Rýchle obvinenie...Ale aj napriek nejakým výhradám patrí Connelly k výborným autorom. Určite prečítam ďalšiu jeho knihu:-).

KaiShun
06.06.2017 3 z 5

Slaba 3ka, uplne mimo misu HB

konicekbily
29.11.2016 3 z 5

Některé věci jsou k neuvěření, navíc kniha nezapadá do celé serie - připadá i, že je tu "omylem".

DickBach
18.07.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nebyla to Harryho série, Harryho kniha ani Harryho vražda.
Propojení více policajtů z jednoho okrsku se mi velmi líbilo, bylo by zajímavé mít další knihu třeba o Tafferovi, ale...
Terror není špatný hrdina, jen je trochu moc neuvěřitelný. Trochu moc "navzdory všem a všemu". Trochu moc šťastných náhod v pravou chvíli.
Takže za mně dobré, čtivé, ale na plný počet to nemá.

Mako123123
05.08.2015 5 z 5

Connelly a jeho knihy najmä o Boschovi sú naozaj skvelé... táto zrovna bola tak ako aj jeho iné (drvivá vačšina) fantastická... ako inak opísať pocity pri dočítaní tejto knihy? Super, strašne sa mi páčilo ako Terry- chlapík s ktorým sme sa mohli zoznámiť už v predchádzajúcich častiach a ktorý nám stihol prirásť k srdcu (symbolika) je v tej istej knihe spolu s Harrym Boschom... milujem takéto ,,crossovery,, V rámci môjho tohtoročného letného Connellyovského čitateľského maratónu idem na dalšiu časť. :)

kalache
03.05.2015 5 z 5

..Cave Cave Dus Videt...

dikobraz
11.12.2014 5 z 5

No, som sklamany. Ten s tym novym srdcom ma tam riadne vytacal a Harry mu mal nalozit viac. Ach jo, uz asi kader starne. Opustila ho zena, isli po nom, no dobre teda, tak to beriem, ze si vybral oddychovy cas. Ale pozor! Nabuduce ti takuto slabostku, mily moj Harry, neodpustim! Nech sa rychlo vrati ten zatrpkly polis, co prehadzuje sefa cez sklo! A v tejto casti si nezbalil ziadnu novu kost. Fakt starnes?

Jitulka
01.08.2011 5 z 5

První kniha od Connellyho, co jsem četla. Je to napínavé, zajímavé čtení. Bavila mě.