Wishkah Wishkah komentáře u knih

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

One Man Show cynického velitele Elánia v době minulé.

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Nejlepší zeměplošský příběh jaký sem četl. Alespoň prozatím:-)

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Věřte tomu, že když přijde na boj s magií, není nic lepšího než ponožka s půlkou cihly

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Originální fantasy, i když se mi zdá že film, který je podle něj natočený mi přijde svižnější

30.11.-0001 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Výborná a perfektně čtivá knížka s dvěma nejbrutálnějšími, nejodpornějšími a nejcyničtějšími nájemnými vrahy jaké sem měl tu možnost poznat ať už v knížce nebo filmu.

Losos pochyb Losos pochyb Douglas Adams

Sbírka projevů, článků a rozhovorů s Douglasem Adamsem, povídka o Zafodovi, nedokončená knížka a nesmrtelná příhoda se sušenkama. Zábavné a zajímavé čtení

Dlouhý, temný čas svačiny duše Dlouhý, temný čas svačiny duše Douglas Adams

Chvílemi sem se trochu nudil, ale některé části byly výborné

30.11.-0001 4 z 5

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Douglas Adams

Stopařův průvodce to sice není, ale já se u toho bavil královsky. Hlavně všemu věřící Mnich a jeho apatický kůň jsou skvělé postavičky.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Pokud máte rádi absurdně-konverzační humor ve stylu Monty Python a rádi čtete, tak není co řešit a vzít tuhle knížku do ruky

30.11.-0001 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Malá a roztomilá knížečka s pěknýma pohádkama a zajímavýma poznámkama profesora Brumbála. Nelituju tohoto nákupu jednak protože se jedná o pěkné a oddechové čtení a jednak, že výtěžek půjde na dobročinné účely

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Dary smrti Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowling (p)

Je to jeden z nejlepších dílů série a oproti ostatním se hodně liší. Bradavice se vyskytují pouze jako pozadí velkolepé bitvy a Harryho cesta za zničením Voldemorta je strhující a napínavá. Jen je mi líto, že J. K. Rowling okamžitě po zakončení bitvy zakončila i příběh. Zajímaly by mě i události co se děly po této bitvě. Ale to je možná je hnidopišské rýpání fanouška série, který by chtěl vědět co se dělo dál a epilog mu nestačí. Možná by to chtělo nějakou encyklopedii paní Rowlingová. Ne?

Mort Mort Terry Pratchett

Smrť je vážně frajer:-)

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Kniha patří k mým nejoblíbenějším. První půlka je hlavně taková seznamovací a trošku se táhne, ale po nástupu Jonathana Strange, dostane neuvěřitelný náboj a na konci sem litoval, že kniha nemá aspoň o dalších 200 stránek víc. Četl sem ji už třikrát dokola a sedí na čestném místě v mojí knihovně