wiedzmin88 wiedzmin88 komentáře u knih

Záhada ve Vodozemí Záhada ve Vodozemí Kim Newman

Anglický venkov, kde průmyslová revoluce vytlačuje staré zvyky? Močály, deštivé počasí a úhoři?
Lepší kulisy pro tento veskrze lovecraftovský příběh byste jen těžko hledali.
Lovec Čarodějnic je dle mého díl od dílu lepší a skvěle doplňuje historii Hellboy universa.

07.06.2023 4 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

(SPOILER) Více než důstojné zakončení příběhů Tomáše Koska.
Je to smutné, ale jak se říká, v nejlepším se má přestat.
A tak Tomáš Kosek zůstane zůstane tím hrdinou jakého máme rádi a nestane se z něj jen stín původního hrdiny, jak tomu bývá v mnohých znovu a znovu vytěžovaných příbězích.

03.12.2022 5 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Příjemné překvapení.
Jedná se o akční nářez inspirovaný Kulhánkem a Kotletou, ale přesto působí svěžím dojmem. Humor a hlášky nejsou jen recykláty od výše zmíněných autorů. Jen možná první část působí pomalejším dojmem než druhá polovina knihy, kde to naopak sviští jak rychlovlak z Tokia do Jokohamy. Ale ruku na srdce, je třeba vytvořit pořádný úvod, protože mi něco říká, že by nemuselo zůstat jen u jedné knihy.
Ps: Doporučuji si všímat jmen a přijmení některých postav, co se v knize objeví

20.03.2022 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Kvalitní, pestré a originální povídky.
Nejvíc asi sedí přirovnání k seriálu Krajní meze, které tu již zaznělo.
Některé povídky jsem již četl dříve, ale vůbec to nevadilo. Naopak si myslím, že si za pár let knihu znovu s nadšením přečtu.

13.02.2022 5 z 5

Úsvit černého slunce Úsvit černého slunce Tomáš Bandžuch

Oddechové čtení.
Cílené na fandy období druhé světové války a díla H. P. Lovecrafta, kterým jistě udělá velkou radost.
Nejedná se o ucelený román, ale o kratičké kapitoly (ač spojené jednotlivými postavami), popisující události mající velký vliv na neviděný vývoj událostí v začátku druhé světové války.

11.12.2021 3 z 5

Slavika a kult tříhlavého prasete Slavika a kult tříhlavého prasete Martin Šinkovský

Kresba, tématika Slovanů a jejich bohů.
To jsou bohužel jediná pozitiva.
Příběh nijaký, snaha o drsné hlášky působí místy až trapně.
A o ceně ani nemluvě...

04.09.2021 odpad!

Černí jestřábi Černí jestřábi David Wragg

Po přečtení mám trochu rozporuplné pocity.
Svižný akční děj, přiložené přisprostlými dialogy plnými drsných hlášek, překvapivý závěr. Ale... Bohužel je tu několik "ale" , díky kterým si dle mě nezaslouží vysoké hodnocení.
Někdy prostředí působí jako papundeklové kulisy. Dialogy mnohdy vyloženě skřipou ve snaze o drsnost a sprosté výrazy to prostě nezachrání.
Z postava prince Tarfela máte pocit, že je jakousi skoro až karikaturou příslušníka vládnoucí aristokracie, kterou známe ze socialistických pohádek.
Hlavní hrdina svými věčnými dotazy téměř na vše otravuje nejen další postavy, ale občas dokonce i čtenáře.
To vše spolu ještě s pár dalšími věcmi vede k tomu že kniha jako celek prostě drhne a svět nepůsobí uvěřitelně.
Dočetl jsem do konce, ale kniha mě nedokázala vtáhnout.

13.03.2021 3 z 5

Conan nelítostný Conan nelítostný Juraj Červenák

Conan tentokrát na Vysočině, kde probíhá válka mezi klany (podobnost s kelty je jistě čistě náhodná). Samozřejmě v tom má prsty kult temné bohyně smrti.
Naštěstí na to Conan není sám.
Vše co od conanovky očekáváte, to také dostanete!

03.03.2021 4 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Tentokrát o něco méně akce ve vesmíru. Ovšem vůbec to není na škodu ba naopak!
Děj od kterého se dá jen těžko odtrhnout, takže knihu máte hned přečtenou.
Moc jsem se těšil na druhý díl a musím říct, že jsem vůbec nebyl zklamán.

26.02.2021 5 z 5

Legie Legie Dan Abnett

Tento příběh z období Horová kacířství se odlišuje od těch které dosud v češtině vyšly. A to nejen díky prvkům špionážního románu.
Navíc se konečně ukáže jak velké mohou být rozdíly ve struktuře imperiálních vojsk.
Víc snad ani napsat nejde, protože pak by to už byl spoiler.

12.02.2021 3 z 5

Černá křídla Cthulhu 5 Černá křídla Cthulhu 5 * antologie

Oproti předchozímu dílů, kde mi větší část povídek přišla slabší, má většina textů ten správný říz.
Ale obávám se, že hodnocení bude díky pestré škále autorů, velmi individuální a tak se bude u každého čtenáře velmi lišit.

04.11.2020 4 z 5

Padající Archanděl Padající Archanděl Vladimír Šlechta

Celá série díl od dílů čím dál více nabírá na rychlosti. Opět skvěle napsané a tajná historie Bornnu se pomalu, ale jistě poodhaluje.
Nemůžu se dočkat dalšího pokračování.

29.10.2020 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Další akční "kotletovka",idealní čtení na lockdown!
Všimli jste si, že tato a předchozí kniha vyšly hned po vyhlášení lockdownu?
Doufám, že další novou knihu nebudeme číst ve frontě do výrobní linky na separát...

25.10.2020 4 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Prostě excelentní! Plné akce od začátku do konce. Opět o něco lepší než předchozí kniha.
Nelze než doufat, že se opět za rok budeme moci těšit na další Larsův případ.

23.10.2020 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Skvělé napsané sci-fi. Akce od začátku do konce. Těším se na další díl!

09.08.2020 5 z 5

Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž Synové severu: Proti běsnění Vikingů stojí jediný muž Chris Bishop

Zkoušel jsem, ale nemohl jsem se začíst. Hrubá dějová linie bez detailů. Dialogy velmi kostrbaté. Objevují se postavy, které mají společnou minulost s hlavními hrdiny, ale jakou těžko říct, protože je popsána jednou, maximálně dvěma větami, takže se vlastně nic nedozvíme...
Takže jsem vzdal a již v četbě nepokračoval.

06.08.2020

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Originální nápad, pěkná kresba. Humorný komiks co není pro děti, který dokáže velmi dobře pobavit.

25.07.2020 4 z 5

Kapry bijem Kapry bijem Andrzej Pilipiuk

Klasický Vandrovce. Oddechové čtení u kterého se člověk pobaví.
Osobně se mi zdá, že se s každým dalším díle Kuba Vandovec ztrácí lehce dech. Možná je to ale způsobeno dlouhou pauzou mezi vydáním jednotlivých dílů v českém jazyce.

24.07.2020 3 z 5

Projít ohněm Projít ohněm Jakub Hoza

Pěkně napsaná oddechovka ve stylu Kulhánka či Kotlety. Začátek se trošku hůře četl, ale pak už se děj rozjel jak vlak.
Pár zajímavých nápadů, pár slabších okamžiků, ale celkově to zapadá do žánru vytyčeného panem Kulhánkem.

21.07.2020 3 z 5

Trocha zlé krve Trocha zlé krve Joe Abercrombie

Návrat do světa Prvního zákona. Svět se mění, nastupuje nová generace a s ní i pokrok. Ovšem jsou věci, které zůstávají stejné...

Joe Abercrombie opět potvrzuje, že je Spisovatelem s velkým S.

08.07.2020 5 z 5