Weweuka Weweuka komentáře u knih

Botička Botička Aneta Žabková

Laskavé čtení, které děti zaujalo svým dějem i ilustracemi.

16.12.2021 5 z 5

Jak se O stalo králem Jak se O stalo králem Marek Kerles

Výborná kniha do 1. třídy. Úvodní seznámení s abecedou, počítání písmen ve slovech, sestavování ze stejných písmen rozdílných slov.

01.09.2021 5 z 5

Planá růže, růžička šípková Planá růže, růžička šípková Helena Šmahelová

Dala jsem dnes prostor knížce kdysi zděděné, několik let přehlížené, a byla jsem mile překvapena její čtivostí. Nejvíc mě uchvátilo autorčino zachycení plynoucího času na základě měnících se detailů z informace o dceřině smrti i dceři samotné.

23.01.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

U knih, kde je ubližováno, se vždy zabývám myšlenkou, kde se ta bezcitnost a krutost v lidech bere. Zmíněnou knihu jsem potřebovala přečíst na jeden zátah a upřímně jsem si nad ní vícekrát pobrečela.

17.01.2021 5 z 5

Inspekce srdce Inspekce srdce Petr Soukup

Přečteno, nezaujalo, prodáno.

17.02.2020 2 z 5

Veselé Vánoce Veselé Vánoce Jiří Žáček

Krásná kniha! Popisuje vánoční čas tak kouzelně. Budeme se k její četbě vracet o Vánocích pravidelně.

02.12.2019 5 z 5

Dubánčí den Dubánčí den Leona Šťastná

Loni jsme po čtení s dětmi Dubánka vyráběly, letos jsme celý příběh zdramatizovaly, vytvořily pro Dubánka místo na spaní. Také jsme vymýšlely, jak se takový malý skřítek na světě objeví.

17.10.2019 5 z 5

O malíři O malíři Pavel Čech

Úžasná! Vracím se k její četbě už kolikátý večer.

25.05.2019 5 z 5

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa - filmový příběh Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa - filmový příběh kolektiv autorů

Animovaná pohádka opravdu krásná, knižní podoba psaným slovem slabá. Dcera (2 a 3/4 roku) knihu využila jako doprovodnou činnost při sledování pohádky- otáčela stránky podle plynutí děje.

21.05.2019 3 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Knihu jsem si zapůjčila díky ČV. Další díly Deniku číst nebudu. Chápu, že i taková literatura najde své příznivce, já však děkovala za to, že to šlo přečíst během jednoho večera, že už se další den nebudu "trápit" :)

08.03.2019 3 z 5

O hrochovi, který se bál očkování a jiné pohádky O hrochovi, který se bál očkování a jiné pohádky Miloš Macourek

Líbila se mi jen jedna z nich- O mrazíku, který maloval barvami. V ostatních jsem vždy našla část, která oponovala mému přesvědčení, jak by to mělo být.
Pohádku si nejprve sama sobě přečtu a následně večer předčítám dcerce, tudíž ona již slyšela mou úpravu.

05.03.2019 2 z 5

Kdo si prdnul u dvora Kdo si prdnul u dvora Jonáš Ovanul

Pro děti velmi lákavé téma, avšak zpracování dle mého soudu ne příliš vydařené. Postavy se navzájem obviňují... přitom jde doslova o prd!:) Nepřijde mi vhodné se takovou dobu na oslavě narozenin věnovat pšouku, na správné oslavě není prostor řešit zbytečnosti.

12.01.2019 3 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Must-have mezi dětskými knihami. Měly jsme nejprve s dcerou zapůjčené z knihovny a nakonec bylo třeba pořídit i domů...
Kniha vhodná na samotné vyprávění dítěte, tvorbu příběhu společně s rodičem, sledování chování zvířat a proměn v přírodě během roku. Úžasná!

10.11.2018 5 z 5

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

Veršované pohádky má má dcerka velmi ráda a skvěle si je dokáže zapamatovat. Taková klasika ani u nás nesměla chybět.

10.10.2018 5 z 5

Ivanka se sama myje Ivanka se sama myje Kateřina Janouchová

Krásné ilustrace, trošku chudší text, ale ten jsem nahradila při společném čtení s dcerou vlastním vyprávěním. Všechny díly jsou často vybírané dcerou (2 roky) k přečtení před spaním.

10.10.2018 4 z 5

Víš, co má v plínce myš? Víš, co má v plínce myš? Guido Van Genechten

Doprovodný text nás s dcerkou nebaví, maminka vymyslela vlastní příběh. Ale odklápěcí plínky mají úspěch už několik dní... Samozřejmě utrpěly značné šrámy, každá z nich byla nejméně jednou otevřena z jiné strany, než autor předpokládal.
Protože dcera úspěšně hlásí potřebu nočníku, ztotožňuje se s postavou myši a učí i své hračky- včetně dřevěného vláčku-jak jej používat.

20.02.2018 4 z 5

Sex mise Sex mise Marcela

Z pohledu dnešní doby celkem úsměvné, ale věřím, že v devadesátých letech byla čtena hojně a možná i tajně :)

01.08.2017 2 z 5

Vegetariánství a děti Vegetariánství a děti Sharon Yntem

Jakožto rodič-vegetarián jsem hledala informace, jak zajistit svému dítěti zdravý, vše potřebné zajišťující jídelníček...nejlépe bez zbytečných negativních emocí nesouhlasící většiny populace a fanatického přesvědčování o správnosti mého rozhodnutí na straně druhé. Více takto psaných knih, doporučuji!

09.05.2017 5 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Nám lidem se často stane, že zapomeneme, co dělá život životem a na čem opravdu záleží. Příběh děvčátka Momo nám připomíná, jak je náš čas drahocenný, a že bychom jej měli věnovat více svým blízkým (hlavně svým dětem). Nadčasový příběh!

31.08.2016 5 z 5

Dívčí ostrov Dívčí ostrov Bedřich Vilém Mader

Trosečnicemi se na pustém ostrově stanou dvě mladé dívky, které tento osud podstoupí dobrovolně namísto prodání do otroctví, jenž jim reálně hrozí, pokud nadále budou putovat se svými opatrovníky. Autor hrdinky obdařil schopnostmi a dovednostmi, že by kdejakého trosečníka mužského pohlaví strčily do kapsy. Tak trochu nereálné, ale čtivé.

31.08.2016 2 z 5