Planá růže, růžička šípková

Planá růže, růžička šípková https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70130/bmid_plana-ruze-ruzicka-sipkova-hYg-70130.jpg 4 3 3

Legenda o lásce a smrti - novela o žalostném osudu služebné dívky v Praze. Růžena odchází do služby v Praze v touze po lepším životě. Nenajde však to, co hledala, připadá jí, že je prodaná do otroctví...

Weweuka
23.01.2021 5 z 5

Dala jsem dnes prostor knížce kdysi zděděné, několik let přehlížené, a byla jsem mile překvapena její čtivostí. Nejvíc mě uchvátilo autorčino zachycení plynoucího času na základě měnících se detailů z informace o dceřině smrti i dceři samotné.

Prateri
05.02.2020 4 z 5

Kamarádka mi poslala k přečtení knihy po své matce. Jednu si hned odnesla moje dvaadevadesátiletá maminka. Byla to tato Planá růže. Nadšení bylo veliké, tak jsem to také zkusila. Ale . . . náš svět je jinde, brala jsem to jako obrázek starých časů. Myšlenkové pochody lidí jsou také velice vzdálené od mojí reality, a což teprve od života dnešní mladé generace. Dávám čtyři hvězdičky. Maminko moje milovaná, to jsou hvězdičky za tebe, protože ti tako knížečka udělala takovou radost.

Helena Šmahelová
česká, 1910 - 1997