Jak se O stalo králem

Byla jednou jedna škola, nebyla však jen tak obyčejná. Do třídy tam místo žáků chodila písmenka. Byla to písmenka neposedná a paní učitelce občas zamotala hlavu. Jednoduchý příběh ze světa písmenek, který sepsal novinář Marek Kerles, pomůže dětem pochopit jak se skládají slova a co se může stát, jestliže se písmenka zamění.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298150/big_jak-se-o-stalo-kralem-rsw-298150.jpg 3.815

Kniha Jak se O stalo králem

jitka_dankova
07.10.2021

Na trhu je knih pro genetickou metodu čtení málo a těch českých a se zajímavým nápadem je opravdu jako šafránu. Tato kniha potenciál měla, ale jak jsme se jí se synem prokousávali, mnoho věcí nás tam rozladilo a zklamalo. Velmi záleží, jaké povahy je dítě, které ji čte. Plně chápu, že někoho příběh nadchne a nad logickými zádrhely se povznese. Hloubavé a logicky založené dítě ale spokojené nebude (a rodič bude mít co dělat s vysvětlováním).

Weweuka
01.09.2021

Výborná kniha do 1. třídy. Úvodní seznámení s abecedou, počítání písmen ve slovech, sestavování ze stejných písmen rozdílných slov.

Greena
07.01.2019

Všechna písmenka abecedy chodí do školy. Jsou to však písmenka divoká a neposedná. Jen písmenko O je poněkud neforemné, pomalé a smutné.
Kniha jistě nadchne začínající čtenáře. Je čtivá, krásně ilustrovaná a navíc psaná genetickou metodou – psaná pouze velkými písmeny. Děti se v ní seznámí s abecedou, tvořením slov a i s tím co se může stát, když se písmena zamění.
Co se může stát, když se ztratí třeba písmeno A…

ještěrka38
24.05.2016

Kniha je psaná genetickou metodou. Výborná pro děti do první třídy. Doporučuji.