Warden Warden komentáře u knih

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Dominik Dán prostě nezklame. Třicátá kniha a pořád vysoká kvalita a ihned po přečtení neskutečná natěšenost na Vánoce, kdy snad, jak je dobrým zvykem, prikvitně Ježíšek s dalším dílem série. Z konce této knihy mě až mrazilo.
Poslouchal jsem jako audioknihu a myslím, že Martin Mňahončák byla dobrá volba a dlouhá doba hledání rétora se vyplatila.
Po scéně, kdy Váňa v 7 ráno šel do mléčného baru naproti herny na snídani a objednával si tam kde co, jsem musel hned letět do obchodu pro telecí párky a ruské vajco. Slanečkový neměli.... tsss :)

12.08.2020 5 z 5

Kapesní atlas světa Kapesní atlas světa kolektiv autorů

Jako kluk jsem miloval a vlastně mám mapy rád dodnes.

29.07.2020 5 z 5

Vlajky a znaky zemí světa Vlajky a znaky zemí světa Ludvík Mucha

Jako malý kluk jsem v té knížce ležel furt :)

29.07.2020 5 z 5

Zločin na zámku Zločin na zámku Jiří Procházka

Rozuzlení osudů starých známých z 30 případů majora Zemana.

27.04.2020 5 z 5

Vražda ze zdvořilosti Vražda ze zdvořilosti Jiří Štefl

Taková staromilská jednohubka.

13.03.2020 3 z 5

Třináctý loupežník Třináctý loupežník Zdeněk Jirotka ml.

Taková příjemná, rychle odsýpající a docela napínavá jednohubka. Jirotka prostě umí.

26.02.2020 5 z 5

Dvakrát do jedné řeky Dvakrát do jedné řeky Antonín Karous (p)

Pátrání po ženě, která před rokem záhadně zmizela na vodáckém výletě. Jižní Čechy, sjíždění řeky, praskání večerního ohně, vodácké hospody a snaha najít po roce nějakou stopu. Velmi příjemná kniha, která vás vezme na velmi příjemný výlet.

26.02.2020 5 z 5

Antuka má barvu krve Antuka má barvu krve Antonín Karous (p)

Takové ty klasické detektivky pana Jirotky aka Karouse, kdy má člověk po přečtení sto chutí se odstěhovat na venkov :) Povedené. Ostatně pan Jirotka patří k těm nejlepším v tomhle žánru u nás a už kdysi, jak vidno psal skvěle.

20.02.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

No...na plný kotel to úplně není, to si musíme přiznat, ale nadějné české autory nesmíme děsit :) a měli bychom být shovívavější, pokud jde o kvalitní věci. A tohle, troufám si tvrdit, dobrá a kvalitní kniha je.
Je příjemné, když se člověku dostane do pracek kniha, o které v životě neslyšel, od autorky kterou nezná. A dopadne to tak, že začne číst odpoledne a když se pak o půlnoci probudí a jde na záchod, tak místo aby spal dál, čte až do rána jak magor, aby to dočetl.
Někdo psal - je to vtipné. No nevím...mi do smíchu rozhodně nebylo. Zato jsem se musel párkrát přesvědčit, že to opravdu píše ženská a ne chlap.
Takže kvalitní zážitek za 4,5* a autorka 100x opíše: Už nikdy nebudu používat v knize slovo kompl, aby se mým čtenářům neježily vlasy hrůzou a v kapsách nebrousily břitvy :)
Jsem velmi zvědav a těším se na další knihy.

29.01.2020 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Detektivní Kopřiva podruhé a opět vynikající. Místama autor bohužel až moc tlačí na pilu, takže jsem párkrát musel nevěřícně zakroutit hlavou (prsty, dopravní nehoda, Ouhrábek).
Ale jinak je opravdu radost to číst a je problém se od knihy odtrhnout.
Jen tak dál! Je skvělé, že se u nás najde autor, který takhle umí psát.
Navíc mi to připomnělo, že bych měl po delší době zase z knihovny vytáhnout nějakého Hubáčka po fotrovi a něco si přečíst. Tuším, že to bude o náhánění Bismarcka :)
Dobrá práce!

21.11.2019 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Dědovi vzali v 50.letech komplet grunt i se zvířaty, tak jsem se hodně na tuto knihu těšil a byl zvědavý. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi sliboval mnohé. Nutno říct, že Mlýn je veliké zklamání. Připadá mi, jakoby knihu psal nějaký student na střední, jako slohové cvičení. Literárně je to velice slabé a jenom to tak klouže po povrchu, jenom to tak proletí a nezanechá za sebou nic. Dělá to na mě dojem, jakoby to bylo psáno pro žáky základní školy, aby se čtením neměli moc práce, ale něco se dozvěděli z historie. První půlka ještě jakž takž ujde, ale druhá je svým stylem takřka nečitelná a opravdu jsem se do toho musel nutit. Navíc oba bratři i přes smutné peripetie života, mi prostě byli nesympatičtí. V dokumentu na čt říkali pamětníci, že to opravdu byli velcí podivíni. Hodnocení: 2,5

19.09.2019 3 z 5

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

Budu si to číst pomalu, po etapách. Budu si to šetřit, ať mi to dlouho vydrží. Samozřejmě....jak jsem k tomu sednul, tak jsem to musel přečíst na jeden zátah. Jak jinak...... u Dána :)

09.08.2019 5 z 5

Kdo je Antal? Kdo je Antal? Vladimír Fiala

ronyjihlava: ten tv film je tohle https://www.csfd.cz/film/238117-stopy-zlocinu-pripad-pobozne-mumie/komentare/

23.05.2019 5 z 5

Neskutečně hloupé a neskutečně trapné historky, vycucané z prstu. Nedočetl jsem, hanba mě fackovala za autora.

12.01.2019 odpad!

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Moje třetí kniha ze série a pro mne zřejmě poslední. Autorovy příběhy nejsou vyloženě špatné, i když zbytečně zdlouhavé. Hlavní problém je v Oddělení Q. Spolek tak nepříjemných a nesympatických hlavních hrdinů, jsem už dlouho neviděl. Vyloženě mi tahle trojka leze na nervy a kdyby tam někoho z nich zabili, tak je mi to putýnka, což by u hlavních postav asi být nemělo. Takže s Oddělením Q zatím určitě pauza.

SPOILER! SPOILER! SPOILER!
Jak tady všichni píšou o nečekaném a překvapivém konci...Čekal jsem, že nepřežije ani Assad, ani Carl...to bych asi hvězdu přidal. To, jak to skončilo, aspoň pro mě žádné extra velké překvapení nebylo a něco jsem čul.

11.01.2019 3 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Dán prostě umí a baví.... Radostné čekání na tuto knihu, mi ovšem zkazila zpráva, že zemřel Marián Geišberg, dvorní rétor Dánových knih a představitel Burgera ve filmu Rudý kapitán. Nikoho jiného jsem si jako Burgera ani nedokázal představit. Všechny knihy načetl perfektně a je radost je poslouchat. Tahle kombinace Dán/Geišberg prostě sedla. O to víc mrzí, že už neuslyšíme další "Čítal Marián Geišberg" Tak díky za všechno a drž nám tam fleka.

28.12.2018 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Veliké překvapení! Ke knize jsem se dostal náhodou a samotného by mě nenapadlo po ní sáhnout, protože tak odpudivou obálku jsem už dlouho neviděl. Zde ale negativa končí. Je to vtipné, má to spád, má to humor, Lars je sympaták a příběh opravdu baví.
Ok...ke jménům Goffa a Dán si znamenám další: Gris. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu. Těším se a s chutí si přečtu, at už na obálce bude cokoliv :)

18.11.2018 5 z 5

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Jednoznačně nejlepší Exner, se skvělou atmosférou. Čtu opakovaně :)

06.09.2018

Zdivočelá země / Aukce Zdivočelá země / Aukce Jiří Stránský

Veliké zklamání. Jeden z mála případů, kdy je seriál lepší než kniha. Styl psaní pana Stránského, mi absolutně nesedl. Aukce byla takřka nečitelná. Spousta postav ve kterých se člověk ztratí a více závorek v jednom souvětí, mě nakonec dovedlo do stavu, kdy jsem vlastně vůbec netušil co čtu. Veliká škoda, potenciál to má ohromný.

25.04.2018 2 z 5

Ratajský les Ratajský les Aleš Palán

Výborný, napínavý příběh o zlu v 50.letech. Palán se s tím vypořádal mnohokrát lépe, než Hájíček v Selském baroku. Vyprávění ve třech rovinách není vůbec zmatené a vždy je jasné, o čem je řeč a orientace sndná. Je fakt, že linie ze současnosti byla nejslabší. U cizího autora bych za to ubral jednu hvězdu, ale že jsme na domácí půdě......takže plný počet.

10.03.2018 5 z 5