vlkove vlkove komentáře u knih

Potkala jsem Sicílii Potkala jsem Sicílii Marie Třešňáková

Můj první cestopis. Bylo moc zajímavé vyzkoušet něco jiného než jen klasické knihy. Vše bylo popsáno moc mile, z knize bylo cítit že autorka se do Sicílie doslova zamilovala. I přesto že se mi celá kniha moc zamlouvala na Sicílii se nevydám, prostě to není můj šálek kávy.
Grafika knihy je taky celkem dobrá.

27.05.2015 3 z 5

Mise Mise Allen Zadoff

Zajímavé čtení
Kniha byla úplně něco jiného než na co jsem zvyklá. Krátké kapitoly a osekané věty jsou super a ke knize se to hodí.
Obálka je pěkná a výstižná.
Hlavního hrdinu jsem si moc nezamilovala asi to bude tím že nemá skoro žádné emoce.
Původně jsem knize chtěla dát tři hvězdy ale když nad tím přemýšlím jsou mnohem horší knihy a takhle kniha je nad průměrem proto dávám 4 hvězdy. :)

21.05.2015 4 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Nic moc, nejvíce se mi zamlouvala povídka Madison Averyová a smrťák od Kim Harrison. Jinak celkem nudné, znovu už bych knihu nepřečetla.
Obálka je zajímavá, mě osobně přijde velice zdařilá.
Dávám ★★★ hvězdy. :)

03.05.2015 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Průměrné, tak strašně průměrné. Autorka nepíše nijak výjimečně. Příběh je zpomalený až na 260 stránce se začne něco dít. Četla jsem tisíckrát lepší dystopie a proto musím dát dvě hvězdy. :)

28.04.2015 2 z 5

Mí přátelé, mé lásky Mí přátelé, mé lásky Marc Levy

Pěkná knížka ale od tohoto autora jsem četla i lepší knihy. Ze začátku se mi strašně pletla jména postav :), měla jsem v tom strašný guláš.
Obálka vystihuje knihu, ale je moc...obyčejná. Děj není nijak dynamický, spíše kniha popisuje život dvou přátel ale to jí neubírá na kvalitě. Postavy jsou sympatické. Moc se mi zamlouvá autorův styl, hlavně to jak dokáže příběh popsat z více úhlů pohledu.
Moc mě potěšilo když autor do knihy zakomponoval krátký odstavec o dalších osudech hlavních hrdinů z knihy A co když je to pravda?
Knize dávám ★★★★ hvězdy. :)

18.04.2015 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Pěkná kniha která má svou hloubku a nutí k zamyšlení. Toto by se mohlo stát každému z nás proto je to tak zneklidňující téma.
Některé scény z minulosti hlavní hrdinky bych vynechala ale jinak kniha byla zajímavá.
Filmová obálka je krásná a to mi připomíná že bych mohla shlédnout film. :)
Knize dávám 4 hvězdy. :)

21.03.2015 4 z 5

Hotel pro psy Hotel pro psy Lois Duncan

Hezká kniha měla bych spíše říct hezká pohádka. Knihu bych doporučila dětem do 12 let.
Film a kniha spolu mají společného jen velmi málo ale po pravdě řečeno film se mi zamlouval víc. :)
Dávám 3 hvězdy.

16.03.2015 3 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Kniha je dobrá ale není to jedna z těch knih při jejichž dočtení zvolám wow, chci další díl.
Obálka je pěkná, hlavní postavy příjemné. Sky jsem někdy docela litovala, neměla to lehké.
Ale nějak mi nesedl styl autorky nebo její překlad ale občas jsem se ztrácela v ději a musela se vracet abych pochopila oč jde. :)
Dávám 3 hvězdy. :)

13.03.2015 3 z 5

Tajemství katakomb Tajemství katakomb Tom Egeland

KNIHU DOPORUČUJI!!!!!!
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Postavy jsou milé a sympatické, příběh svižný.
Obálka sedí k tématu a je povedená.
Knize dávám 4 hvězdy a určitě souhlasím s komentářem Maragad který je výstižný. :)

09.03.2015 4 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Pěkný námět, akční děj, krásná a výstižná obálka. Občas mi vadil milostný trojúhelník, jinak knihu chválím a doporučuji.
Dávám 4 hvězdy. :)

18.02.2015 4 z 5

Potkat Vás znovu Potkat Vás znovu Marc Levy

Dokonalé, před několika okamžiky dočteno. Tohoto autora považuji za génia, jeho styl psaní je dokonalí. Druhý díl je stejně dobrý jako první. Hlavní postavy jsou mě osobně velice sympatické. Děj je propracovaný. A obdivuji jak autor bravurně zvládl popisovat příběhu z pohledu několika postav.
Obálka no... řekněme že podle ní bych si knihu nekoupila.
Nakonec musím dodat že jsem si zamilovala Paulův smysl pro humor a knize samozřejmě jako prvnímu dílu dávám 5 hvězd a obě knihy se zařazují mezí moje nej. :)

14.02.2015 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Nápad byl originální, postavy příjemné, děj rychle ubíhal.
Musím přiznat že nejsem fanda počítačových her, takže celou dobu jsem na knihu nahlížela trochu s odstupem.
Knize dávám 4 hvězdy.

31.01.2015 4 z 5

Smrt ve zpěněné vodě Smrt ve zpěněné vodě Carolyn Keene

Celkem dobré pokračování série. Prostředí do kterého je děj zasazen je zajímavé a pro mě velmi atraktivní. Kniha je zpracována dobře, děj je svižný a na konci každé kapitoly je nějaký zvrat.

Musím dodat, že celou sérii oživuje můj milovaný Ned. Dávám 3 hvězdy.

25.01.2015 3 z 5

Přesýpací hodiny Přesýpací hodiny Claudia Gray (p)

Velké zlepšení oproti dílu Hvězdopravec.
Kniha byla lepší než druhý díl série ale i přesto trošičku horší než první díl série.
Děj byl svižný, autorčin styl psaní mě osobně přijde čtiví. V knize bylo mnoho zvratů, a některé mi přišli vůči hlavním hrdinům až nefér.
Obálka mi jako u zbytku série velmi zaujala, je krásná.
Knize dávám 4 hvězdy a vřele doporučuji.

PROSBA!!
Prosím když na svých stránkám zveřejňujete recenze o knihách mějte alespoň tolik slušnosti a napište větu: ,,Může obsahovat spoilery." U této knihy se mi stalo že jsem se dozvěděla v půlce knihy z jedné recenze na nejmenovaném blogu konečnou zápletku. Moc děkuji autorce!!

22.01.2015 4 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Kniha byla velmi zajímavá, zaujal mě velmi originální námět a zanechala ve mně velký dojem.
Obálka je pěkná akorát je bílá a snadno se ušpiní.
Knize dávám 4 hvězdy. :)

10.01.2015 4 z 5

Princeznám sluší růžová Princeznám sluší růžová Meg Cabot

Takže jak začít... kniha stejně jako předchozí díl nic moc, kniha je celkem o ničem a už mě štve že skoro v každém dílu končí kniha plesem nebo tak... Hlavní hrdinka je v tomto díle doslova POSEDLÁ maturitním plesem což mě osobně není moc příjemné.
Lilly je mi nepříjemná od začátku ale obzvlášť v tomto díle bych ji vzala po hlavě koštětem.
Obálka opět nic moc...
dávám 2 hvězdy. :)

05.01.2015 2 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Kniha je super, doporučuji i stejnojmenný film. :)

22.12.2014 5 z 5

Upíří polibky: Hřbitovní hry Upíří polibky: Hřbitovní hry Ellen Schreiber

Skvělé doplnění série o střeštěné gotické holce Ravel a krásné všemi milovaném Alexandru. Děj se mi u této knihy velmi líbil měl hlavu a patu, spád i dávku humoru. Samozřejmě nesmí se to brát moc reálně ale s pořádnou dávkou nadsázky si tuto knihu užijete.
Obálka se mi nelíbí u předchozích sérií byla lépe zpracovaná. A dále musím podotknout že mi vadilo že komix ilustroval jiný autor než předchozí dva díly, byli tam značné rozdíly.

Ale i přesto dávám už jen kvůli Ravel 4 hvězdy. :)

Pokrevní příbuzní 3 Pokrevní příbuzní 3 Ellen Schreiber

Krásná obálka.
Konec tohoto příběhu mi přišel trošičku dětinský ale to je asi tím že už mi není 12 let. Knihu a obecně celou sérii Upířích polibků a Pokrevných příbuzných doporučuji, velice příjemné a oddechové čtení. Této knize a obecně oběma sériím o této bláznivé gotické holce dávám 4 hvězdy.

HODNOCENÍ SÉRIE: 87 %

Pokrevní příbuzní 2 Pokrevní příbuzní 2 Ellen Schreiber

Skvělé a stejně dobré pokračování komixu o Raven a Alexandru. Ilustrace jsou krásné děj zajímaví, postavy sympatické co více si přát?