vlkove vlkove komentáře u knih

Chlápek od vedlejšího hrobu Chlápek od vedlejšího hrobu Katarina Mazetti

Kde je ten slibovaný humor?
Od knihy sem čekala jednoduchý příběh, který ani neurazí ani nenadchne, ale jak tomu bývá, naše očekávání nejsou vždy naplněna.
Nápad je báječný, lehký a někdy donutí se i zamyslet ale provedení pokulhává. V knize se celkem nic neděje, je nudná a sebemenší hlubší zážitek nehrozí. Příběh je nepropracovaný, zbytečně jsou zde popsány nepotřebné scény a naopak ty důležité jsou popsané jen krátce.
Kniha je psána z pohledu obou hlavních hrdinů, přiznávám se že hlavní hrdinka byla mnohem sympatičtější ale i přesto se mi Desirée jevila jako krátkozraká a povýšená naivka.
Hlavní hrdina mě zklamal. Autorce by bylo třeba připomenout, že když jste zemědělec, tak to automaticky neznamená že jsme zabedněný, hrubý, jedním směrem zaměřený, necitelný a nesnesitelný hulvát.
Oba hlavní hrdinové nejsou ochotni přijmout svět toho druhého a vzniká z toho válečné pole. Problémy mizí až ve chvíli, kdy se hlavní hrdinové rozhodnou pomilovat.
Knihu nedoporučuji a myslí si že existují i mnohem lépe propracované oddychové knihy.

13.11.2016 1 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Začneme pěkně popořádku. Z knihy mám rozporuplné dojmy, přičemž převažují většinou ty negativní. Autorka píše zdlouhavě a nezáživně. Děj se rozvíjí strašně pomalu a případné zvraty nejsou nijak dech beroucí. Počáteční myšlenka je výborná, čekala jsem typický boj o přežití, zvraty a dech beroucí scény plné nemoci a mrtvol ale v tomto podání to vyšlo jako nudná historka o tom co se může stát když 90% populace umře a vy se snažíte jít za svým cílem.
Postavy byly nepropracované a místy až naivně podané.
Pozdější nápad s ,,rozvojem,, nemoci se mi nezamlouval, byl zbytečný a nepropracovaný.
Nápad se zvraty počasí je zbytečný a uměle nastavovaný a myslím si že po vysvětlení toho jak to vlastně bylo, tyto změny nemají sebemenší odůvodnění.
Musím říct že závěr jsem ocenila i když je to velký kýč.
Knize dávám 1,5 hvězdy a popravdě ji ze své knihovny vyřazuji.

29.10.2016 1 z 5

Ostrov ze sametu Ostrov ze sametu Jiří Chum

Básně mám ráda ale tato sbírka básní u mě neuspěla. Básně jsou ploché, bez života a styl autora se mi nelíbí.
A když už jsem u té kritiky, tak musím přiznat že ilustrace jsou nehezké.

01.10.2016 1 z 5

Montana - Dědictví Montana - Dědictví R. C. Ryan (p)

Pěkná oddechovka na letní večery.
Vyprávění o lásce a přátelství. Příběh začíná úmrtím dědečka hlavního hrdiny, příjezdem ztracených bratranců a tajemstvím ze zanechaného dědictví. V knize je mnoho linek, ať už je to hledání pokladu, navazování přátelství, hledání nepřítele a nebo ztracená a znovu objevená láska.
Příběh je podle anotace vykreslen jako laciná love story bez pořádného příběhu ale nenechte se zmást, láska je tu jen občasně a erotická scéna se v knize ocitla všehovšudy jedna.
Takže dávám tři hvězdy a s knihou jsem spokojena.

25.09.2016 3 z 5

Ella a Michael navždy Ella a Michael navždy Jessica Sorensen

Po přečtení prvního dílu, který mě příjemně překvapil, jsem začala shánět díl druhý, od kterého jsem měla stejná očekávání. Bohužel druhý díl byl velkým zklamáním, kniha mě nechytla byla předvídatelná a místy uspěchaná. Dávám dvě hvězdy díky sympatickým hlavním postavám.

HODNOCENÍ SÉRIE: 67 %

27.08.2016 2 z 5

Hokejky Hokejky Milada Večeřová

Kniha se mi nelíbila. Téma mě velice zaujalo a jelikož jsme fanynka hokeje tak bylo nadšení dvojnásobné. K mému zklamání kniha nemá děj, je nudná a dialogy jsou o ničem.
Knihu nedoporučuji.

22.08.2016 1 z 5

Básně Básně François Villon

Moje nejoblíbenější báseň:

Já u pramene jsem a žízní hynu,
horký jak oheň, zuby drkotám,
dlím v cizotě, kde mám svou domovinu,
ač blízko krbu, zimnici přec mám,
nahý jak červ, oděn jak prelát sám,
směji se v pláči, doufám v zoufání,
mně lékem je, co jiné poraní,
mně při zábavě oddech není přán,
já sílu mám a žádný prospěch z ní,
srdečně přijat, každým odmítán.
...

Krása!

09.07.2016 3 z 5

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

První část (díl) knihy se mi moc líbila, opravdu krásný a reálný příběh plný sebepoznávání.
Druhá část byla naprostý děs a hrůza, nudné, zdlouhavé... mělo to pár hezkých myšlenek ale já osobně doporučuji jen první díl NEMOŽNĚ TLUSTÁ HOLKA. :)
Hodnocení: NEMOŽNĚ TLUSTÁ HOLKA 4 hvězdy
KOSTI JSOU VRŽENY 1 hvězda

04.07.2016 4 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Skvělá kniha.
Kniha se dobře a rychle četla. Střídá se zde mnoho pohledů ale ani to neubírá knize na kvalitě.
Musím tedy říct že jsem se hůře orientovala v postavách a místy to působilo až zmatečně.
Děj je svižný a nepředvídatelný, atmosféra děsivá a autor knihy je nemilosrdný.
V knize se vyskytuje množství sprostých slov ale v tomto případě je to jen dobře a k ději se to hodí.
Obálka knihy je krásná stejně jako oddělení jednotlivých částí v knize.
Dávám ★★★★ hvězdy a těším se na další autorovu tvorbu. :)

05.06.2016 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Úžasná série plná zvratů, akce, lásky a hlavně sarkasmu. Já miluji humor téhle knihy, mám ráda Sophii, mám ráda Archera, no prostě tuhle trilogii zbožňuji.
Uznávám tyhle knihy jsou nenáročné čtivo vhodné na jeden či dva večery ale i přesto doporučuji.
Poslednímu dílu série Hex Hall dávám pět hvězd.
A mimochodem, ty obálky jsou krásné.

HODNOCENÍ SÉRIE: 90 %

29.05.2016 5 z 5

Strážci minulosti Strážci minulosti Damian Dibben

Kniha mi nesedla, dlouhý rozjezd a autorův styl psaní není mě osobně zrovna po chuti. Kniha je určena pro mladší čtenáře, troufla bych říct tak od 11-14 let. Knihu samozřejmě neodsuzuji.
Obálka je opravdu krásná.
Dávám ★★ hvězdy. :)

19.05.2016 2 z 5

Smrtící čtyřhra Smrtící čtyřhra Carolyn Keene

Nápad zajímaví ale celkově mi to přišlo překombinované. Tento díl, zatím hodnotím jako nejslabší ze série. Ale i přesto jsem se moc ráda vrátila do světa Nancy Drew.
Moc ráda si přečtu další díly série. :)

19.03.2016 3 z 5

Světlo Světlo Janine Pečenková

Příjemná kniha, která neurazí. Na knize bylo vidět že je to autorčina prvotina. Příběh byl hezký, spíše se točil okolo vztahu hlavních hrdinů než kolem schopností kterou oplývá hlavní hrdinka. Říkám si ale proč ne. :) Konec knihy byl nečekaný.
Knihu doporučuji a někdy si ji určitě přečtu znovu.

06.03.2016 3 z 5

Soužení Soužení Maggie Stiefvater

Co to sakra mělo být?
Dle mého názoru měla autorka skončit u prvního dílu. Druhý díl jsem četla částečně díky tomu že jsem chtěla mít kompletní sérii, a částečně proto, že mě zaujala anotace.
Do půlky knihy jsem se držela ale poté jsem se do čtení doslova a do písmene nutila. Zápletka začala vyúsťovat až na nějaké 250 stránce ale po pravdě jsem byla tak znuděná příběhem, že jsem zbytek toho ,,nejnapínavějšího,, jen v rychlosti přelítla očima. Myslím že je asi něco špatně když už ani nestojíte o to vědět jak to celé dopadne.
Kniha byla zdlouhavá, nezáživná. Kdyby nebylo vtipného hlavního hrdiny asi bych knihu ani nedočetla.
Celková zápletka byla překombinovaná a předvídatelná.
Nuala byla jako hrdinka protivná. Dee mi bylo líto a přála bych jí lepší osud.
Obálka je šílená, promiňte že to tak řeknu ale je opravdu nevzhledná.
Knize dávám hvězdy a nehodlám se k ní ještě někdy vracet.

HODNOCENÍ SÉRIE: 43 %

25.02.2016 2 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Čekala jsem hloupoučkou romantiku a dostala jsem příběh nabitý nespravedlností života a zoufalou touhou žít normálně. Opravdu příjemné překvapení.
Příběh je psaný z pohledu dvou hlavních postav, musím přiznat že pohled Noaha mi byl bližší. Noah se nebojí použít sprostá slova a přiznejme si to, v jeho situaci musí být těžké držet se nad vodou.
Obálka je pěkná. Styl psaní autorky příjemný. Jediné co se mi na knize nelíbilo byli občasné výstupy kamarádek Echo, které se chovaly jako naprosté p....
Knize dávám ★★★★ hvězdy a doporučuji knihu přečíst. :)

31.01.2016 4 z 5

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Omlouvám se ale tohle prostě nešlo. Příběh sám o sobě špatný není, nápad je originální ale to zpracování, zdlouhavé a zdlouhavé, neustále se opakující myšleny pořád a pořád dokola. Skončila jsem prach sprostě na straně 168 a za živého boha se nemohu pohnout z místa, omlouvám se ale knihu dočíst nehodlám.
Jednu hvězdu dávám jednak obálce, jednak snaze autorky. :)

18.01.2016 1 z 5

Nebezpečná dovolená Nebezpečná dovolená Carolyn Keene

Další úspěšné pokračování série. Kniha má spád, děj je svižný, hlavní hrdinka příjemná. Nemám co vytknout. :)

23.12.2015 4 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Tohle byla jízda.
Při otočení poslední stránky jsem nemohla uvěřit že je konec.

Oceňuji že kniha byla napsána z pohledu obyčejné ženy, která nebyla skoro ničím výjimečná, není to doktorka, nesnaží se zachránit celou planetu, nehledá zázračný lék, prostě a jednoduše chce přežít a zachránit svou rodinu.
Dokázala jsem se vžít do její situace, jak bych reagovala já? Dokázala bych to co ona? ...

Postavy jsou obyčejní lidé, některé jsem nesnášela, některé milovala, spojovalo je jen jedno a to touha přežit, která je hnala dál a dál až do konce sil.

Obálka je výstižná ale popravdě mě od četby dlouho odrazovala, opravdu nevím proč. Fakt že knihu jsem pořídila v Levných knihách, také nebyl moc přesvědčiví, hodnocení také není úplně nejlepší. Knihu jsem však přečetla a nelituji jediné přečtené stránky.

Kniha má svou, krev tuhnoucí atmosféru, která vás žene dál a dál, vy chcete číst dál nemůžete se odtrhnou. Rusko, zima, tma, smrt, chuť žít a poznat hranice lidskosti, tak bych knihu popsala.

Jediný můj osobní problém ohledně této knihy se skrýval v ruských jménech a názvech, nemohu si pomoct ale nešlo mi to na jazyk. :)

Knihu hodnotím ★★★★★ hvězdami, určitě si ji někdy přečtu znovu a kniha se řadí mezi ty nejlepší knihy, které jsem kdy četla.

17.12.2015 5 z 5

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Kniha je dobrá k zamyšlení ale to je asi tak vše. V příběhu se celkem nic neděje, jsou zde popisovány scény buď z hodiny angličtiny, sezení v nápravné skupině nebo se hlavní hrdina lituje sám doma.
Téma se dalo lépe zpracovat.
Také mi vadili deníkové zápisky, ne svou formou ale to písmo bylo hrozné! Trvalo věčnost než jsem si na něj zvykla a také dost zpomalovalo luštění každého druhého slova.
Nick je namyšlený kretén, který se nedokáže ovládat. Caitlin si nechá vše líbit, což není normální a navíc mi nebyla ani moc sympatická. A na konec ta hrozná kamarádka Caintlin, (myslím že se jmenovala Elsa) takhle se může chovat jen úplná ...
Celkově knize dávám ★★ hvězdy, za originální námět a krásnou obálku. :)

29.11.2015 2 z 5

Máme zlato! Máme zlato! Petr Mazný

Úžasná kniha, vždy když v ní listuji vzpomenu si na tu chvíli kdy můj milovaný tým dal rozhodující gól. Doporučuji všem fanouškům a dávám ★★★★★ hvězd.

22.11.2015 5 z 5