Vlci.Sestra Vlci.Sestra komentáře u knih

Koruna Koruna Kiera Cass

(SPOILER) Naprosto úžasné zakončení série! Myslím si, že Koruna byla lepší než Dcera. Eadlyn se začala chovat méně jako snob a ta proměna Josie byla nečekaná. Prosředí, ve kterém se ze Selekce stala Elita se mi líbilo více. Každý z nápadníků už měl více prostoru pro sebe, proto jsem si o nich mohla vytvořit vlastní názory. Zajímavé se mi zdálo, jak později někteří rychle odešli. Skvělí byl i ten zvrat, když se z Marida stala záporná postava. Musela se kvůli němu uspěchat i samotná soutěž. Dle mého názoru ho autorka vykreslila tak, aby najednou vyhlížel nebezpečně. A vůbec tento díl měl v sobě oproti předchozímu mnohem více zvratů. +Nejoblíbenější postava: Lady Brice

26.01.2022 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Kniha se mi tolik nebíla jako první tři díly, ale pořád byla naprosto čtivá. Největší plus přidávám za starší účastníky Selekce (Marlee, May, Lucy, Aspen...). Alespoň víme, jak to s nimi dopadlo. :-) Moje nejoblíbenější postava je určitě Osten.

17.01.2022 4 z 5

Ostrov na konci všeho Ostrov na konci všeho Kiran Millwood Hargrave

Kniha má krásný příběh, u konce je dojemná a i k zamyšlení. Určitě si přečtu i Až přejde zima. Autorka píše dobré knihy.

30.05.2021 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

(SPOILER) Můžu říct, že první díl se mi líbil mnohem víc, i když na sebe obě knihy tak těsně navazují, ale určitě to nebylo tím, že by v druhém dílu chybělo nějaké napětí. Dozvěděli jsme se nová tajemství, která nám otevřela oči a více soucítili s ostatními.
Jenom já bych byla rozhodně tým John.

28.06.2023 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Miluji tě. Já vím mi nesedlo tolik jako Navždycky nebo moje oblíbené Letní noci, ale i tak jsem si čtení moc užila a už na Spotify poslouchám Aviny playlisty. Já prostě miluji všechny ty filmové hlášky a ilustrace, které knihu protkávají.
Chris mi bohužel moc nesedl, takže jsem se do Avy vůbec nemohla vcítit, ale jsem moc ráda, že se tam objevovaly postavy z jiných dílů, bez kterých by to prostě nebyla tak skvělá série.

08.04.2023 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) Musím říct, že mě třetí díl Griši docela zklamal. Čekala jsem nějaký nečekaný a zajímavý konec, na který nás připravoval druhý díl, ale nevím, co mělo být tohle. Temnyjova smrt je největší překážka, ale když na ni přijde, stane se to vlastně celkem náhodně, protože kdyby si stoupl třeba o metr dál tak asi nic. Ještě mi přišel trochu uspěchaný ten konec, jak se pak všechno hned vyřešilo. Řekla bych, že hodnocení tři hvězdičky naprosto sedí.

02.04.2023 3 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Megan Hess

Kniha má opravdu nádherné grafické zpracování. Řekla bych, že už jen proto stojí za to si ji přečíst. Díky ní jsem si oblíbila Coco Chanel.

19.01.2023 5 z 5

Až přejde zima Až přejde zima Kiran Millwood Hargrave

Od K. M. Hargrave jsem čekala víc. Kniha mě opravdu lehce zklamala, protože jsem si zvykla na příběhy, které v sobě nesou nějaké skryté poselství a u kterých si vypláčete duši jako např. Dívka z inkoustu a hvězd a Ostrov na konci všeho.
Ale i tak to byl krásně napsaný příběh o zimě a sourozencké lásce.

02.01.2023 4 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Krásně napsaná knížka od české autorky, která se vyrovná i některým zahraničním knihám. Když jsem ji četla, v duchu jsem se přenesla do všech těch karantén a zákazů vycházení a zavzpomínala jsem si, jaké to bylo.

26.12.2022 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Ani nevím, jestli je to možné, ale Scarlet je zatím jediná kniha, u které mi přišel druhý díl lepší než první... Dlouho se mi nestalo, abych četla něco tak dobrého, aby mi to způsobilo psychické problémy. (Když jsem ji nečetla, myslela jsem na ni každých pět sekund.)
Objevily se skvělé nové postavy, ať už měly nějaké neshody s mýdlem, nebo tiky. A děj byl napjatý jako struna. Vůbec nevím, co očekávat od dalšího dílu.
Jinak já prostě miluji vlky a Červená Karkulka je jednou z mých nejoblíbenějších pohádek, takže myslím, že není, co dodat.

01.07.2022 5 z 5

Líbilo se mi, že se kniha rychle četla, ale jak to byl ten scénář, tak to bylo takové jiné. Jinak děj byl zajímavý. Už se teším na film.

04.06.2022 3 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Tento díl byl naprostá oddechovka. Nejvíc se v knize řešily otázky ohledně vysokých škol. Tohle téma mi je teď hodně blízké, ale jen v oblasti středních škol, proto určitě doporučuji každému, kdo se někam chystá.

28.06.2023 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

(SPOILER) Asi není nejlepší začít tímhle.... Já mám takovou radost, že to ta manipulační zmyje (Levana) projela na plné čáře, ale Jacin měl nejspíš pravdu, když říkal, že je nemocná.
Mojí nejoblíbenější postavou se stala Cinder, protože je prostě taková správná a nebojí si ušpinit ruce. (Prostě mechanička. Co na to říct?) Kupodivu jsem si hodně oblíbila Kaie, i když dlouhou dobu vedl Vlk, ale to bude nejspíš tím, jak se jeho postava postupně rozvíjela. Na druhou stranu Winter a Jacin neměli tak velký prostor...
Děj je napínavý a čtivý, proto všem doporučuji! A hlavně si z celého srdce přeji, aby všechny postavy byly už navěky šťastné.

09.08.2022 5 z 5