VladimirTetur VladimirTetur komentáře u knih

Úvahy a projevy Úvahy a projevy Tomáš Baťa

Tuhle knihu tesat do kamene!

Nasrat na Jacka Welche. Baťa, to byl manager!

16.12.2015 5 z 5

Budujme stát - pro 40,000.000 lidí Budujme stát - pro 40,000.000 lidí Jan Antonín Baťa

Úžasná vize! Kvalitně zpracované. Pro patrioty povinná četba.

Neandrtálci v práci Neandrtálci v práci Albert J. Bernstein

Pokračování dinosauřích mozků. Bernstein vám je schopen dát pár ryb, ale rybařit vás nenaučí.

Dinosauří mozky Dinosauří mozky Albert J. Bernstein

Slušně a čtivě napsáno, spusta zajímavých historek a postupů.

Knihu jsem četl poměrně nedávno a celkem to ušlo. Dokážu si ale představit, že to před dvaceti lety mohla být pecka (což prý byla).

Klíč k Chíramovi Klíč k Chíramovi Robert Lomas

Dobře a čtivě napsané. Nástin alternativní historie. Základní výklad okultní symboliky, spusta zajímavých historek.

16.12.2015 5 z 5

Slobodomurárstvo - nešťastie našej doby Slobodomurárstvo - nešťastie našej doby Peter Bielik

Pohled na historii prizmatem katolíka. Občas užitečné informace, občas nepodložené doměnky. Konspirační klasika. Autor to mohl napálit víc, ale asi to biskup neschválil. Škoda.

Smrt v sametu Smrt v sametu Petr Hájek

Nic moc. Doporučuju spíš přečíst Smrt Západu od Patricka Buchanana.

16.12.2015 1 z 5

Mikuláš Černák Mikuláš Černák Gustáv Murín

Kmotr Mrázek je fajn čtení, ale toto je masakr! Reálie slovenského podsvětí byly o dost ostřejší než ty naše a tomu odpovídá i obsah knihy. Přesah do spousty případů nevyřešených dodnes, ze kterých mrazí.

Svého času se Černák kasal tím, že zabil víc lidí než rakovina. Až se mě nechce věřit, že dokázal takhle existovat sám bez pomoci státu. Kde byla rozvědka? Byla slovenská mafie nachystaná předem do akce v případě balkanizace střední evropy? Brrrrr. Raději nevědět a chovat se nenápadně.

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Skvělá rešerše policejních svodek a kotva do české reality z devadesátých let. Perfektní knížka!

Duch a čin Duch a čin Emil Ludwig

Výborný portrét. Čtivě psáno/přeloženo. Kdo chce vědět o Masarykovi více, nutná záležitost.

16.12.2015 4 z 5

Edgarovo prokletí Edgarovo prokletí Dugain Marc

Edgar Hoover. Ředitel FBI, kterej odposlouchával všude a všechny, honil teplouše po celých státech, aby se pak doma večer převlekl do dámského prádla a nechal si ojet řiť svým náměstkem a mezitím si ještě vsadil s italskejma mafiánama na koníčky. Jůesej jak řemen. Co dodat.

Čte se to dobře a chápu i tu formu, jinak by to asi vyjít nemohlo. Díky autorovi aspoň za tohle.

16.12.2015 4 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Krásná knížka. Tohle dávám jako etalon kvality nad pana Kyiosakiho a podobné motivátory, živící se prodejem knih. Stačí to napsat jednou a pořádně.

Rozhodně doporučuju.

16.12.2015 5 z 5

Standardní motivačka. Na Nejbohatšího muže v babylóně to nemá. K zahození to taky není.

Sice nezbohatnete, moc se toho nedozvíte, ani se nic nenaučíte, ale procvičíte si vnímání psaného textu a možná, že vás chvilková motivace někam nakopne, než se rozplyne jako smrad.

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Pecka! Knihu jsem přečetl na jeden zátah.

Film jsem viděl až potom a byl jsem z něj naprosto zklamaný. Ve filmu je tradičně tak desetina děje a úplně v něm zanikl ten skotský divočák Begbie a tragické osudy v depresivní post-koloniální, post-industriální, post-Tchatherovské Británii.

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Fantastická knížka! *****

Když na tomhle vyrostete, nasadí vám Gosciny se Sempého ilustrací laťku tak vysoko, že se vám bude po nich stýskat celý život.

Bible Bible neznámý - neuveden

Deset let jsem se tím prokousával! Od starého zákona až po zjevení. Než jsem to dočetl, už jsem zapoměl o čem to místy bylo. Bible je svazek spousty knih, některých poměrně vzájemně nezávislých. Čte se to o dost hůře než první Nassim Taleb :).

Ze starého zákona rozhodně doporučuju Genesis, Mojžíšovu, Šalamouna a Daniela.

Z nového zákona pak všechno a pak hned skočit na Waltera Veitha a jeho Total Onslaught!

Bez zásahů Vatikánu by šlo možná o pětihvězdičkové čtení, ale takhle je to spíš detektivka na hodně dlouho s přesahem do našeho každodenního života (viz. nedávné restituce).

"Po ovoci poznáte je!"

Dějiny zlata Dějiny zlata Peter L. Bernstein

Za první polovinu knihy dávám pět hvězd. Pěkné a poutavé čtení od starověku až po počátek Britského kolonialismu. Pak mě ale autor nasral, protože novodobé dějiny zlata i přes přehršel pramenů totálně odflákl a v posledních kapitolách o US monetárním systému dokonce mlžil, za což mu poprávu náleží nula bodů. Pokud chcete vědět, jak se podle dostupných pramenů začalo handlovat se zlatem ve starověkém řecku, persii a číně tak fajn. Pokud si myslíte, že si to pak s dalším postupem knihou nějak spojíte s realitou dneška, tak leda hovno zlatá rybko.

Ambiciózní název, slabá value.

Šalvěj divotvorná Šalvěj divotvorná Jochen Gartz

Čtivá a poučná brožurka. Rozhodně doporučuju!

Vědec, Metafyzický životopis Vědec, Metafyzický životopis John C. Lilly

Skvělá dobrodružná autobiografie až na dřeň! Spolu s Learym jedna z nejlepších autobiografií vůbec.

Záblesky paměti Záblesky paměti Timothy Leary

Etalon kvality autobiografické literatury!

Rozhodně doporučuju!

Spoiler!!!
Pokud máte rádi Shawshank Redemption, určitě si knihu přečtěte. Na konci budete mile překvapeni.