Vivienca Vivienca komentáře u knih

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Knížka splnila mé očekávání. Jako oddechovka dobré.

28.11.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Příběh mě na začátku knihy hodně chytil, bohužel postupně ztrácel dech a někde v polovině mě už dost nebavilo pročítat zprávy z archivů, které byly psané "úředním" ne moc čtivým jazykem. To mě hodně rušilo a do pokračování jsem se musela trochu nutit. Stejně tak jsem měla pocit, že se příběh posouvá z osobní do politické roviny, což mě také nebavilo. Hlavní hrdinka odlidštěná a zahrabaná mezi úředními protokoly mě také moc nezaujala a bylo mi vlastně jedno jak to s ní dopadne. Oceňuji ale výběr tématu a snahu o precizní zpracování. Mě ale knížka nesedla.

28.04.2015 3 z 5

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Strhující, nechutné, nadčasové, syrové.... Tuto knihu si budu pamatovat velmi dlouho!

20.04.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné, moc jsem se bavila. Jako oddechovku doporučuji.

14.11.2014 5 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Velké nadšení! Kniha vtáhne do děje a nepustí. Mohu jen doporučit.

05.10.2014 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Napínavé čtení od začátku až do konce - duchařina, čarodějnictví, starý dům plný záhad a tajemství... Úžasná kombinace, která mě chytila. Ráda si od ní přečtu další knihy.

21.09.2014 5 z 5

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Příjemné milé čtení, AP mám ráda. Tahle podle mého vkusu, patří k těm povedenějším.

18.09.2014 5 z 5

Jak chutná masala Jak chutná masala Michaela Samant

Výborné indické recepty. Zajímavé vyprávění Slovenky, která se provdala do Indie a seznamuje se s tamní kulturou, zvyky, mentalitou...

02.09.2014 5 z 5

Všechny moje lásky Všechny moje lásky Nick Hornby

Hodně jsem se u této knížky nasmála. Humor autora je mi blízký. Je to odpočinkové zábavné čtení.

01.09.2014 4 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Bohužel jsem knihu nedočetla do konce. Příběh byl tak těžko uvěřitelný a stále o tom samém. Od této autorky jsem pár knížek přečetla a tato byla zatím nejslabší.

29.08.2014 2 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Zajímavý příběh, poutavě vyprávěný E. Urbaníkovou. Je to osobní zpověď a určitě nelze na základě jednoho příběhu hodnotit "celé Japonsko"... Takže ani po přečtení této knížky necítím k Japoncům antipatie. Prostě jiná kultura, která se s tou naší neslučuje.

17.08.2014 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

O práci MSF něco málo vím a tak jsem silný příběh čekala. Co mě ale překvapilo (dostalo) podstatně víc, je autorova schopnost sebereflexe, schopnost přiznat vlastní chybu, trapnost a nesoudnost. Před tímto hluboce smekám. Knížce to dodává další silný rozměr. Je to jedna z mála knih, ke kterým se budu ráda vracet. Velmi povedené. Doporučuji přečíst.

10.08.2014 5 z 5

Vládkyně koření Vládkyně koření Chitra Banerjee Divakaruni

Bohužel mě se do vkusu netrefila. Na mě až moc poetické a abstraktní. Pořád jsem čekala, že se "něco" stane, ale protože příběh tak vláčně plyne, já jsem se nezačetla.

03.08.2014 4 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Z každé stránky na mě dýchla upřímná láska k moři a Chorvatsku... Příběh mně příjemně prázdninově naladil a připomněl mi moje vlastní dovolené v Dalmácii. Styl psaní i humor autorky je mi velmi blízký. Samotný příběh je "obyčejný" v tom smyslu, že je snadno uvěřitelný, což mám také ráda. Knížka se mi líbila, je to lehké odpočinkové čtení.

01.08.2014 5 z 5