Vivienca Vivienca komentáře u knih

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Přečteno jedním dechem. Jedna z mých nejoblíbenějších.

04.02.2019 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Mám ráda příběhy, které zachycují celý život hlavního hrdiny a provedou nás od jeho dětství přes dospělost až po stáří. Jedinečná příležitost jak si uvědomit pomíjivost života, malichernost, nutnost smířit se s nevyhnutelným a jít dál stejně jako zbytečné lpění nebo poučení se z chyb... Seriál jsem nikdy neviděla a jsem za to ráda. Knížka je perfektní a nevěřím, že filmové zpracování může nabídnout podobnou kvalitu.

04.02.2019 5 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Čekala jsem mnohem více. Nejlépe je zpracovaný případ "Studna" - oceňuji rekonstrukce v improvizované studni s potápěči, počítačové simulace atd. Ostatní případy už tak precizně zpracované nejsou. Například "Jordan" jen odvypráví, co již bylo řečeno v TV dokumentu. Do případu nevnáší žádný nový relevantní poznatek. Doufala jsem, že artor půjde do širších detailů a souvislostí, které nikdy nebyly zmíněny. Třeba u případu "Pilčík" mně mnohokrát napadlo, jak dopadla (zejména po psychické stránce) vězněná dívka. Jak prožila život. Stejně tak chybí jakým způsobem ji dokázal oddělit od rodiny a získat pro sebe. atd. Knížka sama o sobě zajímavá, ale pečlivě zpracováno je tam opravdu jen pár případů.

19.01.2019 3 z 5

Příbuzenská krev Příbuzenská krev Ed McBain

Naprosto nezaujala. Snadno předvídatelný příběh, styl psaní a vyprávění spíše slabší průměr. Nic pro náročného čtenáře :-) Výhoda knížky je, že příběh je natolik nezajímavý, že si ji už za pár týdnů nebudu vůbec pamatovat, takže si ji můžu vzít kdykoli na dovolenou znova a číst ji pořád dokola.

19.01.2019 2 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale od půlky už strhující čtení a závěr naprosto fantastický. Další můj klenot ve sbírce od tohoto autora.

18.01.2019 5 z 5

Jak to chodí v lidské hlavě Jak to chodí v lidské hlavě Petra Štarková

Velmi poučné čtení i pro dospělé!

15.01.2019 5 z 5

Strhující příběh, četla jsem jedním dechem. Obdivuji, že někdo dokázal takto syrově a realisticky popsat drogové problémy vlastního dítěte - noční můra každého rodiče. Knížku bych zařadila mezi povinnou četbu nejen pro děti, ale především rodiče neb z popisovaných situací se dá poučit. Především v tom, že pokud dítě stále omlouvám neustále ho obhajuji a tahám z problémů, nikomu to nakonec nepomůže...

15.01.2019 5 z 5

Diana – Její pravdivý příběh Diana – Její pravdivý příběh Andrew Morton

Pokud si odmyslím, že jde o veřejně známou osobnost, byl by to celkem pěkný (i když dosti naivní) příběh. Ovšem bráno z realistického hlediska, zdá se mi, že té naivity je tam přece jen trochu moc. Diana pro mě byla idolem, ale pokud si knížku zasadím do kontextu reality a aktuální situace, mám pocit, že mezi řády toho o své emocionální nestabilitě a celkové slabosti charakteru prozradila možná více než sama chtěla. Knížka je jen jednostrannou výpovědí o její královské kariéře - taková trpká třešnička na kyselém dortu.

11.01.2019 2 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Dárek k Vánocům, který zklamal, bohužel... Nedoporučuji kupovat na slepo bez možnosti nahlédnutí. Vzhledem k používaným ingrediencím, je pro mě reálné uvařit z kuchařky asi tak polovinu, navíc (ačkoli nejsem příznivec minimalismu) je na mně grafika - hlavně šílené fonty překombinovaná a působí na mně dost chaoticky, rušivě. Na prolistování a inspiraci dobrá, ale než koupíte, raději si ji pořádně prolistujte.

11.01.2019 1 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Četla jsem ji poprvé ve dvanácti letech a pamatuji si dodnes jak mě příběh zcela pohltil a na nějakou dobu jsem jej považovala za "kultovní". O čtvrt století později jsem se ke knížce vrátila - ze zvědavosti a nostalgie. Hlavní postavy už na mě promlouvají zcela jinak než kdysi a nemají mi mnoho co říct. Nicméně nadčasovost příběhu, autorova schopnost vykreslit postavy a zaujmout lehce uvěřitelnými přirozenými dialogy zůstala - a proto dávám plný počet hvězd, ačkoli pro mně již toto čtivo dnes není....

11.01.2019 5 z 5

Tanec jako sen Tanec jako sen Michael Jackson

Velké dilema jak tuto knížku ohodnotit... Za to co jsem četla mezi řádky - tedy odkaz M.J., myšlenky, poselství... dávám plný počet hvězd. Za překlad textu, který mnohdy vyznívá jako dětské veršovánky a "musí-se-to-rýmovat" i kdyby mi to mělo jazyk utrhnout - bych dala max. dvě hvězdy. Doufám, že se mi podaří sehnat knížku v originále - věřím, že ta bude úžasná.

23.12.2018 5 z 5

Nezavěšujte se Nezavěšujte se Irena Obermannová

Jedna z mála knížek, kterou jsem poslala dál nedočtenou. Hlavní postavy mi byly velmi vzdálené, já nerozuměla jim a jejich způsobu uvažování a oni zase nerozuměli mně :-) Příběh my nic zajímavého nenabídl. Prostě jsme se naprosto "míjeli"....

23.12.2018 1 z 5

Mango, láska a kari Mango, láska a kari Valijah Klásová

Zajímavé počtení pro každého, kdo má rád Indii a všechno kolem. Některé historky ve mně vyvolaly úsměv neboť mi připomněli vlastní zážitky z dob pobytu v zahraničí. Pěkně popsané recepty, a i když ne všechny jsou pro mě proveditelné, mám pár oblíbených, ke kterým se pravidelně vracím. Na můj vkus příliš mnoho receptů, klidně mohl být delší příběh a receptů méně.

19.12.2018 5 z 5

Jak uhasit dračí tlamy Jak uhasit dračí tlamy Michal Petrov

Bohužel mé děti knížka moc nezaujala. Jednotlivé pohádky na sebe dějem navazují, což je problém, protože nečteme pravidelně z jedné knížky a když se dostaneme k další pohádce, děti si už nepamatují, co se odehrálo v předchozím příběhu. Některé pohádky jsou příliš krkolomné a ani mně se nečetli moc pěkně. Ilustrace jsou ovšem krásné.

19.12.2018 2 z 5

O prasátku Lojzíkovi – Cesta za nosem O prasátku Lojzíkovi – Cesta za nosem Táňa Ondrašíková Rybenská

Nádherné ilustrace, poučný příběh. Textu tak akorát aby se dal číst i nejmenším. Milá knížečka.

19.12.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Povinná četba pro základní školy a všechny rodiče. Super knížka, ale téma velmi těžké - vracet se k ní asi nikdy nebudu...

29.11.2018 5 z 5

Řešíš/Hřešíš Řešíš/Hřešíš Anna Linhartová

Zaujala mě "obrácená" grafika kuchařky, super nápad. Styl fotek se mi nelíbí. Některé jsou vůči pokrmu vyloženě "nelákavé" - u kuchařky bych čekala přesný opak. Recepty jsou velmi rozmanité a inspirativní. Ty co jsem už vyzkoušela jsou výborné.

27.11.2018 4 z 5

Kohouti kokrhají všude stejně Kohouti kokrhají všude stejně Jan Bárta

Autor určitě prožil mnoho zajímavých situací, bohužel se je v knížce nepodařilo poutavou formou předat dál. Vyprávění jde jakoby po povrchu, nezaujme.

24.07.2018 1 z 5

Moonwalk Moonwalk Michael Jackson

Pro mě nesmrtelný člověk a umělec k jehož vlastnímu životopisu se občas ráda vracím. Krásné dílko. Chci si ještě pořídit anglický originál.

03.05.2018 5 z 5

Přicházím do stínu tvých očí Přicházím do stínu tvých očí Mahmúd Darwíš

Na tuhle knížku musí být správná nálada, správná chvíle. Není to žánr, do kterého se můžete pustit hned, jak vám přijde do ruky. O to víc pak osloví. Je v ní všechno - válka, touha po míru, strach z umírání, nenaplněná láska... Budu se k ní určitě pravidelně vracet. Je krásná.

19.03.2018 5 z 5