Diana – Její pravdivý příběh

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vydání knihy způsobilo celosvětovou senzaci. Díky uváděným rozhovorům s Dianinou rodinou a nejbližšími přáteli i exkluzivním fotografiím z rodinného alba začala být brzy vnímána, v duchu svého titulu, jako Dianin skutečný životní příběh.
Dotisk r. 1997.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25707/diana-jeji-pravdivy--25707.jpg 3.462
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno · Columbus (ČR)
Orig. název

Diana: Her True Story by Andrew Morton · 1992

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Diana – Její pravdivý příběh

Přidat komentář
4444913
02. dubnaodpad!

Miluji když se totální slátanina plná lží nazve Její pravdivý příběh..Škoda času,peněz i místa v knihovně.

Vivienca
11. ledna

Pokud si odmyslím, že jde o veřejně známou osobnost, byl by to celkem pěkný (i když dosti naivní) příběh. Ovšem bráno z realistického hlediska, zdá se mi, že té naivity je tam přece jen trochu moc. Diana pro mě byla idolem, ale pokud si knížku zasadím do kontextu reality a aktuální situace, mám pocit, že mezi řády toho o své emocionální nestabilitě a celkové slabosti charakteru prozradila možná více než sama chtěla. Knížka je jen jednostrannou výpovědí o její královské kariéře - taková trpká třešnička na kyselém dortu.

Zedisková
23.07.2018

Myslím, že příběh není na 100 procent pravdivý, protože princezna Diana byla ve skutečnosti mnohem více promiskuitní. Její promiskuita prakticky nemá konkurenci. V jádru to byla hodná, ale naivní žena, která hledala lásku, ale místo ní našla vždy jen sex. Jsou případy, kdy bulvár je pravdivější, než knihy, co se tváří jako životopisné.

medlovice
26.06.2018

Kdo ji neměl rád ? Já ji mám pořád za princeznu lidských srdcí . Tuto knihu jsem dostala do knihovny s balíkem dalších . Styl psaní je kostrbatý , v každé větě anglické jméno nebo slovo , takové je to nezáživné, nepřínosné , fotky o ničem , prostě si Diana zaslouží něco lepšího .

Clarice
13.04.2018

Vzhledem k datu prvního vydání v textu ještě není zohledněn Dianin trpký konec a celkově postrádá odstup a kritické zhodnocení. Autor knihu zakládá na výpovědích osob z Dianina okolí, ale i jí samotné (zveřejněno až po smrti), takže obsahuje celkem podrobné informace ze zákulisí. Mnohdy si ovšem protiřečí, třeba v otázce Dianiny plachosti, sebedůvěry, reakce na zájem veřejnosti atd. Hodně ze zde zveřejněných informací je zachyceno v dokumentu z roku 2017 Diana: In Her Own Words. Ale pokud jste milovník britské královské rodiny, tak vám v knihovně rozhodně nesmí chybět, třeba i kvůli bohaté obrazové příloze, obsahující kousky z archivu jejího otce.

Radka89
18.10.2017

Ke knihám o Dianě se vrácím ráda, tuto jsem již v minulosti četla, ale nyní mi opět přišla vhod..

1spb2007
26.06.2017

Měla jsem jí ráda...

Monike
05.01.2017

Pro mě zajímavý příběh!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

biografie královská rodina princezny Diana, princezna z Walesu, 1961-1997 osudy žen výjimečné ženy

Autor a jeho další knihy

Andrew Morton
anglická, 1953

všech 8 knih autora

Podobné knihy

Kniha Diana – Její pravdivý příběh je v

Právě čtených2x
Přečtených104x
Čtenářské výzvě6x
Knihotéce50x
Chystám se číst16x
Chci si koupit1x