Diana - Její pravdivý příběh

Diana - Její pravdivý příběh

Vydání knihy způsobilo celosvětovou senzaci. Díky uváděným rozhovorům s Dianinou rodinou a nejbližšími přáteli i exkluzivním fotografiím z rodinného alba začala být brzy vnímána, v duchu svého titulu, jako Dianin skutečný životní příběh.
Dotisk r. 1997.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25707/diana-jeji-pravdivy--25707.jpg 3.557

Diana: Her True Story by Andrew Morton (1992)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Columbus

Zedisková

Myslím, že příběh není na 100 procent pravdivý, protože princezna Diana byla ve skutečnosti mnohem více promiskuitní. Její promiskuita prakticky nemá konkurenci. V jádru to byla hodná, ale naivní žena, která hledala lásku, ale místo ní našla vždy jen sex. Jsou případy, kdy bulvár je pravdivější, než knihy, co se tváří jako životopisné.

medlovice

Kdo ji neměl rád ? Já ji mám pořád za princeznu lidských srdcí . Tuto knihu jsem dostala do knihovny s balíkem dalších . Styl psaní je kostrbatý , v každé větě anglické jméno nebo slovo , takové je to nezáživné, nepřínosné , fotky o ničem , prostě si Diana zaslouží něco lepšího .

Clarice

Vzhledem k datu prvního vydání v textu ještě není zohledněn Dianin trpký konec a celkově postrádá odstup a kritické zhodnocení. Autor knihu zakládá na výpovědích osob z Dianina okolí, ale i jí samotné (zveřejněno až po smrti), takže obsahuje celkem podrobné informace ze zákulisí. Mnohdy si ovšem protiřečí, třeba v otázce Dianiny plachosti, sebedůvěry, reakce na zájem veřejnosti atd. Hodně ze zde zveřejněných informací je zachyceno v dokumentu z roku 2017 Diana: In Her Own Words. Ale pokud jste milovník britské královské rodiny, tak vám v knihovně rozhodně nesmí chybět, třeba i kvůli bohaté obrazové příloze, obsahující kousky z archivu jejího otce.

Radka89
18.10.2017

Ke knihám o Dianě se vrácím ráda, tuto jsem již v minulosti četla, ale nyní mi opět přišla vhod..

1spb2007
26.06.2017

Měla jsem jí ráda...

Monike
05.01.2017

Pro mě zajímavý příběh!

PetiJelinkova
22.08.2016

Pro mě průměrná knížka. Nedokázala jsem se vůbec začíst. Za mě 3 hvězdičky :)

Moniks
15.10.2013

Vubec jsem se nemohla začíst ..nevím , prostě to nešlo ...jestli špatne psané nevím nedočetla jsem .

jindra13
24.09.2013

Moc pěkná knížka, neměla to holka vůbec jednoduchý.

D.-e.-e.-
03.02.2013odpad!

Nemohu popřít, že jsem díky knize získala nějaké informace. Mám ale zato, že je špatně napsaná nebo se nezdařil její překlad, popřípadě obojí. Strohý až chudý jazyk a novinářský styl mi vůbec nevyhovoval. Nevyvolával ve mě ani ty nejmenší emoce, které od tak silného příběhu, jakým Dianin bezpochyby je, podvědomě očekávate. Čím hlouběji knihu prožívám, tím ji považuji za zdařilejší. Zde se žádné pocity nedostavily, což je, myslím, obrovská škoda.