Vítr Vítr komentáře u knih

Raněný pastýř Raněný pastýř Daniel Ange

Východisko a základ, promiň sv. Ignáci. Začneš číst, nic o tom nevíš, chytne tě to, je ti to v ledasčem podobné, potom zvolníš, čteč pomálu, necháváš působit, promýšlíš, modlíš se. Knihu dočteš, odložíš a hle, ona ti v srdci stále žije!

03.08.2017 5 z 5

Vítězit Boží mocí Vítězit Boží mocí Gabriele Amorth

Poučné, kniha by mohla být inspirativní pro špičky katolické církve u nás, neboť např. v ol. arcidiecézi není ustanoven vůbec žádný exorcista. Knihu přeložil Ctirad Václav Pospíšil - enfant terrible katol. církve, přední (možná jediný) dogmatik u nás.

01.07.2014 5 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Asa Earl Carter

Po přečtení jsem měl silný dojem, že by ji měly přečíst už děti ve škole, aby si uvědomily čím je protkán náš svět.

07.05.2014 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Dobrá detektivka, moderní, svižná a návyková - doporučuji! (neměl jsem s ní žádné potíže ((podivný začátek, nuda a pod.))).

27.12.2013 4 z 5

Hovory s porodní bábou Hovory s porodní bábou Jana Doležalová

naučila mě víc než jiné

17.05.2019 5 z 5

Máte problémy s váhou? Máte problémy s váhou? Ruediger Dahlke

Když si koupíš sříň z IKEA, buď si jistý, že ti do roka zůstane rozpadlý šuplík v ruce.

21.12.2017 4 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Moc dobrá kniha, fakt jo!

27.08.2017 5 z 5

Jak žít a přežít manželství Jak žít a přežít manželství Rob Parsons

Je dobrá.

16.11.2016 5 z 5

Žít a nechat zemřít Žít a nechat zemřít Ian Fleming

V pořadí druhá, lepší než ta první - svádí si myslet, ale tak to není. První je strohá, druhá se už více věnuje detailům, popisům. Je propracovanější. Je skvělá!

14.04.2016 5 z 5

Tajemství jednoduché cesty Tajemství jednoduché cesty Mabel Katz

Tato kniha je velmi drahá. Pravděpodobně platíme za to, co musíme udělat my sami.

28.10.2014 3 z 5

Zenová meditace Zenová meditace Hugo M. Enomiya-Lassalle

Fenomenální - pročítána stále znovu.

19.04.2014 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

A tož, kdo zná lepší knihu než je tahle? Tolik lehkosti, radosti a poučení!

09.04.2014 5 z 5

Baťa v kostce Baťa v kostce Zdeněk Pokluda

Baťa v kostce je vynikající dílko "majstrštyk", dozajista! Autor ze svého celoživotního zájmu "zkomprimoval" tento podařený text, tuto baťovskou kostku. Kniha se výborně čte od začátku až do konce. Výborná chronologie, faktografie a humor.

09.02.2014 5 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Není to špatná kniha, dost odlehčená (bojím se říci povrchní), rychlá (krátká), ale špatná není.

06.02.2014 3 z 5

Důvěřovat Boží milosti Důvěřovat Boží milosti Derek Prince

Pan Prince má úžasný dar psát maximálně úsporně, úplně jednoduše a krystalicky jasně, tudíž vše pochopí i naprostý blb. Kniha drobná, zdá se bezvýznamná, ale téma je klíčové.

09.07.2019 5 z 5

U2 Dál a dál: Duchovní cesta U2 Dál a dál: Duchovní cesta Steve Stockman

Ježíš jim řekl: „Amen, pravím vám, že rokeři a nevěstky vás předcházejí do Božího království!"

17.05.2019 5 z 5

Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Marcia Grad

Byl jsem varován, že začátek mám vydržet a opravdu, kniha je fakt dobrá!

03.08.2016

Faktura Faktura Jonas Karlsson

Těžko o ní něco napsat, lépe ji přečíst.

16.06.2016 4 z 5

Pobořený chrám Pobořený chrám Jitka Vytrvalá

Textu byla věnována značná péče, což je dobře. Skvělý počin - rýpnout do takto smradlavé kopky!

10.03.2016 5 z 5

Životopis hladu Životopis hladu Amélie Nothomb

Autobiografie a hodně z dálky. Pěkné je, že si autorka napsala co chtěla.

15.05.2014 3 z 5