Vikina333 Vikina333 komentáře u knih

Temnější odstíny Švédska Temnější odstíny Švédska * antologie

Přesně tak, jak se níže píše. Každá povídka by se dala hodnotiti zvlášť. Jiný autor, jiný styl psaní a jednoduše každá povídka je i jinak líbivá. Četla jsem ji na etapy, aby mě neomrzela. Většinou to bylo příjemné počtení, jsem však na delší příběhy a hlubší proniknutí do děje..

12.03.2016 3 z 5

Ruka Fátimy Ruka Fátimy Ildefonso Falcones

Nejdrsnější je, že historie se neustále opakuje. Velice mě upoutal příběh morisků, křesťanů a muslimů. Opět napsán nádherný příběh plný historických faktů. Dluhé leč krásné :)

26.02.2016 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Vůbec se nejedná o klasickou detektivku. Syrový příběh poněkud zoufalého oodělení vražd po sametové revoluci a cikánského psychopata. Barvitě napsáno, dobrý námět, avšak chybělo mi napětí, překvapení...

10.10.2015 3 z 5

Kainovo znamení Kainovo znamení Tom Knox (p)

Velice oddychová knížka, takový "béčkový film".. Scenérie popsány bez fantazie a dobrého popisu, těžko představitelné..

08.09.2015 1 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Velice naivní a oddechové...

20.08.2015 1 z 5

Půjčovna masa Půjčovna masa Richard K. Morgan

Moc akční, málo čtivé...

03.06.2015 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Mírně "americké", ale dobrý ... A musím se přiznat trochu jsem Amy fandila :D, je to koumák

11.05.2015 4 z 5

Poněkud "smutné" shnutí 20.století... Lidé jsou vážně zvláštní... Zajímavé, poučné, kvalitní dílko.

30.04.2015 4 z 5

Podoba Podoba Tana French

Poněkud rozvleklejší detektivní románek. Hlavní postava Cassie mi bohužel nepřirostla moc "k srdci", chvilkama mi přišla trochu "náctiletá". Jinak se to dalo číst..

21.09.2014 3 z 5

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

Velice rozmanité povídky, které mě převážně bavily.. Velmi dobrá knížečka..

29.08.2014 4 z 5

Fikce / Alef Fikce / Alef Jorge Luis Borges

Pardon, nemám na to sílu :( Až moc fabulace..

26.05.2014 1 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Občas mi to připadalo jako prostoduchej americkej film, "akčňák" z devadesátých let.. Některý pasáže nebyly až tak špatný a bylo to docela napínavý. Ale já jsem s tímto autorem asi skončila, není to můj styl, rozčilujou mě neohrožení hrdinové typu Reachera..

03.05.2014 3 z 5

Labyrint Labyrint Pavel Renčín

Začátek mě nadchl, prostředek byl trochu slabší a závěr pěkný. Úsměvný a dějově nabitý sci-fi příběh.

22.02.2014 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

vtipné a některé nezapomenutelné příběhy.. moc hezké..

22.02.2014 5 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Pro mě až moc lehká a levná literatura..

21.10.2013 2 z 5

Duch děvky I. Duch děvky I. Norman Mailer

Knížka není nijak přehnaně megačtivá, ale není špatná. Není to lehké, odpočinkové čtení. Mě rozhodně neurazila, ale pobavila a vrhám se na další díl.

17.09.2013 4 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

První část knihy dobrá, od 300. stránky jsem se nemohla odtrhnout a byla jsem naprosto skvěle vtažená do děje. Domovina báječně popsaná.. Paráda.. Jenom mě mrzí, že budeme čekat další 2 roky na další díl..

16.09.2013 4 z 5

Hra Hra Anders de la Motte

Angličtina mi nevadí, ale v této knížce je tak trapná!! Námět není originální, bylo toho na toto téma napsáno více (i zfilmováno), konec není překvapivý a styl psaní je nevyzrálý... K dobrému promyšlenému thrilleru to má daleko a já mám pocit, že jsem si nalítla dobrému marketingu o skvělých severských thrillerech...

04.08.2013 1 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Máma by řekla: "Je to krásná literatura pro pouze zasvěcené". Čímž by myslela: Zamysli se, chceš a máš na to, to vůbec číst?!

Jen jsou ještě lepší knihy od Palahniuka. Nedoporučuju číst jako prvotinu... Jinak je "pekelně boží" jako vždy!!

31.07.2013 5 z 5

Nesnadno se tato knížka čte - rozhodně se nejedná o odpočinkovou četbu - je to náročné. Je psaná bez emocí a nezávisle shrnuje fakta. Je krutá a syrová, přesto pro náročné čtenáře doporučuju! Jinak 2015 bude dotočený film na námět této knihy, režie: Todd Field!!!

18.07.2013 4 z 5