Vida66 Vida66 komentáře u knih

Co kdyby láska nikdy neskončila Co kdyby láska nikdy neskončila Alain Finkielkraut

Velmi zajímavý filozoficko-psychologický rozbor mých oblíbených autorů a jejich děl. Kniha je velmi čtivá i přes trochu nesouvislé a přeskakující literární texty, prolínající se s psychologií a filozofií.

30.04.2024 5 z 5

Zvlčení Zvlčení Antonín Bajaja

Nádherná kniha s psychologickým přesahem.

13.01.2024 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Úžasné... Ještě mnohem lepší, než mléko a med.

02.02.2023 5 z 5

Odysseus Odysseus James Joyce

Tuto knihu čtu už 20 let...
Vždy asi v půlce zjistím, že nevím přesně o čem je ta první půlka; tak ji na pár let odložím a pak se opakuje to samé. Tak snad někdy...

20.01.2023

Česká kniha mrtvých Česká kniha mrtvých Eduard P. Martin (p)

Nádherná kniha! Některé věty jsem si podtrhala; až mi bude smutno, budu si je číst..

30.12.2022 5 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Kniha je plná zajímavých a hlubokých myšlenek. Jen je nutné ji číst jako příručku pro svou životní cestu, zamyslet se nad filozofií jednotlivých pojednání a hledat si pro sebe poučení; nikoliv návod k válčení. Myslím, že se k ní ještě mnohokrát vrátím.

„Musíte si věřit.“ — Sun Tzu
“You have to believe in yourself. ” ― Sun Tzu

14.10.2022 5 z 5

Moderní sebeobrana Moderní sebeobrana Pavel Houdek

Knihu moc ráda doporučuji. Přestože mám dva různé kurzy sebeobrany už za sebou, tak mi psaná forma pomohla si některé věci ujasnit a určitě se k ní budu vracet.

12.08.2022 5 z 5

Sodoma Sodoma Jiří Karásek ze Lvovic

Nádherné verše od mého oblíbeného autora, které lze číst stále dokola...

Nemysli, za tebou že půjde vždy můj stín...
Ať sebe mocněji mne síla tvoje svírá,
Tvá pouta na konec přec' stráví dnů mých spleen,
Jak opuštěnou mříž rez ponenáhlu sžírá.

25.06.2022 5 z 5

Rychlost temnoty Rychlost temnoty Elizabeth Moon

Kniha nedisponuje nijak originálním literárním stylem, ale přesto si myslím, že je mnohem hlubší, než Keyesovy "Růže pro Algernon". Pokud by bylo možné odstranit Aspergerův syndrom, ale zároveň při tom pozměnit osobnost, stáli by opravdu o to?

27.02.2021 5 z 5

Císař jsem já Císař jsem já Hugo Horiot

Autobiografická próza mladého muže s Aspergerovým syndromem psaná formou útržkovitých vzpomínek od dětství do dospělosti. Občas hodně krutá konfrontace a vnímání úhlu pohledu s neurotypickými jedinci. Obohaceno krásným a dojemným doslovem jeho maminky, také spisovatelky.

25.02.2021 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Předloha ke stejnojmennému naprosto strhujícímu filmu....kdo viděl, tak kniha je nutnost k dovysvětlení a pochopení celého příběhu, protože některé věci se do filmu prostě nevešly. Jon Krakauer knihu navíc obohatil o své vlastní dobrodružné zážitky.
Silný příběh podle skutečné události, na který nejde zapomenout. Odvaha a touha nalézt sám sebe, poznat své vlastní schopnosti...myslím, že mu rozumím, jen to prostě nevyšlo. "Happiness only real when shared".

05.02.2021 5 z 5

Zvířetovi lidé Zvířetovi lidé Indra Sinha

Těžký, ale i překrásný příběh s černočerným humorem, protože (slovy autora) "tragédie se dá překonat jedině tak, že se jí vysměješ".

05.02.2021 5 z 5

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla C. S. Lewis (p)

Kniha, kterou je možné číst opakovaně a pokaždé najít něco nového a pokaždé se v nějaké pasáži s hrůzou poznat...

05.02.2021

Naplivu na vaše hroby Naplivu na vaše hroby Vernon Sullivan (p)

Kniha je velice dobře a čtivě napsaná, ale pro ten obsah lituji, že jsem ji kdy četla.

06.01.2021 3 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Sci-fi kniha pro mládež. Místo hlubších myšlenek se zde zmateně pobíhá se střelnými zbraněmi, teče krev a trifidi se zjevují jak v "Jurském parku".
Ovšem, pokud jste četli geniální "Den trifidů", tak chcete vědět, jak by to mohlo pokračovat.

06.05.2020 3 z 5

Přijde kůň do baru Přijde kůň do baru David Grossman

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla.
P.S. ...a to jsem chtěla několikrát odejít :-)

16.12.2019 5 z 5

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Smutné a depresivní vyprávění, ale skvěle napsaná kniha.
Opravdu hodně otázek k přemýšlení.

14.08.2019 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Krásný snový a minimalistický příběh s ještě krásnější obálkou.

19.03.2019 5 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Vydání z roku 2017 je kniha s překrásnými ilustracemi a plátěnou vazbou. Velmi vkusné vydání, který příběhu přidává na hodnotě.

26.01.2019 4 z 5

Dům bez dveří Dům bez dveří Simone Bártová (p)

Kniha se mi moc líbila, nejvíce jsem obdivovala ty krásné milostné texty. Z knihy na mě dýchal smutek, osamělost, ale i naděje a touha po lásce.

29.10.2018 5 z 5