vic11 vic11 komentáře u knih

Válka cti Válka cti David Weber

Jak jsem psal u předešlého dílu série, autor se možná až příliš zaplétá do politiky, místy až zbytečně podrobně popisované rozhodovací procesy vrcholného vedení obou hvězdných států.

V rukou nepřítele V rukou nepřítele David Weber

Tuto knihu jsem paradoxně četl až poslední a je jediná ze série co mi chybí v knihovně. Přesto doplňuje skvěle vyváženou serii, která jak čtenáři jistě ví není jen o vesmírných bitvách.

V exilu V exilu David Weber

Jedna z nejlepších knih v sérii, nevím proč ale mám nejradši knihy co se odehrávají na Graysonu.

V bezvýchodném terénu V bezvýchodném terénu David Weber

U této knihy nemůžu říct nic jiného než že netrpělivě očekávám pokračování.

Světy Honor Harringtonové Světy Honor Harringtonové David Weber

Tato kniha mě oslovila asi nejméně z celé série, povídky jsou sice dobře napsané, ale to je asi nejlepší co o nich můžu říci.

24.08.2011 4 z 5

Stanice Bazilišek Stanice Bazilišek David Weber

Všem čtenářům vřele doporučuji, jedná se jedno z vrcholních děl military sci-fi. Mohl bych tu zdlouhavě pět chválu ale nejlepší bude když si knihu sami přečtete.

Povstání Povstání David Weber

Zajímaví pohled na lidi, kteří ať zvolí cokoli jejich rozodnutí povede k velkému krveprolití. Osobně jsem sympatizoval s Okrajovími světy.

Popel vítězství Popel vítězství David Weber

Autor mírně pozměnil styl psaní, v příběhu ve objevuje více politiky hvězdných států. Stejně tak další odbočky od hlavního příběhu, neříkám že je to špatné, jen jiné.

Pole potupy Pole potupy David Weber

Tento díl jsem docenil až po delší od přečtení.

Pochodeň svobody Pochodeň svobody David Weber

Velmi zdařilé pokračování prvního dílu, aneb Victor je Victor...

Pochod vnitrozemím Pochod vnitrozemím David Weber

Celkem zdařili kousek sci-fi, slibný začátek série.

Pochod ke hvězdám Pochod ke hvězdám David Weber

U těchto pánů nepřekvapivé, dodržují standard který nasadili při začátku série.

Pochod k moři Pochod k moři David Weber

Zdařila kniha z dílny dvou znalců svého oboru.

Ozvěny cti Ozvěny cti David Weber

(SPOILER) Tato kniha se mi do ruky dostala jako druhá po Cti královny a přiznám se smrt osoby, kterou jsem považoval za hlavní hrdinku, na prvních stránkách knihy byla skutečně překvapující...

Měnitelka světů Měnitelka světů David Weber

Všechny povídky zapadají do komplexního světa "Honorverse", ukazují nám důležité a zlomové okamžiky v životech známých i neznámích hrdinů.

Křížová válka Křížová válka David Weber

Skvělá myšlenka očisťme Svatou Terru od prokletí Lidstva. Velice zdařilé dílo.

Krátká vítězná válka Krátká vítězná válka David Weber

Skvělé pokračování skvělé série.

Koruna otroků Koruna otroků David Weber

Slibný začátek nové série, vřele doporučuji všem. V této knize sice postrádám aspekt vesmírných bitev. Přesto Victor Cachat je můj člověk.

Čest královny Čest královny David Weber

První kniha sci-fi co jsem kdy přečetl. Měl jsem štěstí že právě toto dílo přišlo do mého košíku. Nejlépe utracené peníze v mém životě.

Šestá kolona Šestá kolona Robert A. Heinlein

Ukázka jak neznalost kultury nepřátel může nepříteli pomoci.