V exilu

Kapitán Honor Harringtonová, dohnaná politickými nepřáteli k odchodu ze služby a hluboce zasažená vraždou muže, kterého milovala, se uchyluje na planetu Grayson, aby se usilovnou prací ve funkci místodržící pokusila vyléčit své rány na duši. Vzhledem k tomu, že hrozba představovaná Lidovou republikou Haven trvá, ba dokonce opět roste, obrozené námořnictvo Graysonu zoufale potřebuje její zkušenosti. Takové žádosti Honor nedokáže odmítnout. Zároveň však na Graysonu stále žijí mocní lidé, kteří nenávidí změny, jichž je Honor symbolem, a bojí se jich. Jsou odhodláni je zvrátit za každou cenu. Vypracovali plán... a aby ten plán uspěl, Honor Harringtonová musí zemřít... Dvě mocné síly hrozí Grayson rozdrtit mezi sebou a jen jediná žena – pochybující o svých schopnostech, vyčerpaná k smrti a poznamenaná cejchem vražedkyně – teď stojí mezi planetou, kterou přijala za svou, a zkázou. Páté volné pokračování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8905/honor-harringtonova--8905.jpg 4.4102

Honor Harringtonová 5.

Literatura světová, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , Polaris

Flag in Exile, 1995

Kniha V exilu

Boby17

V exilu na Graysonu to opět vřelo a zlí magoři byli opravdu zákeřní. I na meče došlo ... A aby toho nebylo málo, liďáci se opět pokusili vybojovat vítěznou bitvu a pokořit nezdolného spojence Mantichory. Výsledek nebudu prozrazovat. Knížka se mi velmi líbila a pět hvězd si u mě zasloužila.

Claudius
31.05.2018

Opět další výborná, chytlavá a čtivá kniha o lady Harringtonové. Tato má sice drobné chyby, které ji trochu upozaďují v porovnání s perfektními úvodními díly, a sice docela dost nelogické chování záporných postav, a jejich motivaci, která byla tak trochu přitažená za vlasy. Ovšem lady Harringtonová je zřejmě až moc dokonalá, aby proti ní šel někdo objektivně uvažující.
Jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií.

tsal
26.08.2016

Nedočteno. Od začátku jsem se musela ke čtení vyloženě nutit a akorát jsem si blokovala jakoukoliv další četbu. Po třech měsících neúspěšného boje vzdáno necelých sto stran před koncem. Nevím čím to, ale příšerně mě iritoval jednoduchý jazyk, který je příznačný pro celou sérii. Tady od něj ale jaksi nic nedokázala odpoutat pozornost. Graysonské politické záležitosti byly jak z pohádky o zlém čaroději Burdettovi, který se spolu se svými patolízaly naučil jen jediné slovo – děvka – a byl strašlivě zlý a vzteklý. Náboženský fanatismus, rovněž zjednodušený na maximální úroveň, byl otravný a plochý a celkově si z knihy odnáším pocit, že se to dalo napsat lépe a zajímavěji, protože základ není špatný. Jen špatně provedený. Zkusím si od série trochu odpočinout, než se dostanu k dalšímu dílu. Doposud se mi série líbila a nerada bych ji opouštěla kvůli jednomu dílu.

lampernaqui
06.06.2016

Série pokračuje, laťka kvality se neustále drží - ba co víc, lehce stoupá. Není skoro co vytknout.

LuciusWlk
14.01.2015

Pátá kniha o Honor Harringtonové opět roztočila kolotoč intrik a akce, které mě nenechaly vydechnout. Mám pocit, že Honor jednoduše přežije, nebo převálcuje cokoli, nebo kohokoli, co/kdo se ji postaví do cesty. Některé postavy to navíc celkem peprně komentuji. Příběh je zatím plný dobře vymyšlených intrik, jak proti Honor, tak proti jiným postavám. Naopak to vyvažuje občas přílišná čestnost a „řekněme“ neuvěřitelné štěstí v odhalování jakýchkoli zločinu. Vždy je někdo, kdo se přizná, někdo, kdo najde ten jediný důkaz apod. Nicméně jde o velmi příjemné čtení a svým stylem i neobyčejný příběh.

yerry
28.07.2013

Ak sa hovorí, že každý je nahraditeľný, v prípade Honor Harringtonovej to neplatí, to je proste žena – bojovník, ktorá napriek ťažkým zraneniam, totálnej únave a predchádzajúcemu takmer psychickému zrúteniu čelí nepriateľovi minimálne 2× silnejšiemu a čelí mu hrdinsky :)

Dve tretiny knihy sú pomalým rozjazdom plným kecov a obdivných rečí na adresu Honor resp. znevažovania zo strany jej fanatických odporcov. Fráza strieda a frázu a medzitým sa aj čosi deje. Posledná tretina to ale všetko napraví. Weber proste vie podať akčné scény ukážkovo. Či už sa jedná o súboj dvoch jednotlivcov, jeho priebeh je opísaný bravúrne a veľmi realisticky – od pohnútok, psychického stavu a šancí oboch zúčastnených až po samotný stret. Alebo ide o zobrazenie samotnej vesmírnej bitky. Tu je čitateľ priamo vtiahnutý do deja, ako keby bol jeho účastníkom. Jeho príprava, stratégia, okamih prekvapenia, samotný stret, následné lízanie rán, náznak zvratu a konečné riešenie pomocou ľudského faktoru… Toto je Weberova parketa. Sympatické je, že postavy už nie sú vykresľované tak čiernobielo a autor rozpracováva aj charakterové črty protivníka z Havenu z ktorých nie všetky sú negatívne.

Tento diel bol o kus lepší ako predchádzajúci, teda až na tú vatu…

lanusinka
23.04.2013

Vhled zase do jiného systému vlády, vesmínerné bitvy, které předtím chyběly, prostě super...

vic11
24.08.2011

Jedna z nejlepších knih v sérii, nevím proč ale mám nejradši knihy co se odehrávají na Graysonu.