Pochod k moři

Pochod k moři https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7325/pochod-k-mori-7325.jpg 4 41 6

Roger MacClintock série

2. kniha série Roger MacClintock. Druhorozený princ Roger MacClictock byl rozmazlený, nezodpovědný spratek bez šance na kariéru ve stopách své matky Alexandry VII, císařovny Lidstva...* Sabotáž lodi, která jej spolu s jeho praporem osobní stráže přivedla na nehostinnou planetu Marduk s nebezpečnou flórou i faunou a houfy barbarů však může všechno změnit. Jeho osobní strážci kolem něj bojují a především umírají. Budou jejich odhodlání a smrt zbytečné? Možná, že ne - pokud se jim ovšem podaří splnit primární úkol: udržet prince Rogera naživu!... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Wales

March to the Sea , 2001

Luigi1
04.09.2020 5 z 5

Princ Roger by potřeboval nasekat na sedinku,je vidět,že neměl žádné starosti,vše za něho obstarali jiné osoby.Až teprve ztroskotání lodi s jeho praporem na nehostinou planetu Marduk ho donutilo přehodnotit způsob života a jednání.

protokol
15.08.2020 5 z 5

najviac ma baví ako sa vedia prisposobovať počas pochodu k cielu . len občasné obkecávanie je tam naviac . ale inak skvelá séria .

Hadati
02.07.2018 4 z 5

Princ Roger a jeho vojáci překlenou pohoří, jehož průnik je pro domorodce vzhledem k chladnému podnebí neproniknutelný. Tím se dostanou do civilizace, která je odstřižena od kultury za horami. I zde jsou barbaři podobní Kranoltům, kteří ohrožují civilizovanější městské státy. Hlavním rozdílem je tu vyspělejší technika měst, která vlastní primitivní děla a hákovnice, a pak také to, že tu existují větší a organizovanější města. Roger se však dostane do zrovna probíhající války o přežití mezi městy a barbary. Přestože se princovi vojáci nechtějí zaplétat do dalších vleklých bojů, které nejsou jejich starostí, okolnosti tomu chtějí jinak. Roger se potřebuje dostat na druhou stranu oceánu. A to nezvládne, pokud nezachrání místní vyspělou civilizaci.

Z pohledu od prvního dílu se vlastně toho moc nezměnilo. Stále to je čtivé, ale je to dost nastavovaná kaše. Navíc, konečná válka s Bomany byla pro mě dost chaotická, kdy jsem se často ztrácel, co se vlastně děje. Možná bych měl větší přehled, kdybych si začal kreslit nějaký vlatní plánek. Tento druhý díl neobsahuje žádné mapy, podle kterých by čtenář získal lepší přehled o pozicích vojenských jednotek.

witko
03.12.2016 4 z 5

Jatka domorodých kmenů pokračují. Připádá mi to jako bych hrál nějakou RPG hru. Udělej to a to a dostaneš za to co potřebuješ a můžeš pokračovat dál. Vedlejší mise se ale musí splnit aby se mohla dokončit ta hlavní a to dostat Rogera domů. Těším se na další díl.

lampernaqui
14.11.2016 4 z 5

Kniha se nesla v podobném duchu jako předchozí první díl. Spousta akce, bojů, plánování a humoru. Cíl této výpravy? Dostat se k moři a sehnat se loď, po které bude možné přeplout na druhý kontinent. Jenže to jde těžko a zdlouhavě, když po vás každý druhý chce zničit nepřátele.

vic11
24.08.2011 5 z 5

Zdařila kniha z dílny dvou znalců svého oboru.

Autoři knihy

David Weber
americká, 1952
John Ringo
americká, 1963

Kniha Pochod k moři je v