Vianescee Vianescee komentáře u knih

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Bavilo mě střídání mezi Tartarem a Zemí stejně jako celé kniha. Moc povedená série, která se s přehledem zařadila mezi mé oblíbené. Takže dávám plný počet hvězd a doporučuju. Už se nemůžu dočkat posledního dílu!

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Pořád fantastické pokračování, jsem ráda, že se konečně všichni setkali. Děj byl zajímavý a zábavný. Miluju tuhle sérii a nemám, co více k tomu říct.

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

První díl se mi líbil, ale to nemění nic na tom, že tady je narozdíl od něj Percy. To ho automaticky pro mě dělá ještě lepší. Zajímavý nový (římský) tábor, přesto jsem větší fanda Řeků.:D Zábavná, akční a čtivá kniha, které nemám co vytknout. Tak se jen hrnu na další díly.

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Povedené pokračování série Percy Jackson, kterou jsem si zamilovala. Samozřejmě právě proto mi tu Percy chyběl, ale jinak bomba.:-) Jsem blázen do řecké mytologie, takže tyto série jsou přesně pro mě. Je to psané dobrým stylem, který mi maximálně vyhovuje. Můžu jen doporučit obě série.

Pád Pád Lauren Kate

Rozhodně pěkná kniha, zaujala mě a dobře se četla. Postavy jsem si oblíbila a proti této knize nic nemám. Překvapivě se mi líbil zároveň Cam i Daniel, i když většinou mívám favorita. Popis knihy mě navnadil a příběh nezklamal. Sice už jsem četla i pár lepších, ale musím říct, že je velmi povedená.

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Celou sérii jsem hodnotila čtyřmi hvězdičkami až na tento díl. Ne, že by byla celá kniha horší, ale zakončení mi přijde poněkud nesmyslné. Navíc se mi chvílemi zamlouval více Cam než Daniel. Vyobrazení nebe, kterého jsem se dočkala a no nevím. Upřímně netuším, jestli po této sérii ještě sáhnu... možná časem.

10.07.2015 3 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Skvělé pokračování prvního dílu. Úroveň knihy mi přijde srovnatelná s předchozí knihou, která byla jednoduše fantastická. Akivu jsem si už na začátku oblíbila a nic se nezměnilo, možná jen, že ho mám radši ještě trochu víc. Karou jsem si oblíbila taky, což u hlavních hrdinek není vždy běžné. Kniha byla napínavá a čtivá, nebyly tu žádné nudné prodlevy ničeho. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Doporučuju stejně jako 1. díl.

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Úžasná originální kniha. Nic okoukaného. Poutavé čtení, které mě okamžitě zaujalo a hned jsem se nemohla dočkat dalšího dílu. Tady nemohu nic vytknout skvělý příběh, výborná zápletka a zajímavé postavy. Takovou knihu můžu jedině doporučit.

Temný anděl Temný anděl Meredith Ann Pierce

Celkem dobrá kniha, takový průměr. Nic co by mě moc zaujalo. Přesto zajímavý nápad, rozhodně zase něco jiného.

10.07.2015 3 z 5

Čáry a tajemství Čáry a tajemství Ellie Boswell (p)

Podle mě velmi dobré jako předchozí díl. Hezká oddechovka, takže si přečtu i pokračování.

10.07.2015 4 z 5

Magie v utajení Magie v utajení Ellie Boswell (p)

Rozhodně lepší než první díl. Po něm jsem už nic moc nečekala, ale tato knížka příjemně překvapila. Takové příjemné počtení. Rozhodně půjdu do dalších dílů.

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Po prvním díle trochu horší, ale i tak skvělé. Chyběli mi tu trochu hrdinové 1. dílu. Fallona jsem ze začátku moc nemusela, ale nakonec jsem si ho oblíbila. Hlavní hrdinku jsem občas nechápala a někdy mi i lezla na nervy a Violet na konci, to byla hrozná změna, které jsem absolutně nerozumněla. Doufám, že co nejdříve vyjde další díl. Těším se na pokračování a doporučuji.

08.07.2015 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Úžasná kniha, která mě jakožto milovnici upírů uchvátila. Hned jsem si zamilovala Kaspara a Violet jsem měla ráda hlavně díky humoru. Byl to zase jiný pohled na upíry, který se mi vážně zamlouvá (i když už jsem pěkně vybíravá:D). Děj i zápletky se mi velmi líbily. Celý nápad této knížky i celé série mě nadchl. Knize nemohu nic vytknout. Jednoduše skvělé a už se hrnu na další díl.:-)

08.07.2015 5 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Skvělá knížka se zajímavým námětem. Do knihy jsem se začetla a vážně mě bavila. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

08.07.2015 5 z 5

Seznámení Seznámení Marcela Remeňová

Na knihu jsem byla zvědavá, vzhledem k věku autorky a tomu, že českou fantasy literaturu příliš nečtu. První polovina se mi líbila, avšak ke konci jsem začala být chvílemi zmatená. Celkově děj skvělý nápad jen mi některé věci zkrátka nesedly. Dobrá kniha a možná sáhnu i po dalším dílu.

08.07.2015 3 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Knihu bych hodnotila jako celkem průměrnou. Čekala jsem něco víc. Námět rozhodně dobrý, ale zpracování mě tolik nezaujalo. Postavy mi připadaly divné až nudné. I přesto jsem zvědavá, jakl se to vivine, takže zkusím další díl.

08.07.2015 3 z 5

Antibohyně Antibohyně Kendare Blake

Narozdíl od Anny krví oděné, která mě bavila, jsem byla touto knihou zklamaná. Možná mi prostě nesedlo vyobrazení a chování řeckých bohů, které jsem takhle nečekala. Kniha se mi nečetla špatně, takže stejně zkusím i případné další knihy autorky.

30.06.2015 3 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Skvělé jako první kniha. Děj sa zajímavě vyvíjí a já jsem zvědavá na pokračování. Těším se na další díl.

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Úžasná zajímavá kniha. Děj mě zaujal a knihu jsem přímo hltala. Bylo to zas něco jiného, takže doporučuju.

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Podle mě naprosto skvělá kniha. Když jsem ji viděla poprvé nijak mě nezaujala. Potom v knihovně jsem si řekla: Tak proč ne. Už jsem četla knihy se zaměřením na řeckou, římskou i egyptskou mytologii, takže příjemná změna. Kniha mě uchvátila a já se nemohla dočkat dalšího dílu. Rena jsem si neskutečně oblíbila. Jen Kelsey byla zvlášť na konci na zabití. :D I přes to vřele doporučuju.