Čáry a tajemství

Čáry a tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226022/mid_cary-a-tajemstvi-4ML-226022.jpg 4 36 7

Čarodějka z Turlinghamu série

Čarodějka Sophie a lovkyně čarodějek Katy jsou nejlepší kamarádky, přestože by se měly nesnášet. A společně nyní čelí novému problému – jak mají skrýt své schopnosti před ostatními na školním výletě, když se vše tak zamotává? To je přímo nadlidský úkol! Jejich tajemství ohrožují vztahy s kamarádkami, rodinou, a dokonce i jejich první kluci. S láskou jim ale žádná kouzla nepomůžou… Sophiin táta se vrátil, její babičku někdo proklel a nebezpečí nakonec číhá tam, kde by ho dívky nejméně čekaly. Prozradí se na školním výletě všechno, co skrývají?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Secrets and Sorcery , 2012

any333
27.10.2017 5 z 5

Tuhle sérii beru rozhodně jako oddechovku, protože jsem z věku k ní určenému vyrostla, ale i tak se mi líbí autorčino vypodobnění čarodějek a jejich lovců.
Konec byl z celého dílu asi nejnapínavější, ale zase se potvrdilo to, co jsem si tak ve skrytu myslela o Ashtonovi. Jsem zvědavá, jak se bude mstít Angeličin manžel v příštím díle.

Paja58
23.01.2017 4 z 5

Zatím nejlepší díl z celé série, ale doufám, že se Sophie dá dohromady s Ashtonem.

Lumine
11.10.2015 4 z 5

Te začátek a prostředek jsou takové... nach... nudné, ale dokonale to vynahradí konec! Ten je skvělý!

Vianescee
10.07.2015 4 z 5

Podle mě velmi dobré jako předchozí díl. Hezká oddechovka, takže si přečtu i pokračování.

warca
07.03.2015 4 z 5

I přes to, že mi to na můj věk přišlo trochu dětinské (a to jsem asi stejně stará jako hl. hrdinka), se mi kniha velmi líbila a za jedno jediné odpoledene jsem ji přečetla. Je trochu divné, jak se tam všechny kamarádky spárují, ale mladší čtenářky to jistě ocení. Za poutavý a vtipný příběh dávám 4 hvězdy

Katee
06.02.2015 3 z 5

Taky jsem uvažovala nad 2 nebo 3 hvězdičkami. První dva díly jsem nečetla a ani je vyhledávat nebudu, leda bych na ně v knihovně narazila. Kniha je napsaná spíš pro mladší čtenářky, takže by se mi asi líbila víc, kdybych ji četla o pár let dřív. Celé mi to připadá hodně naivní a předvídatelné. Prostě taková oddechovka :)

Marthas
04.02.2015 3 z 5

Opět jsem přemýšlela, zda dát dvě nebo tři hvězdy, ale je pravda, že až na ten sladkobolný konec, žádnou závadu nevídím, takže.... a vše do sebe zatím vždy zapadlo...
Mimoto chystám opět recenzi...

magie

Ellie Boswell (p)
libyjská, 1978
2013  78%Čarodějka z Turlinghamu
2014  80%Magie v utajení
2015  80%Kouzelná truhlice
2014  81%Čáry a tajemství

Kniha Čáry a tajemství je v