Veve636 Veve636 komentáře u knih

Labyrint zla Labyrint zla James Luceno

Výborné, Lucenův smysl pro detail možná hodně lidí neocení a naopak je to třeba odradí od čtení jeho knihy, ale tahle kniha je krásný přiklad toho proč ho mám rád - spousta loru a informací, řečených nenásilně jako součást příběhu.

26.04.2017 5 z 5

Mezigalaktická výprava Mezigalaktická výprava Timothy Zahn

Kde se objeví Thrawn, tam nelze hodnotit jinak ! výborná kniha od začátku do konce

11.04.2017 5 z 5

Dědic Impéria Dědic Impéria Timothy Zahn

Konečně jsem se dostal ke knize, která to vše začala... a nezklamala, uz se nemohu dočkat na dalši dva dily i když jsem si je trochu vyspojleroval. Když si představím že tahle kniha nemela nic z čeho by vycházela, krom originálni filmove trilogie, musite uznat ze Timothy Zahn odvedl skutečně dobrou práci. Jak se říká, kdo nezná Thrawna, neni fanoušek Star Wars. Já tuhle knihu planoval až později, ale když teď Thrawna vrátili do canonu v serialu Rebels, musel jsem zmenit plány. Suma sumárum, kniha výborná, ALE v tom překladu v nejnovějším vydání... to bylo něco co jsem ještě neviděl... v cele knize nenajdete slovo BYCHOM, ale jen barbarske BYSME... no fuj

28.09.2016 5 z 5

Námluvy princezny Leiy Námluvy princezny Leiy Dave Wolverton

Noo. Tak nevim jak tohle ohodnotit. Začatek zajimavy, prostredni cast tezka nuda, skoro jsem knihu chtel prestat číst' konec to zachranil. Rozhodne ale zatim nejnudnejsi star wars kniha co jsem cetl. Plno nelogicnosti, např. Hapane jsou tak bohati a pro republiku duleziti ze jsme o nich nikdy pred tim neslyseli :D Čarodějky a ochočení Rancoři ... to jako fakt ? Kniha za hvězdu, fakt že je to Star Wars za další a za Treepiovu píseň ,,Han Solo, to je.muž, Solo !!'' třetí hvězda. Víc fakt ne. A teď hura na Thrawna

06.09.2016 3 z 5

Železná pěst Železná pěst Aaron Allston

Velice dobré pokračování, řekl bych že zatím nejlepší kniha z Xwingů :) napětí, akce, zvraty, emoce - prostě vše co tam má být :)

SPOILER: to že to nepřežijou všichni protagonisti se dalo čekat, ale tak krásný příběh o přátelství jako ten u smrti jedne z postav jsem ještě ve Star Wars knihách nezažil :) pul hvězdičky navíc :D

24.07.2016 4 z 5

Eskadra Wraith Eskadra Wraith Michael A. Stackpole

Solidní pokračování serie, tentokráte s úplně jinými protagonisty. Stackpolovy knihy byly fajn, ale nebožtík Aaron Alston udělal serii ještě zajímavější. Kniha se mi četla o poznání lépe jak předchozí díly, i vztahy mezi Wraithy mi příšly skutečnější než mezi Roguy (nebo jak to česky spatlat). Přesto to pořád není na 5hvězd jako od Lucena či Travissové. Vzhůru na Železnou pěst

10.07.2016 4 z 5

Star Wars - Darth Plagueis Star Wars - Darth Plagueis James Luceno

Božínku kdybych mohl dát 6* dám jich 6. Moje první kniha od Lucena a už se nemůžu dočkat až si přečtu další. Pro někoho je jeho smysl pro detail a popisování okolních události možná otravné, ale v tak obrovském vesmíru jako je ten ze Star Wars "Legend" to vůbec není na škodu. Jen škoda jedné události kterou jsem v knize očekával a ona se ve skutečnosti neodehrála, resp. nic z knihy na ní nenaznačovalo. Doufejme že Disney bude postupem času vracet staré knihy do své kontinuity, tahle si to 100%ně zaslouží..PS: škoda četných stylistických chyb v překladu :(

11.06.2016 5 z 5

Star Wars: Pravé barvy Star Wars: Pravé barvy Karen Traviss

Výborné ! Travissová to prostě umí tak aby to byl Star Wars a to tam ani nemusí být desítky Jediu, stačí dva ne nijak výjimeční Jediové a do detailu propracovaná mentalita Mandalorianů, kterou George Lucas způsobem sobě vlastním absolutně odmítnul událostmi v seriálu The Clone Wars ještě než všechny Star Wars knihy navždy poslalo k čertu Disney... Cely tenhle "Klan Skirata" mi přirostl k srdci a nemužu se dočkat posledních dvou knih i když už jsem si je trošku ospoileroval nechtěně :(

29.05.2016 5 z 5

Star Wars: Přímý kontakt Star Wars: Přímý kontakt Karen Traviss

tak konečně jsem se dostal k prequelu mé první SW knihy a jsem trošičku zklamaný. To ale neznamená, že je to špatná kniha, to vůbec né, Druhý díl - Trojitá nula je ovšem ve všem o kousek lepší, zde je méně postav a přímočařejší příběh. Nakonec ale vůbec nevadilo že jsem začal druhým dílem, nic tak zásadního krom setkání Etain s Omegou vzhledem k druhému dílu tu nebylo

21.04.2016 4 z 5

Bactová válka Bactová válka Michael A. Stackpole

Výborné pokračování, plno zajímavých událostí spjatých s hlavními postavami. uvidíme jak se bude příběh vyvíjet rukou jiného autora, i když je jasné že trošku jiným směrem.

31.03.2016 4 z 5

Krytoská past Krytoská past Michael A. Stackpole

Zatím nejlepší díl ze série Xwing. Děj měl spád, velice dobře se mi to četlo narozdíl od předchozího dílu.

28.02.2016 4 z 5

Wedgův gambit Wedgův gambit Michael A. Stackpole

těžké, popisy prostředí pro mě těžké k pochopení, kostra příběhu super, ale v celkovém kontextu jsem si vlastně ani nedokázal představit jak vlastně ta bitva o Coruscant probíhala... škoda, snad budou další díly lepší

08.02.2016 3 z 5

Eskadra Rogue Eskadra Rogue Michael A. Stackpole

Pomalý rozjezd, trošku jsem se ztrácel, ale pak už to bylo dobré. následujících 8 knih ze serie se již bude číst dobře.

25.12.2015 4 z 5