Veru_92 Veru_92 komentáře u knih

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

V nejake recenzi jsem cetla, ze po 300. strance me to zacne hrozne bavit. Byla to lez:D Irving mi sebral mesic zivota, kdy jsem mohla cist neco lepsiho. Svet podle Garpa super, tohle ne. Mozna jsem zhyckana detektivkama, kde ma dej poradny spad... Tooooohleeeee seeeee hrooooozneeee taaaaahlo. Pribeh by nebyl spatny, kdyby kniha byla o 300 stran kratsi. Jedine pozitivum na tom je, ze jsem ji koupila ve sleve:D

24.11.2015 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kdyz nepocitam povinnou cetbu na stredni, tak je tohle moje prvni dobrovolne zvolena kniha napsana ceskym autorem. Oznaceni zanru "psychologicke drama" je vice nez trefne. Toto dilo absolutne zmenilo muj pohled na ceskou tvorbu a opet se potvrzuje fakt, ze pausalizovat neni fer.. Ucime se neustale:) Za me vsechny palce nahoru:)

Cesta k lásce Cesta k lásce Anthony De Mello

Maličká, ale plná moudrosti.

28.05.2024 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

O zivote, jaky je - skutecny, bez prikras, vypraven s ironii, nadhledem, ale i bolestne a laskyplne. Takovy mily emotivni koktejl:) Genialni propojeni vsech 12ti zen a jejich osudu, uzasny humor a nekonvencni styl psani (nekonecne dlouha souveti, ach:)) Nic sloziteho, ale presto nenasilne donuti k zamysleni. Babovky jsou prostě super.

02.08.2016 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Kdo se zajima o obdobi viktorianske Anglie a o spinave kurvy, necht nevaha a cte, zde je to dva v jednom :D Vykresleni tohoto obdobi je dokonale, kniha je velmi ctiva, nektere pasaze prijemne zpestruji zajimave vulgarismy, ale najdou se zde i nudna mista sahodlouze popisujici nabozenstvi, vztah jednotlivych postav k nemu, odrikavani Zdravasu a zpytovani svedomi "hrisniku", kteri si drze dovolili pomyslet na sex a uz se povazuji za netvory, coz me moc nebere :D
Za me 3 hvezdicky z 5ti, z devitiset stran bych se nebala tak 300 ubrat :D

08.06.2016 3 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Muj prvni knizni vanocni darecek precten. No.. Nesbø to neni :D Ale stotoznuji se s ostatnimi, ze je to mila detektivka ve stylu H. Poirota v roztomile vesnicce o peti az sedmi lidech. Akorat to na moc dilu asi nebude, kdyz pokazde zabijou jednoho. Takze prijemne cteni, ke konci dost napinave, v opravdu krasnem prostredi.. Ale co si budem povidat.. Trosicku mi tam chybela brutalita, chladnokrevnost a spousta krve a nechutnych scen :D

11.01.2016 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Keplerovci prostě ví, jak napsat detektivku, která vás naprosto pohltí. Stejně skvělá kniha jako Hypnotizér a Paganiniho smlouva, ale navíc obohacená otevřeným koncem ohledně Joony Linny:)

24.11.2015 5 z 5

Vyborna knizecka s neveselym pribehem. Ale jakej fetak ma veselej osud, ze jo. Opet dokonala prevence proti drogam. Koho zaujala kniha My deti ze stanice Zoo nebo Memento, necht sahne i po teto knize:-)

24.11.2015

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Sexuální smršť od začátku až do konce. Vášeň, chtíč, inteligence, romantika, ironie, provokace... kam se hrabe porno nebo Christan Grey :D

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Dokonalé dílo z prostředí Afghánistánu s nádherným, nesmírně dojemným příběhem. Tato kniha se zaslouženě zařadila mezi mé TOP nezapomenutelné. Mezi ty, které vás chytí za srdce a nepustí.
"Pro tebe třeba tisíckrát."

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Neskutečně napínavý brutální příběh, který vás úplně pohltí a nejde přestat číst. Určitě doporučuji.

24.08.2012 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Málokdy se mi stává, že se u knih směju, natož u detektivek. Co strana, to perla. Arabský policejní asistent Asad nemá chybu. Výborný.. jak dějově, tak stylisticky:)

24.11.2015

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Dojemny pribeh, ktery vas nenasilne donuti zamyslet se nad tim, ze vse je pomijive a ze "co pretrva, to laska je."

24.11.2015 3 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Ma druha od Hosseiniho v relativne kratkem casovem rozmezi, coz muze znamenat jedine - ze pise opravdu skvele, alespon pro me:) Opet zde popisuje Afghanistan..kniha je o valce, utrpeni, bolesti, ale take o lasce (ve vsech jejich podobach) a hlavne o neutuchajici nadeji a sile lidskeho ducha. Hosseini zahrnul do deje i politickou situaci, kterou podal zajimavou a naprosto nenucenou formou, za coz jsem mu velmi vdecna, protoze typicky nudne politicke zvasty me nebavi. Secteno podtrzeno: tento pribeh, stejne jako Lovec draku, dokaze vzbudit neuveritelne emoce - od usmevu pres zurivost az po pocit naproste bezmoci. 5hvezd, vsechny palce nahoru, 100bodu.