verculka verculka komentáře u knih

Tyhle výpravné ságy mám ráda. Kniha se četla lehce i díky krátkým kapitolám.

18.02.2023 5 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Uff. To bylo něco. Přečetla jsem ji za pár hodin. Nešlo se odtrhnout. Musím si dostudovat jak jsou holky na tom teď. Zda Michelle pomohlo to sdílení se z toho dostat. Moc jim držím palce ať jsou v pořádku.
Knihu doporučuji všem přečíst!

08.08.2022 5 z 5

Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Thilo Wydra

Tak mně přišla knížka hůř čitelná. Je to možná překladem, nevím, stavba vět mi dala občas zabrat. Také autor v jednom odseku skákal z temy na temu. Některé části zbytečné rozepsal do sebemenších detailů na dvaceti stranách a některé zásadní změny odbil půl stranou. Asi bych dala tři hvězdičky, ale zase je vidno, že měl autor pořádně načteno o obou.
A přesně jak píše: Romy krásná avšak labilní ale jinak vynikající herečka, on egoistický fracek, který si drží památku na Romy roky. Zda je to skutečný cit nebo jen póza pro okolí je otázkou.

06.08.2022 4 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Knížka je čtivá. Osud paní Marcely je teda dost smutný, ale jak sama přiznává, z veliké části si za to může sama. Její naivita je občas az překvapující.

27.01.2022 3 z 5

Sága rodu Reissových Sága rodu Reissových Hana Whitton (p)

životní osudy tří sester byli velice zajímavé a rozhodně by si zasloužili větší pozorost. Styl psaní mě ale moc nebral, asi nejvíc mě oslovil epilog. Sagou bych to rozhodně nenazvala, ale i tak moc děkuji za přiblížení života a doby, která měla veliký vliv jak na českou tak slovenskou historii

11.08.2020 3 z 5

Storočie chirurgov Storočie chirurgov Jürgen Thorwald

Přímo luxusní čtení!! Přečetla jsme ji za jeden den a všem moc doporučuji.

14.07.2020 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

K druhému dílu jsme se dostala docela později po prvním díle a měla jsem hodně problém se orientovat v množství postav. Jak se mi Lila v prvním díle líbila svou jedinečností tak mě v druhém díle neskutečně iritovala, ale v závěru si mě opět získala tím, že si stojí za svým. Elena mi je pořád nesympatická tou svou domýšlivostí, soutěživostí a nudností.

14.04.2020 4 z 5

Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Michelle Marly

Nevím, zda to byl záměr autorky paní Callas vykreslit jako nesympstickou ufňukanou divu, ale povedlo se to. Celkově to kazilo dojem z knihy, protože když vám vadí hlavní postava, tak neumím dát lepší hodnocení. Také mi vadilo to skákání mezi obdobími, což mi u jiných knih nepřekáží vůbec. Konec knihy jsem skoro prolitla. Za mě zklamání.

22.05.2024 3 z 5

Nezlomná Nezlomná Jelena Dokić

To se četlo tak těžce. Až jsem z toho sama chytala depresi.
A že nikdo, ale vůbec nikdo nezasáhl když to viděl, modřiny, křik, ty scény... Nechápu.

17.02.2024 5 z 5

Ve válce: Příběhy obyčejných lidí z Iráku a Sýrie Ve válce: Příběhy obyčejných lidí z Iráku a Sýrie Lenka Klicperová

Povinné čtení pro všechny. Já prostě těm válkám nerozumím, proč jsou?? Nechápu proč se musí zabíjet. Trpí většinou ti nevinní co chtějí jen klidně žít.

Jsem moc vděčná za tyto objektivní reportáže. A je mi moc líto lidí co před válkou utíkají a hledají azyl a je na ně stejně nahlíženo jako na teroristy.

23.08.2023 5 z 5

Nebe patří nám Nebe patří nám Brendan Ian Koerner

Naprosto boží kniha. Nejde se od ní odpoutat. V dnešní době se ani nechce věřit, že letištní kontroly neexistovali a mohli jste do letadla rovnou z ulice.

06.03.2023 5 z 5

Příští Příští Michael Crichton

Docela zajímavá knížka. Hlavně pro mě jako vědce, který dělá s geny. Avšak až s takovýmto využitím jaké bylo popsáno v knize rozhodně nesouhlasím. Knížka je čtivá ale občas mi dělal problém se orientovat v množství postav.

14.10.2021 4 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Knížka se mi moc líbila. Bylo to takové oddechové čtení. Docela bych ji doporučila k povinné četbě. Rozhodně by asi víc zaujala jak Ilias a Odysea (pokud jsou staíle v povinné četbě).

21.02.2021 5 z 5

Dáma z dobré rodiny Dáma z dobré rodiny Therese Anne Fowler

Velice zajimavý životopis ješte zajimávější ženy. Občas je ale text melodramatický a inklinuje spíš k červené knihovně. Ale i tak, paní Alva vedla velice zajímavý život.

06.08.2020 4 z 5

Narušení Narušení Susanna Kaysen

Na knížku jsme se strašne tešila a čekala kdy ji přeloží do čestiny, protože se mi četla v angličtine velice težce. Bohužel ale i v češtine. Byla jsem asi premotivována filmem s Angelinou Jolie, kde jsme k hlavní hrdince vzhlížela. Knižka je asi vhodnější pro odborníky v psychologii než pro laického čtenáře.

20.05.2020 2 z 5

Barák Barák Alžběta Bublanová

Kniha se mi moc líbila. Byla čtivá a lehce uvěritelná. Příijmená oddechovka.

21.11.2019 5 z 5