vera5841 vera5841 komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Všichni se shodneme, že tato kniha je v mnohém přelomová. Poměrně drsným způsobem přecházíme ze světa pohádek, kde se nemůže nic zlého stát do drsné hry doslova o život. Přesto.. já mám ráda pořádek a zavedený řád a ten v tomto díle díky Turnaji nebyl (byť famfrpálu jsme si užili do sytosti na začátku a klasické Vánoce v Bradavicích nahradil opravdu kouzelný ples)
A jedna věc - v dětství jsem si tolik neuvědomovala, jaké má Harry štěstí na lidi okolo sebe a přestože je nucen žít s lidmi co ho nenávidí, tak ve skutečnosti je velmi milován - úplně mě dojalo, jak Harry nečeká žádnou rodinnou návštěvu a pak... :)

04.05.2023 5 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Závěrečný díl byl opět super akční. Jsem ráda, že jsem nakonec nezanevřela a propracovala se až k němu. Ačkoli místy se autor trochu točí v kruzích a opakuje - jen nevím zda je to tím, že ztrácí nápady nebo se jen vrací k tomu, co v předchozích knihách fungovalo.
Co mě trochu mrzí je, že se zde zcela vytratilo kouzlo fotek - to co mě v první knize fascinovalo, mě v této spíše rušilo.
Závěr tedy potěšil, avšak snad nyní už budou děti žít své klidné životy :)

23.04.2023 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Na knize se mi velmi líbil námět - že jméno je jen jméno a dva jedinci se stejným jménem mohou mít jen málo společného. Bohužel tito dva Willové si jsou docela podobní. Celkově na mě kniha působila spíše smutným dojmem, žádná z postav nebyla opravdu šťastná a spokojená a jen málokdo se se svým osudem dokázal opravdu poprat.
Styl D. Levithana mi vůbec nesedl (vážně mám ráda velká písmena a uvozovky) a možná i proto jsem si více oblíbila Greenova Willa.
Možná, že kdybych knihu četla před několika lety, oslovila by mne více.

23.04.2023 3 z 5

Čekání na Toma Hankse Čekání na Toma Hankse Kerry Winfrey

Nečekala jsem nic hlubokého, ale tohle je opravdu jeden velký kýč. Annie je nezdravě posedlá romantickými komediemi a vlastně neumí mluvit o ničem jiném (myslím, že na Lásku přes internet se teď nějakou dobu nepodívám) a o tom kolikrát je jen v prvních kapitolách zmíněn Tom Hanks ani nemluvím. Celý děj se odehrává jako klasická romantická komedie, což by bylo ještě docela fajn, kdyby na to sami postavy neupozorňovali, včetně předvídání pokračování. Přitom Drew je fajn chlap, takový typický slaďoušek a já mu přeju někoho normálnějšího :)

29.03.2023 2 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

V knize je řešeno velké téma, které si většina žen nechce ani představit. Bohužel pro některé ženy je to realita. Byť se může zdát, že Kris si jen hloupě šlape po štěstí, tak já plně chápu její snahu nechat Joshe, aby si prožil život s rodinou, kterou mu nemůže dát. Ovšem v Americe funguje asistovaná reprodukce trošku jinak a tak je spousta Joshových řešení (v našich podmínkách) nereálných.
Co mě ale opravdu emočně rozsekalo byla s podivem spíše vedlejší linka. To bylo silné téma a ano i já si díky tomu uvědomila, že život píše mnohem horší scénáře, než je neplodnost.
Co mi trošku zkazilo celkový dojem byl ten zázračný happy end.

29.03.2023 4 z 5

Můj nejoblíbenější knižní díl. Proč? Už to přestává být úplná pohádka pro děti a přesto tento díl není ještě temný. Prostě si neskutečně užíváme toho kouzelného světa - už jen léto v Příčné ulici (hned bych si také rezervovala pokoj u Děravého kotle!). A nejvíc se mi líbí to vytahování staré špíny na Poberty :D Kapitoly z Chroptící chýše patří k mým vůbec nejoblíbenějším a neustále si kladu otázku, proč zrovna tohle ve filmu tak osekali?

21.03.2023 5 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

Ze začátku mne kniha hodně bavila, ale ke konci byla již dost natahovaná. Docela mě mrzí, že autorka začala zajímavý příběh, ale poté většinu prostotu věnovala jen romantické lince. Trošku mi přišlo, že ukončila onu romantickou linku a pak jakoby si vzpomněla, že jí zůstala ještě nedořešená rodinná témata, tak to narychlo ještě dopsala. Já bych asi ocenila, kdyby autorka trochu ubrala erotiky a místo toho se těm osobním tématům věnovala více do hloubky.

21.03.2023 3 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Tento díl mě v sérii bavil nejméně. Aliza si mě vůbec nezískala a párkrát jsem se přistihla, že jsem Lucienovi přála někoho jiného. Bohužel jsem se do ní vůbec nedokázala vcítit a celkově mi přišlo, že téma "jsem úspěšná, ale mám trauma z toho, že jsem cizinka" přišlo docela na sílu. Mám pocit, že autorka si mnohem lépe poradila se složitějšími tématy.
Co se mi na knize líbilo byl úplný závěr, kdy autorka vlastně shrnula budoucnost všech postav a celkem důstojně zakončila sérii.

21.03.2023 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět skvělý návrat do magického světa. Vždy si při čtení uvědomím, jak moc mi ve filmu chybí oslava úmrtí a Valentýnská básnička! A také jak je Lockhart velký zmetek :) Pravdou je, že jako dospělý čtenář si uvědomuji, že tato kniha je ještě pohádka. O to úžasnější mi přijde, jak děj roste společně se čtenářem.

07.03.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Začátek příběhu byl neuvěřitelně utahaný, vše šlo příliš do detailu a spousta scén se neustále připomínala. Ze začátku mě také trochu rozčilovala Animant, jak byla proti společnosti a především proti mužům, ale chápu, že to mělo svůj důvod. Posledních sto stran bylo úžasných, moc se mi líbila ta pomalá a nenápadná romantika. Bohužel v tom nejlepším to skončilo, velmi rychle a náhle. Škoda potencionálu.

27.02.2023 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Začátek knihy mi přišel jako klasické sladké YA a moc mě nebavil. Nakonec se vše zamotalo a druhá polovina knihy byla velká emoční jízda přesně tak, jak to umí Colleen a nemohla jsem přestat číst. Líbily se mi texty písniček, jen bohužel soundtrack jsem už nikde nedohledala. A také možná jednou by Colleen mohla zvolit reálnější konec.

27.02.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nádherný filozofický fantasy román.
Pětatřicetiletá Nora má pocit, že její život je jedna velká katastrofa a začne se užírat otázkami "co by kdyby?" (Kdo z nás to nezná?) Když se rozhodne svůj život ukončit, dostane se do Půlnoční knihovny - místa mezi životem a smrtí, kde si může zkusit jaký by byl její život "kdyby..."
Podaří se jí najít život ve kterém by byla opravdu šťastná? A je vše opravdu takové jak se na první pohled zdá?
Myslím, že se teď sama pokusím trošku ulehčit mé knize Výčitek :)

08.02.2023 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Popravdě z tohoto dílu jsem trochu zklamaná. Po naprosto skvělé Knihovně duší jsem zde měla většinu času pocit, že se nic neděje a když už to začalo být napínavé, tak přišel konec. Ach jo, doufám že Zkáza ďáblova akru bude mít víc šťávy.
Bohužel musím říct, že teď už mne ani ty fotografie pořádně nebavily. Je znát, že autor se trochu vyčerpal a tak se snaží podivný příběh násilím napasovat na docela obyčejné fotky.

08.02.2023 3 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Krásný příběh z pera české autorky nejen o rodinných tajemstvích. Ale i o tom, jak se v nelehké době může z rodinného štěstí rychle stát tragédie. O tom, že ne vždy jsou věci takové jaké se zdají být.
Prostě tento román má vše, co jsem si mohla přát - tajemství, lži, lásku, hledání sebe sama, zvraty...
Avšak přestože je to příběh z počátku druhé světové války, je to spíše lehčí čtení pro ženy.
a ten konec? Už abych měla druhý díl!

08.02.2023 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry je prostě láska na celý život. Přestože jsem knihu četla už několikrát a také přestože hlavně tento díl je určen spíše malým čtenářům, tak mě vždy okouzlí. Vždy mě zavede do báječného kouzelného světa. S přibývajícím věkem si více všímám, že tahle kniha je docela jednoduše napsaná pohádka, avšak možná i proto se ke knize vracím nejčastěji, když se z nějakého důvodu necítím dobře.

"Harry, ty jseš totiž - čaroděj"

08.02.2023 5 z 5

Co když uvěříme Co když uvěříme Sarah Sprinz

Hope se splní sen, o kterém ani nedoufala. Jenomže nejdříve to není vůbec takové, jak si představovala a nakonec? Nakonec je to až děsivě přesné, tomu co si představovala. Jenže si musí vybrat - bude žít své sny nebo svou pohádku?
Příběh je to hezký, nic nechybí - romantika, zrada, tajemství.. ale opravdu velmi zdlouhavý. Autorka mohla klidně trochu ubrat a bylo by to top.

23.01.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Další z milých "Caplinovek" . Tento díl hodnotím jako jeden z těch lepších. Protože prostě Skotsko, Hrad, Vánoce, jídlo.. to už je samo o sobě skvělá kombinace. V tomto díle se navíc musí Izzy připravit na první platící podnájemníky a to hned o Vánocích a zároveň mírnit svou trošku šílenou mámu. Jediné co bych trochu vytkla, je zápletka s mladými podnájemníky - to mi přišlo už příliš pohádkové.

PS: Izzy, tvůj Ross na Jamieho stejně nemá :-P

23.01.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Noah mě místy přiváděla k šílenství, protože co si budeme nalhávat - za spostou jejích problémů stojí její špatné rozhodování. U Nicka se mi zase nelíbilo, že tak velmi rychle a velmi náhle přešel na "dobrou" stranu. Co se mi ale moc líbilo, bylo jejich vzájemné přitahování a také ono tajemství okolo Noah (naopak Nickovo tajemství se na můj vkus odhalilo celkem brzy)
Každopádně ve svém žánru je to povedená kniha a stojí za přečtení.

23.01.2023 4 z 5

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

Kniha o tom, jak samotářský psychoterapeut před důchodem sám potřeboval najít svou cestu životem. Milá jednohubka, která vede i k zamyšlení. Autorka nechává mnohé věci vyznít do ztracena a na čtenáři je, aby si věc domyslel a dal prostor vlastním pocitům. U tohoto lékaře bych sice na terapii být nechtěla, ale s touto knížkou jsem strávila svůj čas ráda.

02.01.2023 4 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Jsem v žánru True crime poměrně nováček a i proto mi tato kniha přinesla spoustu nových informací.

První část se věnuje samotným zločinům a musím říct, že to není jednoduché čtení. Trochu mi u toho nevyhovoval styl vyprávění, který je sice velmi čtivý a líbivý, ale trochu mi to kazilo tu opravdovost (často používané vrah si pomyslel, ucítil, řekl si - což jsou věci, které s jistotou nemůžeme vědět) čekala jsem, že na konci se to objasní, ale vlastně si nejsem doteď jistá, jestli Richard o svých činech promluvil takhle dopodrobna a upřímně.

Další část se věnuje jeho rodině a dětství a ta mě velmi bavila. Fascinuje mě to, co všemu předcházelo a hledání toho "co se pokazilo" když z nevinného dítěte vyroste děsivá zrůda. A že zde těch problémů a "co kdyby" bylo opravdu hodně...

Další část se věnuje dlouhému procesu a tomu i tyto kapitoly odpovídají. Jsou zdlouhavé a místy až zbytečně detailní. Avšak i z tohohle jsem si odnesla nové informace a zajímavosti z amerického soudnictví.

Na konci se autor věnuje jeho životu ve vězení a jeho fanynkami, což je další velmi fascinující část. Líbilo by se mi k tomu i pár řádek od psychologa k tomu, co tyto ženy vede.

01.01.2023 4 z 5