Vera Silent Vera Silent komentáře u knih

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Tento díl byl za mě výrazně slabší než předešlé. Bylo to fragmentovane, přeplacané klíči, které ani nebyly moc vysvětlene, a hnane dopředu. Měla jsem z toho asi stejný pocit, jako když se kouknu na trailer k filmu, který mi během tří minut ukáže celý děj. Ke konci bylo vyprávění trochu souvislejsi, ale už to nezachranilo situaci.

31.12.2023 3 z 5

Bájky Bájky Natalie Portman

Hezké rymovane příběhy s poučením na závěr. Nejlepší je příběh o třech prasátkach, který má moderní prevypraveni s tématy zdravá výživa a plastový odpad.

29.12.2023 5 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Přesně. Děj je sice pořád zajímavý, ale moc se neposunul a také jsme ve fázi, kdy hlavním hrdinům nic nedochází a zaporakovi projde všechno, protože to je ta největší definice zla (?). Snad budou další díly zase trochu vyváženejsi.

28.12.2023 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Chytlavé, originální a napínavé, kresba je také perfektní. Jsem ráda, že se po prvním díle rovnou můžu vrhnout na další, protože mi to nejde z hlavy.

27.12.2023 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Mě se že začátku kniha naopak zdála jako klasický případ Young adult beletrie, tj. pro dospívající. Postavy sice mile, ale také naivní až k pláči, dialogy jednoduché, děj prvoplanovy. Od poloviny se to s příchodem fantastickych elementů zlepšilo, mělo to více napětí a ke konci jsem i já dychtivě četla, jak to dopadne. Jedná se sice o vážná témata jako je válka, epidemie, zneužívání opia, ale je to psané jednoduchým jazykem, rozhodně koncipováno pro mladé čtenáře. Pro dospělé publikum je toto trochu málo.

13.12.2023 3 z 5

Kouzlo okamžiku Kouzlo okamžiku Nora Roberts

Je to v podstatě Barbie svět, kde všichni žijí společně v nádherném paláci obklopeni květy a dorty a vše je bez chybičky. Všichni jsou na sebe neustále hodní, nikdo nemá špatné vlastnosti a neděje se nic zlého, maximálně že si z vás někdo udělá srandu. Jo a všichni si vše říkají, ženské charaktery byly totožné s mužskými a všichni byli sexy, talentovaní, úspěšní, citliví, blabla.. . Americky happy end je samozřejmě svatba. Výsledek se skoro nedal číst - nic z toho nepoutalo moji pozornost, bylo to totálně nereálné, no zkrátka jsem to prolitla a četla více erotické scény, ty špatné nebyly. Tak nevím, jestli tohle celkove není žánr pro mě nebo jen autorka.

29.11.2023 2 z 5

Lízinka hledá poklad Lízinka hledá poklad Alexander Steffensmeier

Ilustrace jsou nádherné a kráva je sympaťák. Ale v porovnání s mnoha dalšími příběhy Liselotte (Lizinky) je tento trochu zmatenejsi a méně vtipný. I tak je to sázka na jistotu.

12.11.2023 4 z 5

Mám tě moc rád po celý rok Mám tě moc rád po celý rok Sam McBratney

Ilustrace jsou nádherné a dělají z knihy estetický klenot hodný instagramove dokonalosti. Příběhy jsou poměrně jednoduché, ale pro malé dítě do 3 let je to ok. Takže jo, hezká kniha, ale prostě opravdu pro ty nejmenší.

05.11.2023 5 z 5

Princezna Rozmarýnka Princezna Rozmarýnka Markéta Zinnerová

Pamatuji si na knihu čtenou v dětství dodnes. Má krásné ilustrace i milý příběh, prostě pohádka jak má být.

29.10.2023 5 z 5

Ničená láskou Ničená láskou Nicci French

Jak je vidět, na knihu se zapomnělo. Je přitom opravdu dobrá a čtivá. Příběh má hodně facet a zároveň jsem neměla problém se sledováním děje. Poslední třetina byla velmi napínavá, takže jsem se nemohla odtrhnout.

Mimochodem ma to zfilmovani, ale s pozměněnym dějem. Ten v knize je lepší.

10.09.2023 5 z 5

Lízinka roznáší poštu Lízinka roznáší poštu Alexander Steffensmeier

Lízinka je u nás oblíbená, i když tenhle díl má trošku pomotany příběh. Ale i tak si ho syn rád nechá číst a ty slepice jsou opravdu srandovní.

02.09.2023 4 z 5

Pacinka si chce taky hrát Pacinka si chce taky hrát Gisela Fischer

Roztomilé obrázky a mini příběh neurazí děti ani dnes.

21.08.2023 5 z 5

Hraní s básničkami Hraní s básničkami Josef Václav Sládek

Výběr krásných básniček s velkými ilustracemi se nám moc líbí. Ke každému textu je nějaká otázka na zamyšlení nebo úkol. Ty teda se synem ještě nemá smysl plnit, protože je zatím maličký, ale myslím, že tím knížka nabývá významu i pro starší školní děti. Ty se táhl mohou hravou formou zdokonalovat v češtině.

21.08.2023 5 z 5

Jak mluvit s květinami Jak mluvit s květinami Jitka Badoučková

Básničky jsou docela vtipné, třeba ta o vlčím máku, ve které si vlci pekli makové koláče. Je to milá knížka.

21.08.2023 4 z 5

Kočky - pohlaď si zvířátko Kočky - pohlaď si zvířátko neznámý - neuveden

Hezká první encyklopedie pro nejmenší. Pro rodiny s kočkou a mini dítětem ideální dárek.

18.08.2023 5 z 5

Mlsný ježek Toník Mlsný ježek Toník Andrea Reitmeyer

Knihu jsem dovezla jako dárek a moc se líbí, čteme ji vícekrát denně. Má hezké obrázky i příběh a navíc nestála moc. Úplná spokojenost.

18.08.2023 5 z 5

Moje cesty za zvířátky Moje cesty za zvířátky Joëlle Barnabé-Dauvister

Syn po mě zdědil moji kdysi oblíbenou knížku. Snad jako hodnocení postačí, že si ji z krabice knížek vybral jako první a už u ní zůstal. Novější dětské knížky ostrouhaly. Také je fajn, že mu z ní nečesky mluvící členové rodiny také předčítají - ono ty nádherné ilustrace totiž mluví za sebe. Stačí popsat, co na obrázku je a hned je to celý příběh. Skvělá kniha. Text samotný naopak je ovšem spíš průměrný - milý sice je, ale často je jméno daného zvířete zmíněno až ke konci. A to je přitom ta nejdůležitější informace, jakou to dítě chce, CO je to za zvíře. Já to řeším tak, že si hned na začátku řekneme, co na obrázku je, ale byla bych radši, kdyby to bylo na začátku samotného textu.

15.08.2023 5 z 5

Pes nám spadla Pes nám spadla Miloš Kratochvíl

Kniha se nám dostala do rukou moc brzo - basnicky jsou pro syna jeste moc nesmyslne. Je to urcite mysleno spise pro starsi deti. Ale i me nektere nenadchly, takze sbirka nas neurazila, ale ani nam zase tolik nesedla.

09.08.2023 3 z 5

Kniholap Kniholap Helen Docherty

Kniha se nám moc líbí. Příběh je smysluplný, ilustrace krásné, versovani ujde. Je to vhodné už pro malé děti a tématem se vysloveně hodí ke čtení před spaním.

03.07.2023 5 z 5

Proč umějí kachny tak dobře plavat? Děti se ptají, zvířátka odpovídají Proč umějí kachny tak dobře plavat? Děti se ptají, zvířátka odpovídají neznámý - neuveden

Můj syn má knížku rád - je v ní opravdu hodně zvířátek, celostrankove barevné obrázky, jemu se to moc líbí. Já s ní mám ten problém, že v ní jsou přírodovědné chyby. Tak prosím opravte si pro své děti následující, ať je to neučíte blbě: mládě od srnek je srneček a nikoliv koloušek (kolouch je od jelena). Bílo-černo-červený pták, co tam je namalovany na stromech, je strakapoud nikoliv datel (ten je celý černý s červenou čepičkou).
Snad už více nedostatků neobjevíme...

11.06.2023 3 z 5