Ven_D Ven_D komentáře u knih

Jak se jmenuje tahle knížka? Jak se jmenuje tahle knížka? Raymond Merrill Smullyan

Mohu hodnotit jedině kladně a plným počtem, neboť nemám jedinou výtku. Kniha je pro mě přínosem a zpestřením, přestože bych spíš měla propadat jemné beznaději, která by vycházela z mé absolutní neschopnosti na poli logiky a matematiky. Nicméně opak je pravdou. Jsem pyšná, že se mi ještě nezavařil mozek a ještě si s autorem užijeme spoustu legrace, protože se ke knize míním vracet! Celou recenzi najdete na blogu, odkaz v profilu

12.02.2020 5 z 5

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Autorovi nemám co vytknout. Kniha mě bavila, napínala i překvapovala. Postavy se mi dostaly pod kůži stejně jako atmosféra. Celou recenzi najdete na blogu, odkaz v profilu

04.02.2020 5 z 5

Dračí nevěsta Dračí nevěsta Katherine Luka (p)

Řeknu vám... bavila jsem se. Holka s pořádně proříznutou pusou, která jí stojí nejednu rádu navíc. Drak. Rytíř sviňák drsoň největší. Skvělé dialogy, dobrá zápletka... Dojásáme, vychladneme a dáme negativa. Useknutý konec, se kterým si šlo víc pohrát. Nešťastné a chaotické prolínání současnosti s minulostí, nicméně... autorka mě přesvědčila, že od ní nečtu naposledy! Celá recenze na blogu, odkaz v profilu.

26.01.2020 4 z 5

Lovec věna Lovec věna Kateřina Loučková

Jak obstál Lovec věna? Myslím, že více než zdařile. Nebudu lhát, že průměrná romantická lama neodhadne cca od desáté stránky, kam děj směřuje. Tušení jsem měla. Autorka mě překvapila asi třikrát. Nešlo o kdovíjak velké halo, nicméně plusové body jí za to patří rozhodně. Celá recenze na blogu - odkaz v profilu

04.12.2019 4 z 5

Zřídla Zřídla Kristýna Sněgoňová

Zřídla si zaslouží čtenáře fantasy, který ocení české prostředí, detektivní zápletku a špetku drsnosti. Sem tam je humor dost příkrý a děj decentně krvavý. Na mé poměry. Pro jiné to může být až až. Za mě by tam toho klidně mohlo být víc. Po přečtení mám pocit, že mi tam něco chybí a bez spoilerů se to popisuje hodně špatně. Představte si pomyslné lusknutí prstu, aby vše bylo kompletní a kruh uzavřen. To mi chybí a z toho důvodu dávám čtyřku. Celou recenzi najdete na vendi13.blogspot.cz

27.11.2019 4 z 5

Zlatá vydra Zlatá vydra Miloslav Švandrlík

Krásný příběh pro starší děti, který si užijeme i my, dospěláci s neuvěřitelně vydařenými ilustracemi. Celá recenze na blogu, odkaz v profilu

17.11.2019 4 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Nemám jedinou výtku - snad jen... kdy bude další? Protože jsem si zamilovala jak příběh, tak všechny postavy! Celá recenze na blogu, odkaz v profilu

10.11.2019 5 z 5

Všude samá voda Všude samá voda Marie Gracias

Shrnu vše následovně: Všude samá voda je neuvěřitelným překvapením. Hltala jsem každou stranu, užívala si dialogy. Zamilovala jsem se do Fuxy i do Ježka. Andreu jsem neuvěřitelně obdivovala a nechtěla se s ní s poslední stranou rozloučit. Postavy mi nečekaně silně přirostly k srdci a já gratuluji za tak krásný, podařený a především nepřeslazený příběh, který by si zasloužil vejít do širšího povědomí, aby k němu našli cestu další čtenáři! Čtyři a půl - celou recenzi najdete na blogu, odkaz v profilu.

05.11.2019

Zpackané kouzlo Zpackané kouzlo Ivana Nováková

Naprostá nádhera - retelling notoricky známého příběhu zasazený do současnosti s pořádnou dávkou cynických hlášek a sarkasmů. Bavila jsem se neskutečně - celá recenze na vendi13.blogspot.cz

20.10.2019 5 z 5

Pohled mrtvého Pohled mrtvého Markus Heitz

4 a půl - pomalý rozjezd mě trochu naštval, ale pak se věci rozjely a začaly mít spád. Skvěle zpracované a napínavé až do konce. Celá recenze na vendi13.blogspot.cz

15.10.2019 4 z 5

Detektiv Detektiv Luboš Polívka

Jak avizuje anotace – pět povídek – tentokrát delších. Mám vybrat tu nej nej nej? Tedy já hlasuji pro Skandál v Bergkjavíku. Za mě jednoznačný top. Nejnapínavější, nepropracovanější, nejzajímavější! Za ni bych zařadila Bez dechu, protože i ta měla skvěle nakročeno! Za propadák nejde označit ani jeden kousek. Bavil mě každý jeden z nich. I to je důvod, proč si tentokrát autor odnese krásných 4,5 hvězdy. Nádherná práce. Skvělý kousek a upřímně v zimě s kakaem a cukrovím si zalezu pod deku a ke knize se vrátím. Natolik mě bavila a dostala. Celá recenze na blogu - odkaz v profilu :)

22.04.2019 4 z 5

Svět podle Goata Svět podle Goata Luboš Polívka

Neuvěřitelně jsem se bavila. Miluju povídky, kde můžu otestovat, co mi od autora bude sedět a co ne. I když jsem narazila na pár formálních výtek, po dějové a humorné stránce jsem nadšená! Víc na blogu vendi13.blogspot.cz

07.04.2019 4 z 5

Víkend s panem Darcym Víkend s panem Darcym Victoria Connelly

Neuvěřitelná nuda - sice to mělo hlavu a patu, ale chyběla tomu jiskra. Vše působilo neskutečně uspěchaně. Ideální pro milovníky něžné romantické literatury. Kdo je zkažený erotickými romány, ten si na své nepřijde a bude se nudit.

24.08.2018 2 z 5

Říkání o víle Amálce Říkání o víle Amálce Václav Čtvrtek (p)

Věrná klasika - četly jsme před spaním a až dcerka povyroste, zase se k ní vrátíme.

30.07.2018 3 z 5

Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta Elizabeth Rudnick

Nenadchne ani neurazí a paradoxně o moc lepší než film.

30.07.2018 3 z 5

Agatha Raisinová a zločin na ostrově Agatha Raisinová a zločin na ostrově M. C. Beaton (p)

Příběhy s Agathou v hlavní roli jsou prostě oddechovým čtením s detektivní zápletkou v čele. Zdatnější čtenář zhltne knihu za večer, ten méně zdatný si ji rozdělí na tři menší části. Děj chytí, pobaví, rozesmutní a přinese i oblíbené tipování, kdo je vlastně vrah - mimochodem, trefila jsem se, ale jen na základě sympatií, motiv mi unikal.

Za změnu obalu vzhledem k ostatním vydaným dílům v sérii a překlepy (po šestém jsem je přestala raději počítat) strhávám jednu hvězdičku a uděluji tedy krásné čtyři.

K mému velkému zklamání Motto další díly vydat neplánuje.

27.01.2017 4 z 5

Zamilovaná do šéfa Zamilovaná do šéfa Diana Palmer

Na vymytí mozku skvělá věc. Takhle naivní není nikdo a knihy tohoto typu jsou na jedno brdo. Leč účel splní.

27.11.2015 3 z 5

Magnolie Magnolie Diana Palmer

Včera jsem ji zhltla jako jednohubku, protože je to má oblíbená kniha :) Naprosto dokonalá, skvěle a poutavě napsaná. Jen mě trochu rotuje, když si někde přečtu - dobrý konec, viz komentář pode mnou. Dalo by se to považovat za spoiler. Chci být napnutá, i když jsou podobné knihy většinou předvídatelné... :)

20.11.2015 5 z 5

Co vám budu povídat... prostě Tim Burton! :)

09.11.2015 4 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Souhlasím s komentářem o pár řádků pode mnou - oproti Lady Fuckingham slabý odvar, morálně absolutně mimo mě. Založit někam hluboko a zapomenout.

12.10.2015 2 z 5