vcielka vcielka komentáře u knih

Pletichy krásného vévody Pletichy krásného vévody Laura Lee Guhrke

Prva kniha bola sice o chlp lepsia, ale ani tato nesklamala a uzila som si ju. Som velmi prekvapena, ze od tejto autorky sa u nas vydali len 4 knihy a aj to len sporadicky

04.11.2020 5 z 5

Hříšný úsvit Hříšný úsvit Stephanie Laurens (p)

(SPOILER) Mam precitanu len tretinu knihy a cely cas skripem zubami. Neviem, ci to docitam. Cela tretina je len o plese, vecierku, slavnosti, kde ju okamzite zatiahne na nejake nerusene miesto, zamkne a sex sex sex, bez poriadneho deju. Dej je len o tom, ze sa vezmeme ale musime pomaly, aby si ludia nepomysleli, ze to bude prilis rychle a hlavny hrdina si nechce pripustit nahlas to, co vie uplne presne, ale hrdinku chce do svadby prinutit, aby si to ona priznala. A to chce dosiahnut sexom. Autorka sa podla mna snazila citatelovi znechutit sex naveky amen. Btw, kto je zlodej je od zaciatku jasne. Od Luciena som cakalafakt viac. Tu jeho tajomnost, krasu, sposoby panthera, a ostry jazyk, ako autorka naznacila minuly diel. Ostry jazyk nahradil despoticky pristup stylu budes robit, co ti poviem, a to ostatne nenahradilo nic. Ziadne krasky sa tam na neho nevrhaju, nik sa ho nesnazi zviest, ani do manzelstva dostat, ani len do postele. On sa tam tiez s nikym inym nebavi len s Ameliou a sposoby ma ako dreveny sud. Chapem, ze nie je na take hluposti cas, inak by nemohla autorka popisat tolko stran sexom. A Amelia, ta tvrdohlavejsia zo sestier, ako bolo minule povedane, sa mu podriaduje, usmieva. A vobec jej nevadi ani len trochu (to ale ziadnej autorkinej hrdinke z minulych knih), ze hrdina skakal predtym z postele do postele vzdy ked sa nasla prilezitost. Vsetky to povazuju za normalne, ba co viac, za nieco zoaduce, aspon ich vie lepsie potesit v posteli. Dosla som az sem v celej tej sage, ktora ma este plno knih pred sebou a mam chut celu seriu odmavnut a uz v nej nepokracovat a najst si menej nadrzanu autorku, kde nebude dej stale o tom istom a teda aj o nicom. Vsetci jej hrdinovia su v podstate rovnaky. Martin sa trochu vymykal a preto ta kniha bola lepsia nez ostatne, ale ti ostatni chlapi boli ako cez kopirajt. Hrdinky sa zasa delia na sproste a sprostejsie. Resp. Naivne s nalepkou silna inteligentna osobnost, ktora je koniec koncov vzdy falosna. Cest vynimkam.

22.09.2020 odpad!

Muž ve stínu Muž ve stínu Stephanie Laurens (p)

Zo serie Cynster patri tato kniha rozhodne k tym lepsim. I ked ma pasaze, ktore sa tahaju a clovek sa uz nevie dockat, kedy skoncia. Nieco mi v tej knihe ale chybalo, takze 5 hviezd nehrozi. Mam to cerstve, mozno casom pridem na to, co to je a dopisem

20.09.2020 4 z 5

Svůdná čarodějka Svůdná čarodějka Stephanie Laurens (p)

(SPOILER) Lepsia nez predosle 2 knihy serie. Hrdinka zo zaciatku rozhodna a silna sa ku koncu meni na skor poddanjnu. Ako chapem, ze inak by vztah s Richardom nefungoval, ale skor tu hovorim o tom, ze na zaciatku len otvori usta a vsetci su v pozore a na tuto schopnost uz potom autorka akpsi nepoukazuje. Staranie sa o panstvo je v podani autorky v podstate len sedenie v kancelarii. Teda taky som mala pocit, ze tam trci stale. Inak najlepsia zenska hrdinka z tejto serie, co som doteraz citala. Aj ked preco tie schopnosti panej udolia nepouzivala? Okrem zjavenia Richarda na zaciatku. Autorka vykresli nejaku super vlastnost a hned po uvode ju vyhodi oknom. Richard sa mi pacil. Tie zdlhave omacky by som poskrtala

25.08.2020 4 z 5

Čas na hřích Čas na hřích Jo Goodman

Iba raz to vo mne zaskripalo, a to ked sa cestou na vidiecke sidlo zastavil u veselej vdovy sa s nou potesit. Inak nemam vo dodat. Mali darebaci boli super. :)

06.08.2020 5 z 5

Osudový flirt Osudový flirt Jo Goodman

Zaujimavo autorka popisuje. Neviem to celkom pomenovat, ale pride mi to chovanie postav take prirodzene a s dorazom na detaily pricom to nevyznieva ako opis plny omacky a zbytocnosti. Mozno ako zmysel pre prirodzeny detail? Tato vlastnost sa mi na tychto knizkach v tejto serii najviac paci. Hrdinovia su tiez fajn. Hlavne muzsky. Taka ta strhujuca romabtika uz akosi chyba. Hrdinovia sa ku svadbe prehryzu akosi postup e. Hlavne chlap vzdy vie ako prvy, ze si tu zenu chce vziat. Vdaka tomu, ze tu lasku z nich akosi necitim, zamyslam sa vzdy, ako k tomu rozhodnutiu ozenit sa, kedze vzdy sa jedna o stareho antisobasbeho mladenca, dospel :) inak vrelo odporucam

06.08.2020 5 z 5

Svádění knížete Svádění knížete Patricia Grasso

KnizevKazanov vyskocil spoza kazdeho kricka. Niekto chcel grofku udriet? Knieza sa tam zhmotnil. Niekam isla skoro rano? Knieza sa tam zhmotnil. Atd. Velmi polopatisticky napisany pribeh. Ziadne vytacky. Zoadne zauzlenie. Kazdy rozhovor a akcia bola ako mat uz rozmotane vlakno sudicky a citat ho. To ucenie sa vrhat dykami a to cele s nimi bolo smiesne. Velka romantika to pre mnatiez nwbola. Velmi polopatisticky :) k vzajomnej laske prisli hned po dni-dvoch, co sa spoznali. Vsak kedy povedal Victor svojim bratom, ze sa s nou ozeni? Na druhy den, co sa predstavili? A ta vasen medzi nimi bola ako cely ten pribeh. Take bez stavy, bez kudrliniek, bez citu pre detail, bez citu k vierohodnemu podaniu. Vrah bol moj podozrivy cislo jedna mimochodom a to od zaciatku a dokonca som uhadla i jeho pohnutky takze prekvapenie sa ani v tomto pripade nekonalo

27.07.2020 3 z 5

Tajemství flirtu Tajemství flirtu Sabrina Jeffries

Nie zle. Ale ja by som im nechala tie predsudky vyzrat a vobec by som im to na konci neulahcila. Viac by sa mi pacilo, keby si ju chcel vziat i napriek tomu, ze ich manzelstvo budu odsudzovat a posle to jeho karieru k certu. Taka dilema by mi prisla viac romanticka. Inak sa mi knizka pacila

17.07.2020 4 z 5

Vášnivý duel Vášnivý duel Sabrina Jeffries

Celkom prijemny pribeh. Kym Bree v predchadzajucej casti bola taka nemastna neslana, teraz bola celkom mila. Pacili sa mi ich rozbroje na zaciatku. Skoda, ze tak rychlo vyslo nedorozumenie najavo a uz voci sebe nepocitovali taku zradu. Trosku by sa mi pacil pribeh viac, keby sa viac ponatahovali :)

17.07.2020 4 z 5

Škandalózny vojvoda Škandalózny vojvoda Gaelen Foley

Prva novela za 3* ta sa este dala, ale samotny skandalozny vojvoda mozno ani za 1. Za prve, dialogy o nicom. Necitam autorku prvykrat, preto ma prekvapila nizka kvalita samotneho textu i pribehu. Akoby to bola jej prvotina vydana po dlhych rokoch. Hlbka pribehu... okolo nej tento pribeh vazne nikdy nesiel. Dialogy na urovni pubertiaka, doslova o nicom. Myslienky postav detto. Nekonzistentne (konzistencia jedine v nude. Rovnaka na začiatku, v strede i na konci), nerealne, nenapadite, nevydatelne. Mozno k tomu vsetkemu pridal svoju trosku i velmi slaby preklad a voila, hrôzodielo mame na svete. No a dej nijaky, len sex. Vsetko sa tocilo len okolo neho. Co mi este velmi vadilo, je moderny preklad hovoreneho slova. Je to velmi rusive, ak sa chce clovek stotoznit s regentskym obdobim. Aj slovne spojenie crevny virus z ust nejakej vychovavateljy sluzky znie divne. Slovo virus ako ho chapeme dnes sa zacal pouzivat az koncom 19./ začiakom 20. Storocia. Dovtedy neboli objavene. Slovo sa pouzivalo skor vo vyzname jed. Skoda, ze nemam original knihu. Chcela by som vediet, ci tie vsetky divne vyrazy v knihe su dielom prekladatela alebo autorky. Inak citam to uz tyzden, nedokazem to zhltnut naraz. Neda sa mi. Este 20 stran mi ostava. Mam pocit, ze to budem citat este cele leto, ak to vobec docitam. Cely dej je tak nezaujimavy, ze ma ani ten koniec nezaujima. I ked u tychto knih ho nik hadat nemusi, ze?

18.06.2020 1 z 5

Ostudné tajemství Ostudné tajemství Christine Merrill

Bola o nieco horsia ako druha cast takze tri hviezdy. Celkom som nepochopila niektore konania hlavnych postav a otca hrdinky. Z otca, vyznamneho vojvodu v tejto knihe urobili menej vyznamneho grofa. Ale tituly miesa autorka vo vsetkych troch castiach serie. Skoda ze kniha nebola postavena na intrigareni Char Deverilovej v trochu hlbsom a prepracovanejsom meritku.

26.05.2020 3 z 5

Putování za štěstím Putování za štěstím Christine Merrill

(SPOILER) Cela seria ma take divne preklady niektorych slov. Kym v prvej knihe raz bol Folbroke ci ako sa volal vojvoda a inokedy grof, tu rodinny kociar sem tam nazvu dostavnikom a v tretej knizke je z otca tychto dievcat miesto vyznamneho vojvodu uz len malo vyznamny grof, ktory sa stihol za par mesiacov aj ozenit a kralovsky dvor je prelozeny ako sud. Ak toto pominiem seria sa mi celkom paci. Prva kniha vsak bola velmi mila a dala sa zhltnut jednym tahom, tato druha uz taka celkom nebola. Nebola ale zla az na niektore az prilis silene nedorozumenia a silene situacie. Rozum mi vsak zastal pri prepade kociara, kedy hlavny hrdina z nicoho nic vytiahol zo svojej batoziny 2 cierne satky, ktore bezne zrejme so sebou nosi, lebo je pripraveny na to, ze raz bude potrebovat pre seba a pre svojho spolocnika k prepadnutiu kociara.

24.05.2020 4 z 5

Sladká podvodnice Sladká podvodnice Christine Merrill

Velmi sa mi pacilo. Jedna z mala Harlequinok ktore som citala s tak prirodzenymi a rozpisanymi charaktermi. A vedela som si ich oblubit. Neprisli mi vobec plytke ako to vacsinou byva a dodali pribehu akusi hlbku. I namet bol zaujimavy. Zhltla som to ako malinu

20.05.2020 5 z 5

Nejtěžší hřích Nejtěžší hřích Christine Merrill

Celkom dobra harlequinka. Hrdinka nie je celkom bezna naivna neskusena husicka ako to obvykle byva, co bolo prijemne osviezenie

18.05.2020 4 z 5

Dáma z moře Dáma z moře Margaret McPhee

Trochu naivne a charaktery nie dobre vykreslene. Alebo skor tak nesikovne. Velmi ma ten styl pisania autorky nechytil. Pride mi to prilis pateticke na mnohych miestach. Aj ked musim uznat, ze sa snazi o niaky zaujimavejsi dej, ale akosi ma ani ten velmi nechytil. Dokonca boli chvile, kedy som chcela skoncit

14.05.2020 3 z 5

Nestydatá nabídka Nestydatá nabídka Sarah Mallory

(SPOILER) Velmi pekne az na zaverecnu kapitolu. Majordomus prve co vybrepta navsteve je, ze je jeho pani prave kompromitovana v salone. Uzasny sluha. Naozaj diskretny :) problem by to nebol, keby autorka chcela, aby taky bol, ale toto skor nedomyslela. A Zelah sa k nemu spravala tak familiarne, akoby ho poznala lenze oni sa videli prvykrat. Autorka zrejme zabudla, ze Zelah u nich na navsteve este nebola. A aj zaverecne kecy v saloniku a milovanie bolo celkom trapne. A skoda ze s kazdou dalsou kapitolou bola hlavna hrdinka hlupejsia a hlupejsia a to na zaciatku vyzerala extra inteligentne. Zvysok knihy ale velmi pekny.

08.05.2020 4 z 5

Guvernantka v pokušení Guvernantka v pokušení Sarah Mallory

Taky priemer. Hrdinovi som nevedela velmi prist na chut. Ona zasa nezmyselne odrazu chcela opustit svoje zverenkyne, za ktore tak velmi bojovala. Odrazu jej vobec velmi nevadilo, ze sa ich vzda a co bude s nimi a argument, ze uz nie je pocestna je trochu slaby.

04.05.2020 3 z 5

Ničemova spása Ničemova spása Sarah Mallory

Zaverecna cast bola trochu slabsia ako predchadzajuca a priznam sa, ze az na posledne kapitoly, ktore boli napisane tak na 2-3 hviezdy, ma to aj bavilo.

04.05.2020 4 z 5

Šejkův polibek Šejkův polibek Teresa Southwick

Je to ta ista kniha ako: Oáza štěstí od Teresa Southwick

26.04.2020

Němá kráska Němá kráska Louise Allen

Velmi pekny pribeh aj hrdinovia. Odporucam

23.04.2020 5 z 5