vcielka vcielka komentáře u knih

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Bolo to milé. Kto však čaká nejakú akciu alebo príbehové zvraty, nedočká sa. Príbeh je jednoduchý a priamočiary s veľmi predpovedateľným dejom. Celé je to postavené na konverzácií a myšlienkach hlavných postáv, ktoré merujú výhradne na seba navzájom. Obaja hrdinovia sú pokojný a taký je i celý príbeh. Napriek tomu sa to dobre čítalo.

31.05.2023 5 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Hrdinovia boli roztomilí, aj keď musím pripustiť, že Andrew v prvom diele mi učaroval oveľa viac. Asi mi tu ten Andrew trochu chýbal

28.05.2023 4 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Veľmi to bolo milé. A uveriteľné. Zároveň veľmi jednoduché. V podstate skoro žiadny dej. Nič sa tam naozaj veľmi nedialo. Bolo to viac menej postavené na premýšľaní postáv.

27.05.2023 5 z 5

Normanský dobyvatel Normanský dobyvatel Sandra Lee

Páčilo sa mi, že vykreslila autorka hlavnú mužskú postavu ako rytiera, čo nevie čítať a počítať a aký to malo dopad na rozhodnutia. V tej dobe naozaj nevedel počítať a písať hocikto a u rytierov to bola bežná vec, že nevedeli. Mne sa to páčilo, aj keď sebaobetovacie rozhodnutia hlavnej hrdinky na konci boli také patetické, i tak dávam plný počet hviezd

25.05.2023

Láska na první pohled Láska na první pohled Sandra Lee

Hlavná hrdinka je drzá a hrubá a nepôsobí pritom nesympaticky. Práve naopak. Páčilo sa mi, ako ju vykreslila autorka. Aj hlavného hrdinu. Bolo to celé také milé. Tie ich slovné súboje až do konca :) A čubčí pysk z toho som nemohla :)

24.05.2023 5 z 5

Stratená nevesta Stratená nevesta Sabrina Jeffries

Pekné čítanie. Aj keď malo to svoje nudné pasáže, hlavne ku koncu, kedy sa vydali na rodinnú oslavu. Postavy však boli sympatické a celkom uveriteľné. Naozaj príjemné čítanie

23.05.2023

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

(SPOILER) Zhltla som to ako malinu. Bolo to pekné. Aj keď bratovu smrť som nečakala. Každý krok autorky bol predvídateľný a tým pádom totálne romancové klišé, ale vôbec to nevadilo. Naopak. Zatiaľ čo som, myslím, že len jednej knihe autorky dala plný počet hviezd, toto je druhá, aj keď kniha od Franceske a Michaelovi sa mi stále páčila viac ako táto :)

21.05.2023 5 z 5

Hadí princ Hadí princ Elizabeth Hoyt

Už od Havranieho princa som premýšľaľa, kde Simon ruže v Londýne pestuje, keď si od neho de Raaf nadránom bol vyžobrať tucet koreňov pre Anne. Či má obrovskú záhradu. Sklenník mi na ruže nenapadol. Na jeho postavu som sa tešila po celú sériu. Je to môj obľúbený typ charakteru. Ani nesklamal, len som čakala, že ho viac spoznám z normálnej stránky a menej z tej, ktorá premýšľa len nad pomstou alebo nad Lucy. Popravde mi tam niečo chýbalo. Na strane druhej som to zhltla s potešením :)

21.05.2023 4 z 5

Kráska v černém Kráska v černém Nicole Byrd

Začínalo to naozaj zaujímavo. On, temné monštrum poznačené kiahňami. Osamelý. Mohlo sa z toho vyťažiť oveľa viac ako chcem ho, chcem ju, ale je predsa zasnúbený. Ako povedať že ruším zasnúbenie lebo chcem inú a nechcem raniť mladé city? Chcem ho, chcem ju, som škaredý cca celý príbeh v skratke, až to už bolo otrepané :(

19.05.2023 3 z 5

Leopardí princ Leopardí princ Elizabeth Hoyt

Asi chyba, že som predtým čitala Havranieho princa, ktorý zdvihol latku veľmi vysoko. Za mňa 3,5*. Inak sa to čítalo v pohode. Nevadilo mi, že je to upršané. Naopak, dávalo to zmysel s tou úrodou a tak. Akurát, že v daždivom počasí, keď je drevo vlhké, akosi dobre zhoreli tie stajne :)

19.05.2023 3 z 5

Falešná společnice Falešná společnice Alexander Stainforth (p)

4,5* Bolo mi sprvu čosi čudné, keď som ju čítala. Na prvých stranách sa mi zdala hlavná hrdinka príliš hrrr a nezrelá a jej konanie a hovor bol trochu od veci, ale kupodivu sa to neskôr celé zlepšilo a kniha ma naozaj zaujala. Niečo mi ale stále bolo divné na štýle, čo som celkom nevedela uchopiť. Pozrela som sa na titulku a chvíľu som premýšľala, či je to ženské alebo mužské meno. Som si tak povedala, že možno toto bude to, čo muži pri romantických príbehoch uprednostnia a nenapíšu tam veci, čo by tam zrejme žena napísala, ale mužov to neuzaujíma. Avšak človek rozdiel v tom, že tú romancu písala žena alebo muž v tomto prípade ano nepozná. Klobúk dole pred tým autorom.

Nestoudná Nestoudná Nicole Byrd

Páčilo sa mi to. Jediné čo sa mi u autorky nepáči, že interakcia medzi mužmi a ženami sa mi v jej príbehoch zdá nedostatočne vykreslená. Inak sa príbeh čítal veľmi dobre. Oddychovka

Šarlatová vdova Šarlatová vdova Nicole Byrd

Vlastne, bola to celkom milá knižka. Celkom príjemne sa čitala

Blankytné snění Blankytné snění Nicole Byrd

Jediné čo sa mi veľmi nepáčilo, bolo, že tí chlapi tam akosi málo vystupovali a interagovali s hlavnými hrdinkami. Popravde sa mi asi viac páčil vedľajší milostný vzťah Poručíka a Lousy. Ten sa mi zdal uveriteľnejší a poručík veľmi sympatický.

Havraní princ Havraní princ Elizabeth Hoyt

Nevedela som sa od knižky odtrhnúť. Už dávno som nečítala knihu, ktorá by ma do takejto miery zaujala. Pačilo sa mi na nej úplne všetko. Postavy, dialógy, príbeh, štýl písania

14.05.2023 5 z 5

Svádění sira Olivera Svádění sira Olivera Nicole Byrd

Nemastné a neslané a nerozvinuté. Malo to pekné pasáže rovnako ako aj tie nudné. Niektoré konanie postáv bolo neprirodzené. Ale ako oddychovka, od ktorej nečakáte zázraky, je dobrá

28.04.2023 3 z 5

Námluvy z rozumu Námluvy z rozumu Anne Ashley

Hrdinovia áno veru sympatický, lenže Exmountha a jeho prejavu by tam mohlo byť o kúsok viac. Inak som to čítala veľmi dlho. Celkom mi to prišlo ako nudný príbeh.

Skandál v dívčí škole Skandál v dívčí škole Gail Whitiker

Zamilovať sa do seba, kedy jeden z nich druhého stále len pliesni, niečo mu vyčíta a je k nemu vyslovene hrubý, to je pre mňa ťažko predstaviteľná vec. To je niečo ako Stockholmský syndróm? Ale ok, udiali sa aj väčšie zázraky. Helena veľa šancí na zaľúbenie sa nemala. V podstate tam bola jedna málo rozpísaná pasáž, ako navštívili ten zámok a obdivovali umenie v ňom. Rozhovor medzi nimi nebol nijak rozvinutý, len načrtnutý, že sa akože príjemne rozprávali, ostatné rozhovory boli vždy len o pliesnení Heleny, preto mi je ťažké zachytiť tú chémiu medzi hlavnými hrdinami. Inak napísané celkom pekne. Len to čo ja hľadám v romantike a pre mňa je to veľmi dôležitá vec, je chémia.

Kapitánův návrat Kapitánův návrat Elizabeth Bailey

(SPOILER) Celý čas sa vlastne nič nedeje. V podstate príbeh mohol skončiť i v polovici. Len je to zbytočne naťahované. Hlavná hrdinka rieši sa stále dookola, že je tam len pre jeho česť a nie kvôli láske k nej a utápa sa v tejto mizérií. Vďaka tomu je celý čas nepríjemná až to bolo veľmi nesympatické a absolútne ma neoslovila. On ma iritoval zasa stále hladkaním svojich fúzov. Chodili okolo seba celé týždne a nemali čas si to poriadne vyjasniť, čo je pre mňa celkom nepochopiteľné. Autorka tam hádzala chvíle stretu, kedy sa pohádali a potom týždeň niť. Pritom v takom mini pidi domčeku museli o seba neustále zakopávať. Prípadne ho autorka vyhodila na dva týždne z domu, aby nejako odôvodnila, že nemali možnosť sa porozprávať. No a nakonci sa konečne porozprávali. To bolo celé. Super. Nebolo to zle napísané, len také jednotvárne. 3+

09.10.2022 3 z 5

Podvržený osud Podvržený osud Anne Herries (p)

Ach bože, to je tak nudný príbeh s nudnými hrdinami a nudnými myšlienkovými pochodmi a dialógmi, až beda.

30.09.2022 3 z 5