Vanilka12 Vanilka12 komentáře u knih

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Z knihy jsem nadšená! Skvěle se čte a u děje jsem se ani chvíli nenudila. Místy se mi dělalo špatně z vlastních představ a bála jsem se číst části, které popisovala unesená oběť. Doporučuji k přečtení!

21.06.2019 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha se četla dobře, děj ubíhal a až do konce jsem netušila, kdo je vrahem, za to dávám 4*. Přiznám se, že hlavní kriminalista mi nebyl zrovna sympatický, spíš místy směšný, neustále vystrašený, zapomínající, dobou zaostalý... V knize bylo místy až zbytečně moc popisu a zabředávalo se do témat, která s dějem vůbec nesouvisela. Pro mě bylo mínusem i velké množství postav, u kterých bylo někdy použito pouze příjmení, jindy křestní jméno, takže jsem občas vůbec netušila o kom vlastně čtu a kam si mám danou postavu zařadit. Celkově ale knihu hodnotím pozitivně, než se pustím do druhého dílu, dám si chvíli pauzu.

21.06.2019 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Musím souhlasit, že se kniha čte rychle, téma je zajímavé a děj ubíhá, ale styl psaní mi úplně nevyhovoval. V každé vypjaté situaci začal autor popisovat něčí myšlenky, detail oblečení, případně jiné (do děje nezapadající) okamžiky a veškeré napětí okamžitě opadlo a děj byl odsunut na druhou kolej. Navíc velkých soubojů je v knize tolik, že při každém dalším už jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a měla chuť přeskočit na stránky, kdy výprava "pouze" putuje pralesem. Jsem zklamaná, že hlavní postavy po celou dobu děje řeší své sobecké problémy a vyhynutí lidské populace. Ale zničení části pralesa, narušení ekosystému a vymýcení amazonského kmene je nijak nezasáhne, přestože jsou to šamani, biologové, znalci a vědci. Víc než nesmyslně velká zvířata a "béčkový" konec mi vadila hlavní hrdinka. Často narážím na dobrodružné knihy, ve kterých je hlavní hrdinkou ostřílená žena, ale zároveň matka. A ty neustálé vnitřní boje, kdy se pere strach o vlastní život se strachem o dítě jsou dosti vyčerpávající :(.

25.05.2019 3 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

První část knihy mě nadchla zejména použitým jazykem, podrobně popsanými zvyky, životem na vesnici a sexuálním mravenčením. Z důvodu složitosti jazyka však doporučuji mít ze začátku knihy na čtení klid bez rušivých elementů :).
Z druhé části jsem byla v rozpacích. Jazyk byl sice srozumitelnější, ale o to horší mi přišel děj. Samé zvraty, nevyřešené vraždy (leckdy nepochopitelně) a mnoho do očí bijících nedostatků.
Myšlenka knihy je originální a úžasná, škoda, že ji autor lépe nepodal a nezachoval úroveň první části.

21.06.2018 4 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Ze začátku se mi kniha špatně četla, zvláště postava Hannah mi nesedla. Negativně hodnotím neustálé myšlenkové pochody obou postav, které nijak nesouvisely s dějem a narušovaly ho. Postupně jsem se do knihy začetla, hodnotím ji jako průměrnou oddechovku, ke které se zřejmě již nevrátím. Nápad s nalezeným deníkem je super, škoda, že kniha nebyla napínavější. Od druhé poloviny byl děj jasně předvídatelný.

27.03.2018 3 z 5

Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Audrey Carlan

Bohužel začínám být na hlavní postavu trošku alergická. Nemůžu si pomoct, ale v některých situacích jedná jako totální puberťačka, nikoliv jak holka, která už leccos ve svém životě zažila. Navíc mi v tomto dílu přišla i neúměrně vulgární, ve srovnání s jinými postavami.

Děj knihy se již hodně opakuje, místy je nudný a nutí k přeskakování stran. Co mi neuvěřitelně vadí, jsou x stránkové úvahy hlavní hrdinky nad smysluplností její dosavadní práce, které mají vždy jediný závěr - prostě musí tuto část života absolvovat, aby se sama stala lepším člověkem.

Občas z děje přímo srší naivita..Mia opět všechny probudí a ukáže jim nový rozměr života... škoda, že kniha není napsána víc realisticky a zatahují do děje rodinu hl. hrdinky, mohl z ní být zajímavý pohled do světa luxusních společnic.

07.05.2017 2 z 5

Černý déšť Černý déšť Graham Brown

Já nevím, jsem zmatená. Kniha se vůbec nečetla špatně, hlavní postavy takové nemastné neslané, sci-fi žánr mi taky nesedl, ale oceňuji originální téma, ze kterého se dalo "vytřískat" něco lepšího. K závěru se to celé nějak natahuje a rozplizne. PS: Doporučuji nečíst popisky na obálce knihy, je na nich totiž ve zkratce popsán celý děj.

21.06.2019 3 z 5

Musím říct, že mě kniha bavila a příjemně překvapila. Nejedná se o náročné čtení, prostě oddechovka, při které se nemusí přemýšlet. První a třetí část se četla dobře, u druhé děj pokulhával, nudil. Kniha splnila účel - navnadila mě na druhý díl.

27.03.2018 3 z 5