uzivatel4895 uzivatel4895 komentáře u knih

Čarodějná láska Čarodějná láska Victoria Gordon

Kniha bola zo začiatku zvláštne písaná, hlavný hrdina a jeho činy a listy mi neboli vôbec po chuti. Možno preto, že sama som niečo podobné zažila...čítať od muža bláboly (ako ..má milá čarodejná paní...) mi prišlo dosť smiešne...čítala som do konca len preto, lebo som chcela vedieť ako takéto niečo Podivné skončí. Príbeh bol dosť podobný ako v knižke Včerejší sny od Margaret Mayo.

10.06.2023 1 z 5

Falešná láska Falešná láska Stephanie Howard

nerozumiem hodnoteniam vyššie, na 80% dobré?? to si robíte srandu, dámy? bola to jedna z najhorších kníh akú som v tejto sérii čítala, teda skôr preskakovala jej stránky, lebo dôsledne čítať sa to nedalo. A dokonca ani v závere nebola žiadna romantika. Som rada, že sa mi knihu podarilo predať, lebo inak by to bola škoda peňazí. Autorka má tento zvláštny štýl písania skoro v každej knihe, veľmi smutné....

10.06.2023

Příliš mnoho překvapení Příliš mnoho překvapení Elizabeth Bevarly

začiatok knižky zaujal dostatočne - dvaja sa porokoch stretávajú, to ma naozaj baví, potom sa to síce prehuplo do takého priemeru, ale neskôr zase vylepšilo, rozumela som Maddyinmu ,,vyhoreniu,, a bavilo ma popisovanie vzťahu medzi Carverom a jeho tínedžerskou dcérou. Záver bol perfektní, dobre vymyslené :D

10.06.2023 3 z 5

Podmanivé představení Podmanivé představení Leslie Davis Guccione

súhlasím, že dej bol veľmi príjemný, páčili sa mi oba hlavní hrdinovia, ich spoločné chvíle boli veľmi pekne popísané, spisovateľka zabodovala :) a ten záver bol super - popis starostlivosti muža o deti, nádhera, pre mňa jedna z najlepších harlequiniek

10.06.2023 5 z 5

Nástrahy buše Nástrahy buše Valerie Parv

mám iný názor na knižku ako tu vidím podľa hodnotenia ostatných čitateliek, kniha nebola podľa môjho gusta, hlavne čo sa týka popisu vzťahu medzi hlavnými hrdinami, vadilo mi hlavne, že on mal snúbenicu, čo v takýchto krátkych knižkách podľa mňa príbehu uberie na ,,atraktívnosti,, nedočítala som do konca kvôli tomu ako sa Bryan k Jill správal...

03.06.2023 2 z 5

Zvláštní intimita Zvláštní intimita Anne Mather

knižka sa mne osobne veľmi páčila, bolo to úplne iné, pútavejšie ako ostatné romániky - čítať o aristokratoch bolo naozaj zaujímavé, páčil sa mi dej, prostredie aj postavy, názov knižky pekne vystihuje vzťah hlavných hrdinov, do príbehu sa hodili aj vedľajšie postavy, nebolo tam nič, čo by ma rušilo. Jedinú výtku mám k žene na obálke, pretože Isobel bola popisovaná úplne inak..

03.06.2023 5 z 5

Správná žena Správná žena Sandra Marton

Dej knižky celkom ušiel, páčilo sa mi aj luxusné prostredie ich domu a vykreslenie postáv. Ich neskoršie intímne chvíle boli pekne popísané aj ten čas ,,po,, ale pokazilo to nepríjemné stretnutie s jeho bývalou.... síce rozumiem, že autorka potrebovala nejakú zápletku, ale mne sa to nepáčilo. Epilóg bol našťastie fajn :)

27.05.2023 2 z 5

Tajný plán Tajný plán Leigh Michaels

Zvykám si na to, že väčšina kníh tejto edície (Romance) nie sú nabité chémiou a vášnivými scénami, čo nie je to čo ja presne hľadám, väčšinou preto stránky preletím očami a hľadám pasáže, ktoré ma upútajú. Ani u tejto knižky tomu nebolo inak. A čo je smutné, ani koniec nebol taký príjemný, ako by človek očakával. Väčšinou u týchto ,,vlažných,, príbehov sú aspoň tie posledné stránky dobré, ale tuto to bolo rovnaké od začiatku do konca. Rozumiem, že hlavná hrdinka po zlých skúsenostiach s mužmi, nemá záujem naviazať vzťah s mužom, ale dalo sa to poňať aj inak..Rozhovory hlavných hrdinov a prostredie, kde sa príbeh odohrával boli nezaujímavé, preto bohužiaľ jedna z najslabších harlequinok..

26.05.2023 1 z 5

Ideální pár Ideální pár Jasmine Cresswell

Tu sa potvrdila, že táto téma - starí priatelia zčista-jasna milencami + hľadanie nádejnej partnerky pre hlavného hrdinu za asistencie hlavnej hrdinky - nie je nič pre mňa, kniha mňa osobne nudila, vôbec nič tam nebolo ,,ideální,,... on bol navonok ľahostajný (čo mi nebolo sympatické), autorka mohla popísať jeho pocity a zámery, to mi tu chýbalo dosť výrazne (na konci sa to síce vysvetlí, ale aj tak príbeh u mňa nezanechal dojem), vadil mi tam aj väčší počet vedľajších postáv, ktoré zbytočne ,,uberali,, priestor hlavným hrdinom. Kniha patrí do tej skupiny, kde hlavný hrdina celý čas na sebe nedá nič poznať a v poslednej kapitole dá najavo, že hrdinku vlastne (už zopár rokov) miluje! Tak toto mi príde teda pritiahnuté za vlasy. Rozumiem, že sa to môže stať ľudom, ktorí sú vážne pohádaní a preto taja lásku k sebe navzájom, ale nie v tomto prípade, že sa stretávajú a trávia spolu čas.. roky... a nič si nepovedia? :D :D :D Podľa komentárov nižšie usudzujem, že niekomu sa takýto príbeh môže páčiť, ale u mňa to bola strata času čítať 140 strán, kde sa - z môjho pohľadu - nič nedeje a potom zrazu na posledných 3 listoch je to konečne o tom, na čo čaká čitateľ romancí!

26.05.2023 1 z 5

Polibek pod jmelím Polibek pod jmelím Betty Neels

po prečítaní tejto knižky radím autorku k ,,nevinným,, spisovateľkám :) mne prišiel celý dej dosť ,,vlažný,, celé sa to točilo okolo ich práce, jej rodičoch a domácich miláčikoch a jeho snúbenici. Žiadna romantika, sex a dokonca ani opisy chémie medzi hlavnými hrdinami, ich stretnutia boli nevinné, až na poslednej stránke si vyznali city a pobozkali sa... Túto harlequinku s čistým svedomím môžete dať prečítať 11-ročnej dcére, neteri alebo vnučke. Myslím, že iné knižky od autorky nebudem vyhľadávať...

21.05.2023

Záhadný milionář Záhadný milionář Laura Anthony

Keďže som zvyknutá, že moje názory po prečítaní príbehov sa väčšinou líšia od iných, ani ma neprekvapilo, keď som uvidela toto vysoké hodnotenie tejto romance :D Ak mám byť úprimná, mne to prišlo celé detinské a trápne, hneď na tej prvej stránke som sa zarazila, že to čo je, toto? ....túžba vydať sa za muža, len preto že je bohatý - to ešte pochopím, ale nevedieť ako ten človek vyzerá, a byť doňho zamilovaný? to ako ozaj???.....bohužiaľ som čítala len do tretiny knižky, i keď teda rozumiem, že Sophia mala ťažký život a peniaze by sa jej zišli, no myslím že autorka vytvorila naivnú nerealistickú hlupaňu, hoci ju popisovala ako roztomilú slečnu. Jedna hviezdička za nápad, že bohatý syn sa prezlečie za obyčajného zamestnanca, aby mal prehľad o tom, čo sa deje vo firme - u nás na SVK chodí takéto niečo v telke a je to super. A takisto dávam ďalšiu hviezdičku za opis chémie medzi hlavnými postavami.

21.05.2023 1 z 5

Žena na jednu noc Žena na jednu noc Day Leclaire

Príjemne sa čítal opis všetkej tej krásy ostrova, z tohto uhľa pohľadu to bola jedna z naj harlequiniek a mohol by byť z nej aj zaujímavý film. Čo sa týka príbehu, zo začiatku som mala nepríjemný pocit z hlavného hrdinu - bol tajomný a zvláštny... chápala som pocity hlavnej hrdinky...no ale potom sa atmosféra medzi nimi uvoľnila a všetko do seba začalo zapadať. A je jasný aj názov... žena na jednu noc..... Ako sa hovorí - koniec dobrý, všetko dobré :)

21.05.2023 3 z 5

Na Safírovém jezeře Na Safírovém jezeře Leigh Michaels

po prečítaní anotácie som sa potešila, že by to mohlo byť fajn...tieto nedokončené vzťahy mám rada, ale...nebavilo ma to, nepáčila sa mi konverzácia medzi hlavnými hrdinami, zostala nedočítaná, radšej som siahla po lepšej knižke

Něžný nepřítel Něžný nepřítel Jackie Merritt

čakala som trochu iný príbeh po prečítaní anotácie, hlavne prostredie kde sa príbeh odohrával, nebolo ničím výnimočné, dočítala som síce do konca, ale myslím, že tento príbeh u mňa upadne časom do zabudnutia

Nečekaná láska Nečekaná láska Carole Buck

toto bola skôr podpriemerná harlequinka, vôbec ma nezaujala, preskakovala som stránky, stačilo mi prečítať si komentár hlavného hrdinu k hrdinke....,,vždy som ťa vnímal tak akosi bezpohlavne,,, preboha, toto má byť akože romanca? :D a takisto nemám rada v týchto krátkych knižkách, keď sa spomínajú bývali partneri a už vôbec nie ak sa myšlienka na zosnulú manželku tiahne celým príbehom...toto nebolo jednoducho pre mňa, nedočítané!

Kouzelná Emily Kouzelná Emily Gina Wilkins

do tejto série patria ešte knižky Lucas se vrací a Luck znamená štestí, tie pekne doplňujú príbehy o rodine McBrideových :)

20.05.2023 4 z 5

Kouzelná Emily Kouzelná Emily Gina Wilkins

o pár stránok sa dej tak super rozbehol, až ma to príjemne prekvapilo :) Oba hlavní hrdinovia boli veľmi sympatickí a ich pomaly rozvíjajúca romanca sa mi páčila, autorka zaujala. Emilino odhodlanie odísť z mestečka bolo pochopiteľné, keďže to tam naozaj nemala ľahké kvôli rodinnej histórii... V pravej chvíli však do mestečka prichádza sympatický policajný náčelník Wade a s ním prichádza aj láska...a jeho syn - malý Clay je rozkošný, veľmi zapadal do deja :)

20.05.2023 4 z 5

Dohoda s větrem Dohoda s větrem Kathleen O'Brien

V prvom rade treba spomenúť, že ten muž na fotke podľa môjho názoru vôbec nezobrazuje Milesa, ten bol celý čas úplne iný - chcem tým povedať, že úsmev na ňom asi ťažko bolo vidieť ,až na posledných stránkach sa akoby zázrakom z neho stal láskyplný jemný muž - to sa v tejto sérii kníh (Romance) stáva príliš často. Príbeh sa mi miestami páčil viac, miestami menej, najviac som si užívala popis prostredia - pláž, bazén a aj opis súkromných scén medzi Milesom a Darcy. V závere knihy som pochopila počínanie hlavnej hrdinky- vziať si muža bez lásky, keďže ako sa dozvedáme, mala to v živote ťažké a snažila sa nájsť vyslobpdenie.

Bratrova budoucí nevěsta Bratrova budoucí nevěsta Carolyn Zane

odporúčala by som príbeh aj sfilmovať :) bola by to celkom dobrá romantická komédia

19.05.2023 5 z 5

Manželčina vina Manželčina vina Sally Wentworth

nakoľko som zháňala ďalšie knihy tejto autorky, pretože po prečítaní knižky Ozveny minulosti na mňa silne zapôsobil jej štýl, toto bolo nehorázne sklamanie. Hrozná kniha - hrozný príbeh, nesympatickí hrdinovia, žiadna romantika. Mne to prišlo akoby som čítala scenár nejakého filmového trileru. Toto dielo teda rozhodne nepatrí do kategórii Romance! V tejto sérii je takýchto kníh viac - kde vystupujú muži z ktorých ide strach a normálne mysliaca žena k nim môže cítiť len odpor, no hrdinky v románoch ich aj tak milujú...

19.05.2023 odpad!