uzivatel4895 uzivatel4895 komentáře u knih

Svedený ďábel Svedený ďábel Amanda Quick (p)

V slovenskom vydaní má kniha názov Čierny prsteň

28.10.2023

Jantárová lady Jantárová lady Amanda Quick (p)

Čítala som v slovenčine pod názvom Jantárová lady a musím povedať, že knižka mi príde najlepšia od autorky (zatiaľ). Výborne napísané, vzťah hlavných hrdinov popísaný na jednotku - obaja mi boli veľmi sympatickí - dokonca sa mi na Stonevalovi páčilo, čo všetko bol ochotný podstúpiť, aby si získal ,,dedičkinu,, náklonnosť :) prvých 100 strán bolo v podstate o dvorení a humorných situáciách, bolo to doslova odpočinkové čítanie. Palec hore aj za to, ako galantne sa zachoval v herni a pomohol mladému známemu a potom neskôr v bordeli, keď zachránil mladé dievča pred zneuctením... Ocenila som, že v príbehu bola len nepatrná krimi zápletka, problém sa vyriešil rýchlo a šikovne na posledných stránkach. Odporúčam prečítať všetkými desiatimi. Autorka sa venovala aj takým témam ako pestovanie plodín, investovanie, liečenie bylinnými odvarmi - všetko toto bolo veľmi pútavo rozpísané a čitateľa to tým naozaj zauiíma - hovorím teda za seba - ja osobne som sa najviac smiala na tom ako Viktória prišla v podnapitom stave domov, po tom čo s reverendom skúšali liečebné tinktúry :D

26.10.2023

Ostrov túžby Ostrov túžby Amanda Quick (p)

V češtine má kniha názov Touha.

26.10.2023

Neohrozená Neohrozená Amanda Quick (p)

V čestine má kniha názov Zkrocený netvor, slovenská verzia sa mi teda páči viac.

26.10.2023

Neskrotná Neskrotná Amanda Quick (p)

Čítala som slovenskú verziu s názvom Neskrotná - je to moja prvá knižka od autorky a musím priznať, že ma uchvátila, neskutočne ma bavili tie vtipné rozhovory, Phoebe bola výborne vykreslená postava, príbeh mal romantiku aj napätie. Teším sa na ďalšie knihy, v českej verzii sa kniha volá Dáma ve veži.

Neslušný návrh Neslušný návrh Tracy Anne Warren

Táto kniha otvára seriu o mladších súrodencoch Byronovcoch (spolu s knihou Ľúbostné hry a V manželskej posteli). Tento príbeh sa mi veľmi páčil. Nádherne a pútavo popísaný ľúbostný príbeh. Originálna zápletka. Odporúčam! Potešilo ma aj to, že je tu spomenutá postava Rafea Pendragona z knižky Odvážna milenka

18.10.2023 5 z 5

Nevěsta pod stromečkem Nevěsta pod stromečkem Alexandra Scott

Originálny názov je A Bride for Christmas, po prečítaní knižky som zistila, že žiadne bábätko tam nevystupuje (ako je na obálke), dcéra hlavného hrdinu má totiž 5 rokov :) tak som googlila a prišla na to, že obrázok nepatrí k tomuto príbehu,, tu je správny vzhľad: https://www.fictiondb.com/title/a-bride-for-christmas~alexandra-scott~42927.htm
Toto tu hore je vlastne ilustrácia z knižky Ztracený manžel od Emmy Richmond, obe fotky totiž zamenili...

07.08.2023 3 z 5

Bez teba a s tebou... Bez teba a s tebou... Linda Warren

Toto bolo dobré, aj napriek nepríjemnej téme (ako bola zdanlivá manželská nevera) to bolo veľmi vtipne napísané, obaja hlavní hrdinovia mali veľa do seba, odporúčam prečítať. Vedľajšie postavy tiež super dopĺňali celý príbeh. Často som sa musela usmievať.

14.07.2023 5 z 5

Kouzlo úplňku Kouzlo úplňku Rosemary Hammond

Začiatok bol veľmi dobrý, v polovici (ako začala pracovať uňho v dome) to bolo nudné, jeho správanie sa mi nepáčilo.

14.07.2023 3 z 5

Splněná přání Splněná přání Donna Clayton

veľmi dobrá romanca, páčili sa mi obaja hlavní hrdinovia, veľmi pekné a aj realistické

14.07.2023 5 z 5

Muž s ďáblem v těle Muž s ďáblem v těle Ann Major

Táto knižka je veľmi čudesne napísaná, až tak, že mi pri čítaní myšlienok hlavného hrdinu napadlo, či si autorka nedala niečo pred písaním - akoby to písal zdrogovaný človek...najhoršia kniha, čo som čítala, bohužiaľ skončila v koši, lebo toto naozaj posúvať ,,ďalej,, nemienim.
Tretia časť série s názvom Wild Innocence nebola vydaná v češtine.

11.07.2023 1 z 5

Opuštěný otec Opuštěný otec Kelly Jamison

Druhá časť tejto série o bratovi Jakeovi a Laure v českom jazyku nevyšla, našla som na goodreads.com že jej názov je The Wedding Contract.

08.07.2023

Můj syn a já Můj syn a já Kelly Jamison

toto bola príjemná kniha, páčil sa mi opis hlavných hrdinov, nakoniec vyšlo najavo, ako to s tým ,,synom,, vlastne bolo

08.07.2023 4 z 5

Náruč plná lásky Náruč plná lásky Beverly Barton

vynikajúco napísané, nádherné, realistické, pútavé od prvej strany až po poslednú, páčia sa mi tieto príbehy lásky po rokoch :)

02.07.2023 5 z 5

Letní touhy: Pirátská princezna / Nebezpečná cesta Letní touhy: Pirátská princezna / Nebezpečná cesta Suzanne Simms

Pirátská princezna patrí k sérii Hazards, Inc. Nicholas je totiž jedným ze 4 sexi Hazardu.

12.06.2023

Něžné svítání Něžné svítání Debbie Macomber

nádherné, stránky sa prevracali samé

12.06.2023 5 z 5

Texaská hvězda Texaská hvězda Debbie Macomber

Autorka aj tu potvrdila, že má talent - vie príjemne a realisticky písať, príbeh radím k tým najzaujímavejším. Dej bol veľmi pútavý. Som rada, že obaja hlavní hrdinovia boli ,,normálni,, a neštekali na seba pri nedorozumeniach (ako to väčšinou býva v týchto Harlequinkach). Hviezdou bola podľa mňa Codyho dcéra Heather - obľúbila som si ju hneď od začiatku, jej hlášky a jemné pubertálne sú pre mňa nezabudnuteľné. Odporúčam prečítať.

Knižka sa radí ku skupine príbehov Jabloňové údolí- v češtine však nevyšiel titul o tretej sestre Nore - jej príbeh lásky však bol načrtnutý tu - Norah je totiž kamarátka Sherry.

12.06.2023 5 z 5

Vysněný milenec Vysněný milenec Susan Connell

pre mňa priemerná harlequinka, priznávam, že som po prečítaní anotácie čakala, že to bude lepšie

12.06.2023 3 z 5

Noční můra Noční můra Barbara McCauley

Toto bolo podľa môjho gusta, malo to tú pravú iskru, čo nemá každá harlequinka. Páčili sa mi hlavní hrdinovia (Kane bol super, autorka ho opísala ako profesionála - taký Kevin Kostner v Bodyguardovi :) Dialógy a iskrenie medzi Allison a Kaneom boli pútavé, takisto prostredie, kde sa príbeh odohrával. Jedna z najlepších ,,ochranárskych,, romancí. Nedá mi však nespomenúť, že Allison viackrát robila svojvoľné ,,blbosti,,.Rozumiem, že autorka potrebovala niečo, kde by sa mohol Kane ,,predviesť,, ale myslím, že žiadna žena (pri vedomí, že má na ňu niekto zálusk) by sa určite tajne nevytratila z večierku a nešla von ,,oddychovať,, do limuzíny...to mi prišlo už trochu priveľa

11.06.2023 5 z 5

Nekonečná jízda Nekonečná jízda Christine Rimmer

knižka ma zo začiatku celkom upútala, Jed mi bol veľmi sympatický, vývin ich lásky bol popísaný veľmi príjemne a realisticky. Neskôr sa dej točil okolo opatrovníctva jeho sestry a nesúhlasu jej matky zobrať si muža s takou minulosťou ako mal Jed. Záver bol však veľmi ,,osviežujúci,, keď Adora hľadala svojho milovaného spolu s jeho kamarátom na motorke. Mohol by byť z príbehu príjemný film. A aj ten záver bol pekný, že si dala sama niečo vytetovať (nie som síce fanynka potetovaných tiel, ale v tomto prípade sa mi to páčilo).

11.06.2023 2 z 5