uzivatel4895 uzivatel4895 komentáře u knih

Tvrdohlavá žena Tvrdohlavá žena Suzanne Simms

slabšia knižka od autorky, niektoré pasáže som preskakovala, nič moc, akurát posteľná scéna celkom dobre popísaná

Svatba naoko Svatba naoko Kate Little

po prvej kapitole, v ktorej správanie hrdinu voči hrdinke bolo otrasné, sa príbeh kúzelne rozbehol a všetko nabralo ten správny spád, odporúčam prečítať, bod navyše za malého roztomilého chlapca

01.12.2023 5 z 5

Svatba v Montaně Svatba v Montaně Debbie Macomber

dobre napísané, nečakala som ale krimi zápletku a koniec ohromil, nečakaný vzrat, za to bod autorke navyše

01.12.2023 4 z 5

Tajemný portrét Tajemný portrét Maisey Yates

v prvom rade pár na obálke nezobrazuje postavy popísané v deji, on bol trochu starší a ona tmavovláska, príbeh ale celkom slušný

01.12.2023 3 z 5

Najdi svou lásku Najdi svou lásku Anne Marie Winston

zo začiatku príbeh zaujal dostatočne, potom to skĺzlo k priemeru a na konci som aj slzičku vyronila

Nový rok... Nová rodina Nový rok... Nová rodina Grace Green

tento typ príbehov nie je pre mňa, bola spomínaná príliš tragickáá téma - smrť malého dieťaťa, celkovo bol príbeh skôr dojemný ako vzrušujúci alebo romantický, skôr pre staršie čitateľky

01.12.2023

Ztraceni v objetí Ztraceni v objetí Carla Cassidy (p)

ani neviem ako mám hodnotiť, takéto niečo by žena asi nechcela zažiť - túžiť po svojom švagrovi, nepáčila sa mi v takto malej knižke zmienka o ťažkej chorobe, plus celé sa to vlieklo, k intímnym chvíľam medzi hlavnými hrdinami z pochopilteľných dôvodov neprišlo, až na posledných stránkach sa to celé medzi postavami až prekvapujúco ,,vyriešilo,, keby som vedela popredu, tak asi nečítam...

01.12.2023 2 z 5

Svatba s princem Svatba s princem Kathryn Jensen

krásny príbeh, človek by čakal slaďárnu, ale nebolo to také jednoduché - čitateľ vidí, že vyrastať v prepychu nie je po všetkých stránkach to naj, odporúčam prečítať, a teším sa aj na Dianin príbeh

01.12.2023 5 z 5

Volajte ma Sin Volajte ma Sin Jan Hudson

jedna z mojich prvých harlequiniek, nezabudnuteľná aj po 20 rokoch :)

Odsouzen k lásce Odsouzen k lásce Heather Warren

príbeh bol dobrý, miestami aj celkom vtipné, dobre popísaná príťažlivost medzi hlavnými hrdinami, jediné, čo mi tam vadilo, bolo to jeho osočovanie, čarodejnica a podobné

01.12.2023 4 z 5

Neskutečná svatba Neskutečná svatba Linda Conrad

príbeh je veľmi dobrý, skvele popísaný vývin vzťahu, obaja hrdinovia boli pre mňa zaujímaví, prečítam si aj iné knihy zo série

25.11.2023 5 z 5

Bláhové srdce Bláhové srdce Laura Martin

veľmi pútavo napísané, kniha ma zaujala, zápletka rozporuplná, hrdina bol okúzľujúci, určite pozháňam aj iné knižky od autorky

25.11.2023 5 z 5

Nejmladší sestra Nejmladší sestra Anne Weale

toto bolo dobré, páčil sa mi názor hlavnej hrdinky, čo sa týka zbližovania s mužmi

25.11.2023 4 z 5

Odvážná milenka Odvážná milenka Tracy Anne Warren

Zo začiatku to bolo výborné - milenecký vzťah oboch hlavných hrdinov mi prišiel skvele popísaný. Niektoré časti, ktoré sa týkali Rafeovho plánu pomsty, som preskakovala - nemám rada ak sa pokrvní príbuzní nenávidia na život a na smrť, i keď rozumiem, že v tomto prípade to z Rafeovho uhľa pohľadu inak nešlo - tragický príbeh Pamely ma naozaj zobral, aj som slzu vyronila, túto tému utýranej a viacnásobne znásilnenej ženy doslova neznášam v historických ľúbostných romanciach (rovnako zle kvôli tejto téme mi zostalo aj pri čítaní knihy Odvážna od Amandy Quick...) Veľmi to pokazilo dojem približne v strede knihy, príbeh preto bohužiaľ hodnotím priemerne, ak by autorka toto vynechala, dala by som s radosťou plný počet hviezdičiek... Veľmi sa mi páčil príbeh Julianninej sestry Maris a polepšeného brata Harryho. Záver bol pekný, i keď zase mi tam prišiel rušivo ten únos Julianny St. Georgom. Trošku mi to, čo sa dialo po svadbe, pripomenul príbeh Grace a Jacka Byrona v mojej obľúbenej knižke Jediný dotyk.

18.11.2023 3 z 5

Krásna pokušiteľka Krásna pokušiteľka Tracy Anne Warren

Tak na túto knihu zo série som zvedavá najviac, keď čítam tie komentáre...uvidíme, aký názor budem mať ja, po prečítaní napíšem

Jediný dotyk Jediný dotyk Tracy Anne Warren

Táto kniha ma očarila hneď na začiatku, veľa situácií mi prišlo kúzelných a úsmevných - preto som trošku v šoku z tak zlého hodnotenia knihy dolu v komentároch ... Pre mňa to, čo robil/hovoril Jack bolo úplne dokonalé a intímne scény boli dobre popísané. Samozrejme časom sa to, čo zosnoval otec spolu s Jackom ,,prevalilo,, no musím pochváliť autorku ako vzápätí popísala správanie oboch hlavných hrdinov, prišlo mi to reálne. Jack však na konci dokázal Grace svoju lásku - a aj svoje vedomosti o rastlinách :) Na záver autorka mohla pridať pár ,,príjemných,, stránok, je pravda, že príbeh veľmi rýchlo skončil. Najviac ma bavil popis pohodových večerov v kruhu Byronovskej rodiny, páčilo sa mi ako sa k sebe všetci správali. Konečne som našla knihu, kde človek nerieši popri romanci ešte aj historické udalosti alebo trampoty s rodinnými príslušníkmi - tu som si proste užívala čistú romancu 2 ľudí, za mňa to bolo ako dať si dobrý vývar :) Mám prečítané aj na iné knižky od autorky, ale túto zatiaľ hodnotím ako NAJ :) Určite sa k nej ešte vrátim.

31.10.2023 5 z 5

Tajomstvo náramku Tajomstvo náramku Jayne Ann Krentz

Skutočne podarená knižka, čítala som v slovenčine pod názvom Tajomstvo náramku, je to 2. diel o dvojici Lakeová a March, musím uznať, že táto séria má stúpajúcu tendenciu, veľmi sa mi páčil vývin vzťahu medzi Laviniou a Tobiasom, tešila som sa aj z toho, že sa ,,ľady,, pohli aj medzi Emelinou a Anthonym. Príjemne ma prekvapilo, že sa tu opäť stretávame aj s obchodníkom Tredlowom a dámou Joan Dovovou (ktorej sa črtá nápadník:)... Detektívna zápletka bola zaujímavá, chvíle napätia tam skutočne u mňa boli a fakt som netušila, kto je vrah. Bolo tu veľmi veľa dobre popísaných humorných situácii aj erotických momentov, pri ktorých som sa musela usmievať - Quick to proste vie, a ríbezle sa nedajú nespomenúť ani mne (i keď už dolu v komentároch to je) :D

31.10.2023 4 z 5

Poměr s Charlottou Poměr s Charlottou Amanda Quick (p)

Čítam slovenskú verziu s názvom Ľúbostný románik. autorka aj v tejto knižke dokázala zaujať, hoci k stretnutiu 2 hlavných postáv príde až po pár stránkach, pri čítaní tohto príbehu sa často prichytím, ako mi tam situácie - či už humorné, intímne alebo detektívne - pripomínajú práve Laviniu a Tobiasa, a párik mladých zaľúbencov- Charlottina sestra Ariel a Baxterov nevlastný brat Hamilton - taktiež veľmi pripomína Emelinu a Anthonyho zo série kníh Lakeová a March. To ale vôbec nevadí, kniha je sama o sebe originál, obaja hrdinovia - Charlotte aj Baxter sú zaujímaví, na vývoj ich vzťahu som začala byť zvedavá už pri ich prvom rozhovore, pretože tu je od začiatku cítiť, že keď sú obaja v pokročilejšom veku, ich vzťah je uvoľnenejší, nabitý vášňou a to sa mi veľmi páčilo. A hlavne - musela som sa smiať na rozhovore pri nájdení kresieb nadrozmerného ,,falusu,, :D Treba aj napísať, že Baxterova chémia ma tu práveže baví, vadí mi však (trošku), že je to v podstate čudák (myslením aj obliekaním), a prišlo mi ľúto to, čo sa mu v minulosti stalo...

31.10.2023

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Amanda Quick (p)

Čítala som slovenskú verziu s názvom Odvážna, v prvom rade som si všimla, že tu sa hrdinka volala Prudence.. Vzťah hlavnej dvojice bol príjemný od začiatku, bolo tam veľ vtipných situácií a páčilo sa mi aj ako autorka uzavrela nezhody medzi Angelstonom a jeho mladým švagrom, neskôr aj nezhody s jeho tetou. Jediné, čo ma v knihe šokovalo, boli okolnosti smrti Lilien, z toho mi bolo fakt že zle aj pár dní po dočítaní príbehu :(

31.10.2023

Svedený ďábel Svedený ďábel Amanda Quick (p)

V slovenskom vydaní má kniha názov Čierny prsteň

28.10.2023