uziRM uziRM komentáře u knih

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Skvělý příběh a zajímavý vývoj hlavních postav. Věřím, že další díly budou stejně čtivé.

28.01.2020 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Skvělé zpestření. Ani jsem netušil, že mi 2 knížky povídek tak oživí a osvětlí samotný román. I nějaká ta slza ukápla.

08.08.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

I po přečtení samotného románu se světa zaklínače nemůžu nabažit. I když jde tentokrát o kratší povídky, tak jsou spjaté se samotným příběhem a čtenář se stále dozvídá něco nového, i když z minulosti.

06.08.2019 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Skvělá série, podle mého zatím nejpovedenější díl. Více dějových linií, žádná hluchá místa, retrospektiva... jednoduše super.

23.07.2019 5 z 5

Otrok megaměsta Otrok megaměsta Tomáš Sekerka

Když pominu nepatrné "zmatky" v dějové linii (zhruba v 1/3 knihy), tak se mi to četlo samo. Příběh měl spád, postavy se rozvinuly a takové dějové zvraty jsem opravdu nečekal. Za mě hodně povedené pokračování.

05.11.2021 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Příběh i rozvíjející se postavy jsou zajímavé, ale vykreslení planety Eden by si možná zasloužilo o trochu větší péči. Místy mi přišlo, že mezi kapitolami jsou docela zbytečně hluchá místa, i přesto se pustím do závěrečného dílů.

23.08.2020 4 z 5

Válečník Válečník Nick Webb

Díky knize Jakuba Maříka jsem se dostal i k téhle výborné scifi trilogii (nejspíš z ní bral i inspiraci). Druhý díl přímo sršel vesmírnou bitvou, nechybí v ní ani intriky a politikaření. Postavy nejsou povrchní a příběh je plný zvratů a má spád. Škoda, že už jsou 2 ráno a závěrečný díl musím nechat až na "zítra".

12.08.2020 5 z 5

Mračna nad Arénou Mračna nad Arénou Michael Bronec

No, popravdě, už by se mohlo začít něco dít. Jestli bude i druhý díl v podobném duchu, tak mě do dalších asi nikdo nedonutí, ale ještě tomu dám šanci.

29.04.2020 3 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Už když jsem si tuhle sérii kupoval, hned jsem si vzpomněl na knihu N. Gaimana - Nikdykde. Pár paralel se tu jistě najde, ale to je tak všechno. Okamžitě jsem se nechal vtáhnout do děje. Příběh, postavy i magie mě jednoduše bavily.

20.04.2020 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Začal jsem od Barvy kouzel a i přes to, že mě Soudné sestry bavili, tak je to zatím asi nejslabší díl, ale to mě určitě od dalších knih z Úžasné Zeměplochy neodradí... dokud nebudu mít všechny za sebou. Terry Pratchett byl, je a bude jedinečný.

31.03.2020 4 z 5

Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Aldous Huxley

Autorova utopická představa budoucnosti a její ne/dokonalé společnosti je na tu dobu jistě výjimečná. Příběh měl na jednu stranu opravdu hloubku, ale i tak se tam místy objevily pasáže, které mi přišly "mdlé".

13.03.2020 4 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Určitě akčnější než první díl, ale pořád stejně napínavé. Snad se koncem roku dočkáme CZ vydání plánovaného závěru.

27.02.2020 5 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Za mě asi zatím nejpovedenější díl série. Do příběhu zasahuje více postav, děj je napínavý a bohatý...a konec? Ten vás nutí do pokračování...

10.02.2020 5 z 5

Půl světa Půl světa Joe Abercrombie

Druhý díl je bezpochyby živější, příběh napínavější a nové i "staré" postavy se zajímavě vyvíjejí. (jen možná editoři nebyli 100%, těch chyb tam na mě bylo docela dost)

19.01.2020 5 z 5

Příběh jednoho kmene Příběh jednoho kmene Cyril Gaja

Příjemné výpravné fantasy, výborná grafika i krásné fotky. Za mě tedy hodně povedený projekt.

19.10.2019 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Každé fantasy je svým způsobem jedna velká pohádka, někdy pro děti, někdy ale i zároveň pro ty starší. Tahle se mi krásně četla. Postavy, příběh i prostředí jsou k příjemnému zamyšlení. Každý by si mohl jednou za čas takovou pohádku přečíst. Konec dobrý, všechno dobré.

10.10.2019 5 z 5

Karneval paměťových buněk Karneval paměťových buněk Karel Šíp

Není to sice žádný trhák, ale přesně tento "lidský" typ humoru mám rád.

03.09.2019 4 z 5

Hořící přízraky Hořící přízraky Vladimír Šlechta

Super zakončení téhle trilogie. Je pravda, že samotný konec mohl mít o pár stránek víc, ale i tak jsem se náramně bavil. Doufám, že série o Likariu bude minimálně stejně dobrá.

29.08.2019 5 z 5

Ploty z kostí Ploty z kostí Vladimír Šlechta

Autorův styl, samotný námět i příběh mě jednoduše baví...a stále má co nabídnout.

24.08.2019 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Skvělá knížka na nedělní odpoledne.

19.08.2019 5 z 5